K-nuotan ilmoitustaululle jätettyjä ilmoituksia ?
Kuka siirtelee
Anonyymi-ap
251790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Palkattu siirtäjä.
Heh
Mitä merkitystä jos kerran jäävät näkyviin seinälle
Oli tai ei,miksi pitää siirrellä ?
No siksi, että olis joku tolkku siinä laputtamisessa. Yleensäkin nuo taulut ovat kuin..., noh jääköön sanomatta, mutta jos jätätte ilmoituksen, niin olis kyllä huolehtia se sieltä myös pois. Tajuuttekos pölövästit?
Olisiko tästä vinkistä hyötyä ?
Käytäntö pitäisi olla sellainen,jos ei ole laitettu ilmoituksen jättöpäivää , niin se poistetaan heti .
Mutta sellaiset ilmoitukset joissa on jättöpäivä ilmoitettu,ne poistetaan kuukauden kuluttua.
Aivan sama kuka siirtelee, mutta siirtely haittaa?
Vai haluatko että ilmoituksesi on parhaalla mahdollisella paikalla keskellä taulua tms?
Pyrin laittamaan ilmoituksen,paikkaan missä on tilaa .
Polvijärvellä joku siirtelee kissoja viinijärvelle
Olipa uutinen .
Miksi kissa siirretty Poltsilta Viinijärvelle?
Joku oli siirtännä naisesa meille. Oli siinä selittämistä emännälle, eikä se siltä uskonu, jotta ei ollu minun tuoma, vaikka samalla Tallinnan reissulla oltiinki.
Vie Ässään, K-kaupan ilmoitustaululla ei pysy mikään viikkoakaan…
Joskus ei tuntiakaan.
Eräs henkilö oli laittanut K-Nuotan ilmoitustaululle,todella "selkokielisen" kommentin renkaiden puhkojasta .
Mutta henkilökunta poisti sen melkein välittömästi.
Onko polvijärvellä muka joku renkaan puhkoja.
Eipä tää kauppias muutenkaan hoida hommiaan aina on tavara lopussa tai ei oo tyllutkaan.ja tylyä käytöstä ei tervehdikkään ja rouva kauppias tiuskii asiakkaille🙄
Nyt olen kyllä täysin eri mieltä . K-Nuotan kauppiaat eivät ole koskaan minulle eikä kenellekään tutulleni tiuskineet. Palvelu on paljon ystävällisempää kuin S-msrketissa. Ja jos joku tavara loppuu niin tilaavat uutta.
Eipä rahattomia tervehitä muuvallakaan.
Jospa sillä Lieksasta muuttaneella rosvo pojalla on joku tarve siirrellä niitä (joku uus konnuus mielessä) ainakin kun päivittäin käyn kaupassa ni se on maleksimassa siellä.
Eiköhän Nuotan ilmoitustaululle mahdu ihan jokaisen ilmoitukset.
Ei mahtunut liian pieni taulu kun joutui viemään ilmon muualle
Synnyin Polvijärvellä, mutta muutettiin pois jo kun olin pikkuskidi - onneksi. Jos oltaisiin jääty, niin varmaan minustakin olis tullu tommonen nenänkaivajatollo.
Ettei itse Lucifer!
Taitaa olla aloittajalla Hermanni Päätalon vaivat ,mikäs merkitys näillä verhoilla on,
Pakko myöntää , ÄO-määräni ei riitä ymmärtämään kommenttiasi .