Uiminen unessa - kirjan: Haittavaikutukset kanssa

Anonyymi-ap

Unessa jouduin siirtämään tavaroita paikasta toiseen. Minulla oli apulaisia, joille annoin pari tavaraa kannettavaksi.
Sanoin, että minä otan tämän kirjan, kirja oli suhteellisen paksu ja sen nimi oli Haittavaikutukset.
Seuraavaksi olin uimassa ko.kirjan kanssa. yritin uida niin, että pidän kirjaa niin ettei se kastu. Välillä yritin pitää suullakin kiinni kirjasta.
Vesi oli tyyni, mutta uiminen oli kirjan vuoksi hankalaa ja muistan ajatelleeni, että ei ole enää pitkä matka rantaan. Siihen uni taisi päättyäkin.

3

839

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vesi on tunne-elämän, alitajunnan symboli. Tavaroiden siirtäminen vaikuttaa siihen miten ympäristö ,tai miten havainnoimme asioita, muuttuu tai asioiden merkitys muuttuu, unessasi oli myös muita ihmisiä mukana jotka toimivat apunasi. Uiminen voi merkitä kosketusta alitajuntaisiin tunteisiimme tai ylipäätänsä tunteisiin. Se voi merkitä myös jonkinsortin emotionaalista tuen hakemista. Kirja on tietoa, tietämystä, mitä olet itse kokenut tai omaksunut. Et halunnut että kirjasi kastuu. Koetko että tunteiden näyttämisestä tai niiden käsittelystä on ollut haittavaikutuksia, toisaalta voihan se olla jossain stressaavissa muutostilanteessa jopa hyvä asia, selvitymiskeino.

      • Anonyymi

        Kiitos, tulkinta taisi osua aiheeseen. Tunteita (molemminpuolisia) varattuun henkilöön, mutta molemmilla tahtotila, ettei loukata muita osapuolia, eikä asia tule mitenkään etenemään. Kovasti yritän päästä tunteista eroon ja töitä sen eteen teen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      54
      6167
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      313
      5105
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4874
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      138
      4676
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3900
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2416
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2198
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1845
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1792
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1552
    Aihe