Hän oli jo ohittanut minut, kun huomasin kengät. Kun sitten pääsin nurkan taakse, häntä ei näkynyt kummassakaan suunnassa.
Ohikiitävä epävarma hetki
Anonyymi-ap
17387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Perus minä, älä säikähä. Olen muuttuva, ja uskollisesti pysyvä. Hengitä ja koita nauraa asialle. Siinä mun neuvot. Muillekin.
Onpa nätisti sanottu! Hyvä neuvo, mutta vielä ei ihan nurata..
Lähti luudalla pois? Teleporttasi itsensä kauppaan?
Niin, tai sitten näin omiani!
Lisään vielä, että seisoin paikallani oikomassa kipeää selkääni niin kauan, että siinä ajassa ehtisi vaikka mihin.
Se on semmost välil, suosittelisin opettelemaan nauramaan itelleen ja salaamaan sen muilta, saa helposti diagnooseja muuten...
Palstadiagnoosit ei mua hätkäytä. Niillä ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.
Nauramaan itselleen, mutta salaamaan sen muuten, tai muuten saa diagnooseja? Jopa on erikoiset seurapiirit sitten. Entä jos nauraa muiden kuvitelmille onko se paras lääke vai pahentaako asiaa ja todistelutarvetta ym? Sivusta
Ensin pitäisi varmuudella löytää anonyymipalstalta tällainen diagnosoitava yksilö ellei halua itse vaikuttaa patologiselta
Kuka normaali ihminen etsii palstan anonyymien seasta jotakin diagnosoitavia? Eiköhän suurin osa lukijoista etsi kirjoitusten seasta sellaisia, jotka voisivat olla omalta kaipaukseltaan.
Mistä tiedät millaiset kengät minulla on?
Miehellä jonka näin oli kengät jalassa 👞👞. Ei ollut paljasjaloin. Enkä sanonut että tunnistin hänet. Siksi etsin katseellani häntä kulman takaa.
Olin hajamielisenä liikkeellä, kun epäilin Hänen olevan sairaalassa rytmihäiriöissä. Sairaala-aloitus oli niin tunnisteeton, että moni muukin varmaan säikähti luullen kyseessä olevan kaipaamansa henkilön./ap
En ymmärrä miten joku voi olla noin yksinkertainen. Ei riitä, että rakentelet omassa päässäsi mitä oudoinpia kudelmia näistä palstan kirjoituksista vaan kehtaat tuoda niitä tänne esille!
Tässä muutamia totuuksia:
1. Olen vieläkin nainen! Väitteesi ei minua muuta.
2. Minulla ei ole mitään tekemistä sairaala-aloituksen kanssa. Älä sotke sen kirjoittajan kuvioita.
3. Minulla ei ole mielikuvituskavereita niinkuin sinulla tuo mies joka mielestäsi kirjoittaa kaikki aloitukset täällä.
4. Tälläkään aloituksella ei ole mitään tekemistä sinun kanssasi, joten osoitat järjen köyhyyttä tullessasi tähän huseeraamaan.
5. Käy vaikka kirjastossa lukemassa päivän lehdet, että saat liikuntaa ja ajattelukykysi kehittyy.
Siis oikeastikko joku menee sairaalaan kyttämään, kun joku anonyymi on ilmoittanut olevansa siellä???
Ap: Ai hyvät ihmiset teidän kanssanne. Miten teillä voi olla noin erikoiset mielleyhtymät näistä palstan kirjoituksista. No jokainen tietysti tulkitsee omlla tavallaan, eikä ole mun vika jos ne ovat mitä kummallisempia tulkintoja.
Jos olisin ollut sairaalassa käymässä, niin tietenkin olisin sen kirjoittanut sairaala-aloitukseen, enkä tähän joka koski minun päiväkävelyäni. Jos ei nyt muuten ymmärrä, niin ainakin siitä pitäisi ymmärtää, kun puhuin kengistä miehen jalassa. Sairaalassahan ei olla kengät jalassa teholla vaan niissä sairaalan sexyissä vermeissä.
Toisekseen jos anonyymi kirjoittaa sairaalasta, niin Suomessa on sairaaloita noin 50. Kun muutamassa niitä ehtisi käymään, niin siinä ajassa rytmihäiriöpotilas on jo kotona tahdistettuna. Sitäpaitsi kirjoitus on naiselle, mutta siinä ei sanota onko se naiselta vai mieheltä. Joten ei voi tietää meneekö naisten-. vai miestenosastolle. Eikä sairaaloiden sydänosastoilla muutenkaan saa käydä kuin lähiomaiset.
Kertoo paljon ikärakenteesta toi miten nämä tietyt tyypit asiat ymmärtää.
Voihan se olla myös että on älyssä vajausta kun kaiket päivät somessa asustaa, ei enää ymmärretä oikeasta elämästä mitään. Siitä tuli radiosta oikein hyvä juttu.