Uskonnoissa tuntuu lusifer? , olevan takana ja suuntauksissa myös.
Katolilaisuus on pedofiliaa monelta osin ja Paavi ei pyydä anteeksi lapsilta.
Puhuvat Rakkaudesta mutta tekevät toisin,saastaa !
Ortodoksi Venäjä,mennyt pilalle.
Amerikkalaiset lahkot,pelko ja ahdistus kuka on oikeassa,ettei nyt tekisi väärin.
Kuka upotetaan ja ahdistus ja ahdistetaan taivaan sanomalla ihmisiä mitä eri muotoisin ,että pelastut.
Lestadiolaisuus,synkkä tarina pelosta ja painostuksesta sekä ilosta ja onnesta.
Amerikanlahkoissa hylkääminen ja pedofilia kuuluu kuvaan myös.
Luterilaisuus,pride,muut oudot asiat.Raamatun vastaisia asioita tehdään?
Kaikissa on pelko kuolemasta vaikka Kristus on kuollut syntiemme tähden !
Mitä te pelkäätte ?
Uskonnot ja lahkot.
20
1363
Vastaukset
- Anonyymi
Liperistä puuttuu moskeija
- Anonyymi
Liperistä puuttuu moskeija
On se kirkon vierssä oleva jallarulla kahvila.
Taittaa jo onneksi lähteä.. - Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17878946X
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kun jatkuvasti puhutaan nyt tuosta diakonin, Tonin Hurmeen teoista Oulun seurakunnan sisällä, niin miksi kaikki kirjoitukset siitä poistetaan? Jos hän on kosketellut alle 13vuotiaita tyttöjä, onhan hänen kannettava vastuu.
- Anonyymi
Ateisti olen ja ateistina kuolen, uskoon itseeni ja evoluutioon..
Mitään uskontoa en kaipaa elämääni synkistämään, minun on hyvä näin...- Anonyymi
Mitään uskontoa en kaipaa elämääni synkistämään, minun on hyvä näin...
Kristus ei ole uskonto,hän on Rakkaus !
En minäkään ota vastaan kirkkoa enään .
- Anonyymi
Se on tuo lähimmäisen rakkaus mikä seurakunnassa on joka ei tosin koske homoja ja lesboja.
- Anonyymi
Satupiirejä riittää niin meillä kuin muuallakin. Totuuden siementä niissä on turhaa etsiä..
Itse palvon saatanaa, voi veljet kun on kivaa...- Anonyymi
Itse palvon saatanaa, voi veljet kun on kivaa...
Tulet tuntemaan,kohta ei ole kivaa.
- Anonyymi
Totuus vapauttaa valheesta olipa asia mikä hyvänsä.
Sellainen on aitoa oikeaa elämää.
Avoimuus, totuudellisuus ja rehellisyys.
Siitä on Jeesus paasannut kuten monet muutkin opettajat kautta aikojen.
Pahaa on myös takertua/luottaa omaisuuksiin , mihin vain , jopa omaan kulkineeseensa eli kehoonsa , maatahan se vain on ja sieltä tullut.
Ulkokultaiset kristityt ja narsistiset persoonallisuudet jotka väittävät itse omaavansa pyhän hengen ovat oksettavinta sakkia mitä Jeesuksen oppien varjolla liikuskelee. Hyi hitto.
JJM - Anonyymi
Kyllä Liperiin tulee moskeija minareetteineen, seuraava tulee Lentiiraan.
T. Suomen Ajatollah.- Anonyymi
Eikö Liperissä ole vielä moskeijaa minareetteineen, tasta on tehtava edyskyntakysely.
T. Itiksen Imaami Helsingistä.
Kaikki missä kristinusko on mukana, siitä on tullut pahaa. Hyvien tekojenkin mentaliteetti on vilpillinen. Kaikki JEESUKSEN KRISTUKSEN nimissä. Kyllä minullakin ennen uskoontuloa oli tolkku. Luulin kaikenlaista. Kristittyjen pahuus yllätti. OMAT AJATUKSENI YLLÄTTIVÄT MINUT.
