Satama vahtaajat

Anonyymi-ap

Ei siis ahtaajat. Usein käyny nii että käväisen avaimilla lukollisella laiturilla. Kun lähden pois, avaimilla portista, niin vähän aja päästä ilmaantuu ukko joka menee portin taa silmäilee tarkkaan monta minuuttia että oliko siellä pahantekijä. Ukkoja 3 eri henkilöä ainakin eri kerroilla eikä kukaan ole venepaikan omistaja. Joskus jopa joku huudellut rannalta että mitä teen. En ole ihan ganstan näkönen ja muutenkin menen avaimilla mutta eikö siellä laiturilla sitten sais käydä vai onko niitä varkaita koko ajan niin paljon että siviilivartijat vahtii.

5

447

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tultuasi portista ulos sinä aloitat monen minuutin kyttäämisen vai mistä tiedät että ne ukot kyttää monta minuuttia?

      • Anonyymi

        Totta, on mahdollista, että heille on tullut joku aivotoiminnan häiriö, joka on pysäyttänyt liikkeen ja ajatuksen. Ei voi tietää ilman diagnoosia.

        Siellä kuitenkin ovat kuin patsaita kun satun siihen suuntaan vilkaisemaan. Toki tiedän leikin, nimeltä peili. Ne voivat liikkua villistikin, kun en katso.


    • Anonyymi

      virolaiset kävi kerran bensoja pöllimässä

    • Anonyymi

      Älä ole, niin herkkä poju, äijät tarkoittavat myös sinun parastasi kyttäämällä ja puuttumalla outoon käyttäytymiseen, jota et itse ymmärrä, vissiin.

      Har du bra

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      180
      6567
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1814
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1019
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      243
      853
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe