Viime yönä oli pihasta viety Kirkonsalmen seutuvilla.
Kertokaa nimet.
Kertokaa nimet.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tuskinpa täältä nimiä löytyy, kansallispukuset tai ulkomaan roskasakki asialla... Oispa mukava puottaa tunkki alas kun näkisi tuommosen yöllisen remonttimiehen auton alla.. 😊
Yöllisen? Kuule, ne kaverit askaroi keskellä päivää.
No jo ovat perkeleet röyhkees käyneet!? 😳 No yhtä mukava se tunkki ois puottoo päivälläkin.. 😊
Ei sitä kannattais ihan alas puottaa mutta laskea sopivasti, sitten mennä autoon ja pistää pyörimään ja kuunnella pöriseekö!
Kata ja Lyyti.
Ootpa sie haaska, hohohohooo
Latvian pojat
Sitä ihmettelen kuka niitä Iisalmen seutuvilla ostaa vai mihin ne myyvät?
Tuskin nii tyhmiä ovat että täällä tekevät kauppaa niillä, jos on katti hävinnyt autosta.. Reteko ostaa kyllä katin ja maksaa hyvin, kysyvät kylläkin siu tietoja, auton rekkaria millä ajoit pihaan ja fyrkat PANKKITILILLE! Ite vein 2,2 direct vectran katin parivuotta siten retekolle ja sain 400 euroo siitä orkkis katista!! Että jos sulle pussihousu soittaa ja kysyy kattia ni ei se hyvävää hyvyyttään tee..
No jos eivät ole niin tyhmiä että Iisalmessa myyvät varastetun katin niin missäs myy naapuripitäjän varkaat, no ei ainakaan naapuripitäjässä vaan Iisalmessa ehkä.
Virossa saa vielä paremman hinnan...
Vai tekeeks jotkut niistä joululahjoiksi lähelläviheltävän sormuksen.
Alappas tarkentelemaan niitä "naapuripitäjä" kirjoituksiasi syyttömien niskasta pois päin vaikka olisit kuinkakin jyrkkämielinen ruuhkaksisaakka yleistyneen oikeuksiatavoittelun takia ennen juhanusta ärtynyt.
En ostaisi niitä autoon saviem.
Kommenttini Ake Make Pera ja Mä sensuroitiin eilen, vaikka se on vain laulun nimi??
Poliisi tutkii sinun aken ja maken osuuksia ry rikokseen..