Eckerön autopaikat

Anonyymi-ap

Olen varaamassa autolle paikkaa laivasta välillä Helsinki-Tallinna ja Eckeröllä on auton koon mukaan luokiteltuja autopaikkoja myynnissä. Pienin autoluokka 5mx1,9m on 69e ja pieni autoni sopii tähän luokkaan. Seuraava autoluokka on 7mx2,3m ja sen hinta on 49e. Autoni tietenkin sopii myös tähän luokkaan.

Asialliset mielipiteet kehiin - voinko varata autolle isomman autoluokan paikan, koska tietysti haluaisin säästää hinnassa sen parikymppiä? Sanottakoon vielä, että hinnat olivat halvemmat pari päivää sitten myös pienimmässä autoluokassa, mutta nyt sen hinta on noussut, eli ei aina ole ollut kallein.

5

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös siellä lue enimmäismitat, eli tämän suhteen en näkisi ongelmaa

      • Anonyymi

        Kylkös lukee.


    • Anonyymi

      Mikä ihme tässä oikein on ongelmana?

    • Anonyymi

      En viitsinyt lähteä tsekkaamman Eckerön hintoja, mutta kummastuttaa että muka isommman auton kuljettaminen on halvempaa kuin pienen. Onkos tämä joku vedätys vai onko varustamon hinnoissa virhe?

      • Anonyymi

        Kyllä on.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      214
      3323
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      23
      2640
    3. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      13
      2098
    4. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      21
      1528
    5. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      226
      1474
    6. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      20
      1320
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      79
      1268
    8. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1165
    9. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      74
      1073
    10. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1052
    Aihe