- Anonyymi
Kommunisti aloittelee näitä vihakirjoituksia.
- Anonyymi
KAIKKI uskot ja uskomukset ovat pahasta, niiden voimalla soditaan milloin missäkin.. Sairaita satuja ja tarinoita jotka on ihmisten vilkas mielikuvitus tehnyt... Itseeni uskon ja mahdollisuuksiini elämässä, noudatan SUOMEN lakia. Riittää minulle...
- Anonyymi
Katsotaan, mitä paavi saa aikaiseksi tällä tempullaan Jouluna:
https://amg-news.com/breaking-pope-to-open-5-sacred-portals-on-christmas-eve-this-ritual-has-never-been-done-before/
BREAKING: Pope to Open 5 Sacred Portals on Christmas Eve, This Ritual Has NEVER Been Done Before!
BREAKING: Pope Francis to open 5 Sacred Portals on Christmas Eve in a RITUAL NEVER SEEN BEFORE! A historic, shocking move shaking the Catholic Church and the world. What does it mean? Prophecy, grace, or a warning? Find out NOW! - Anonyymi
mun mutsii
- Anonyymi
Almu papin kirstuun kilahtaa, sielu taivaaseen vilahtaa. Hallelujaa, aamen.
Onhan se tosi hyvä, että joku uskoo, ja maksaa. Ei papit ym. perässä kulkevat hännystelijät kuole nälkään.
Olisihan sekin tietenkin surullista katsottavaa.
Me rehelliset veromaksajat joutuisimme sitten elättämään nämä papit, jos ei olisi näitä hyvä uskoisia tyhmiä, jotka hoitavat homman tällä hetkellä meidän puolestamme. Kannatan lämpimästi kirkollisvero prosentin nostoa Liperin seurakunnassa kahteen prosenttiin. Syynä tähän veronprosentin nostoon on se, että kirkkoherra tarvitsee hankkia uuden Teslan. - Anonyymi
Suomen Luterilainen kirkko, minkä alla nämä mm. Körttiläiseksi kutsuttavat toimivat keräävät vuositasolla Suomessa yli miljardi euroa veroja. Vuonna 2023 verokertymän nousu oli 100 miljoonaa euroa, tänä vuonna se tuleee nousemaan 40 miljoonaa euroa. Eli, kyseessä on todella isot summat. Tänä vuonna tuon 40 miljoonan verokertymän lisäyksen lisäksi kuusitoista seurakuntaa nostaa vero prosenttia. Kyllähän noilla euroilla (mijardi euroa) melkoisen organisaation pyörittää, ja lukemmattoman määrän turhia virka, sekä muita työntekijöitä. Kirkko puolustelee Suomen lailla suojeltua härskiä verojen keruuta, että he huolehtivat hautausmaiden hoidosta, ja yllä pidosta. Olisikohan aika irroittaa tämä hauatausalue toiminto seurakuntien toiminnasta, jonka jälkeen seurakunnat voisivat hoitaa oman rahoituksensa sieltä mistä itse keksivät raha hanojen aukeavan. Vaikkapa sieltä kolehti haavista jota joka sunnuntaina ukoilta, ja mummoilta kerätään. Valtion/kirkon yhteys toisiinsa pitäisi purkaa välittömästi. Voidaan vain kysyä, miten paljon Suomen valtio voisi rahoittaa tuolla miljrdilla eurolla em. terveyden hoitoa ym. vastaavaa, joka nyt siis menee lähes kokonaan täysin tehottomaan toimintaan.
- Anonyymi
Oletteko huomanneet että tik tokissa on valtava pedofiilinsaalistus meneillään? Vastavuoroisesti myös. Ymmärsinkö oikein, että julkkispastori T Suontakainen on syyllistynyt pikku lapsen räpläämiseeb?
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3152888Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä562655- 1201712
- 1181440
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301283PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1491238- 691090
- 741079
- 701030