Katson että olen laiha vaikka painan vain 389kg..

Anonyymi-ap

Kuulemma hoivakoteihin ei oteta enää näin muka painavia ihmisiä hoitoon.

4

508

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höpö kirjoittelit pois

    • Anonyymi

      Toihan alkaa olla pian arkipäivää. Sängyistä ja tuoleistakin tarvitsee alkaa tehdä nykyistä paljon tukevampia ja julkkisiin liikennevälineisiin leveämmät istuimet tai niin että vain yksi istuu paikalla. On meinaan kuumana päivänä aika tuskasta matkantekoo kun joku toistasataakiloinenkin änkee viereen, hikisenä huohottamaan niin että hiki lentää vierustovereitten päälle.

      Voi hoitajia jotka joutuu sellaisia sängyistä kampeamaan. Sitten ne selittää että kuinka heidän painonsa ei kuulu muille. Paitsi että näkyy niin vaikkei kuuluisi mutta ainaskin tuntuu!

      Mitä telkkaristakin katsellut niitä ohjelmia missä niitä ylilihavia kun eivät enää edes pääse kävelemään, niin kyllähän se pistää miettimään että täytyy siellä taustalla jokin isompikin sairaus olla, voihan se joittenkin kohdalla olla jokin fyysinenkin, arvelen että kuitenkin aika harvoilla mikään todellinen syy.
      Mitä nyt itse olen ylipainoisia tavannut, toimin myyjänä, niin kyllä se usein tuntuu olevan jotain henkistä laatua. Kiukuttelevat kun ei mitään mieluisaa vaatetta löydy ja jos löytyykin, niin miltäs se nyt sitten näyttää. Ei sellaisia vaatteita ole olemassakaaan, joilla saadaan joku toistasataakiloa painava näyttämään hoikalta..
      Itse olen sitä mieltä että terve ihminen ei liho.

      • Anonyymi

        Niitä ohjelmii ei pysty! On ihan hirveetä, mihin kuntoon jotkut menneet,


    • Anonyymi

      Ei sitten isompia huolia ole kuin toisten liikakilojen päivittely?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      112
      2380
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      36
      1357
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      962
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      952
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      89
      831
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      690
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe