Ei siis ahtaajat. Usein käyny nii että käväisen avaimilla lukollisella laiturilla. Kun lähden pois, avaimilla portista, niin vähän aja päästä ilmaantuu ukko joka menee portin taa silmäilee tarkkaan monta minuuttia että oliko siellä pahantekijä. Ukkoja 3 eri henkilöä ainakin eri kerroilla eikä kukaan ole venepaikan omistaja. Joskus jopa joku huudellut rannalta että mitä teen. En ole ihan ganstan näkönen ja muutenkin menen avaimilla mutta eikö siellä laiturilla sitten sais käydä vai onko niitä varkaita koko ajan niin paljon että siviilivartijat vahtii.
Satama vahtaajat
5
458
Vastaukset
- Anonyymi
Tultuasi portista ulos sinä aloitat monen minuutin kyttäämisen vai mistä tiedät että ne ukot kyttää monta minuuttia?
- Anonyymi
Totta, on mahdollista, että heille on tullut joku aivotoiminnan häiriö, joka on pysäyttänyt liikkeen ja ajatuksen. Ei voi tietää ilman diagnoosia.
Siellä kuitenkin ovat kuin patsaita kun satun siihen suuntaan vilkaisemaan. Toki tiedän leikin, nimeltä peili. Ne voivat liikkua villistikin, kun en katso.
- Anonyymi
virolaiset kävi kerran bensoja pöllimässä
- Anonyymi
Älä ole, niin herkkä poju, äijät tarkoittavat myös sinun parastasi kyttäämällä ja puuttumalla outoon käyttäytymiseen, jota et itse ymmärrä, vissiin.
Har du bra
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2394399- 174139
Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi383960Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️343915Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.1613824Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k263802Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1243562Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.202974Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!192905Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2622640