Ja samalla muutama triathlonkilpailu. Jännityksellä jäämme seuraamaan monia värikkäitä käänteitä, joita taatusti on luvassa tänäkin kesänä.
Martinaa odottaa villi sinkkukesä
Anonyymi-ap
59573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Martinalle tulee yllätyksenä lahden kisamaasto. Ja vastatuuli on hänelle brutaali
Jäikö teiltä lukematta (ette osaa englantia ettekä ymmärrä triathlonista hölkäsen pöläystä) tunnetun ammattitriathlonistin kommentit Lanzaroten olosuhteista kevättalven kisoissa?
Selityksen makua. Hyvät pärjäsi sielläkin. Martina hävisi oman sarjansa voittajalle todella paljon.
Martinako osaa englantia....heh hehhheee .
Kuulut kerran puhuvan ja aika tönkköä puhetta, kieliopista ei hajuakaan , sanavarasto suppea ja kirjallisesta taidostaaan ei paljon näyttöä ole.
Korvakuuloltako on kielen oppinut ??
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17882402j
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ei kukaan muu mutta kun vain Martina 🤔.
Yritä huomioida läheisiäsi, jos sulla sellaisia on. Ei instahahmon varaan kannata elämäänsä rakentaa
Sen läheiset 🤣 ! Ei ole tuollaisella henkilöllä varmasti ketään läheisiä edes tuttavia, juoksevat karkuun jos muija lähtisi jollain konstilla asunosta ulos .
Saas nähdä keskittyykö Martina villiin sinkkukesään, kun kisat taas kosahtaa.
Lasten kanssa on jo vietetty kesäloma ( pari päivää saaristossa) joten sekin velvollisuus on hoidettu.
Nyt voi keskittyä siihen tärkeimpään eli Itseensä loppu kesäksi.
Johonkin mediaan voi toki tupata taas kisoissa epäonnistumisen dramaattiset syyt ja vihjailut uudesta kumppanista, jostain maailman kolkasta, kotimaasta sitä ei taatusti löydy.
Ehditkö sinä viettää ollenkaan lomaa tästä palstailusta ? 😂
Täätää tätä tää sinut tunnistaa olot nolo ! Martina Martina ! Antakaa vainoojan jatkaa yksin kysymyksiin vastata haukkua jopa kehua joskus,et näyttäisi ettei yksin kirjoittele.
Se on aivan tuskissaan koska ei tiedä ketä Martina tapailee ja yrittää nyt saada selville asiaa.
Älä tyrkytä omia tunteitasi muille
Siinähän se Martinan kesä meneekin. Tutut kuviot ja paikallaan junnaamista.
Miehet kiertävät kaukaa, se on ainakin satavarma asia.
Jos totta puhutaan ( tai kirjoitetaan ) niin heikkoa tekee, mutta tämähän on suorastaan hauskaa lukea näitä kommentteja.
Koskaan en ole huomannut niin paljon eri verbejä ja adjektiiveja kuin Martinaa koskevissa kommentoinneissa.
Martinalle tulee väkisinkin sinkkukesä (siitä villistä en sano mitään), kun pitkästä aikaa se ei ole saanut kiinni ketään vähän vakituisempaa miehenpuolta, kuten yleensä kevättalvella. Nyt on kesänviettopaikassa vajaa hovi, kun se miesystävä puuttuu, on vain Anne ja lapset ja koira, sekä yleismies-Esko. Pitäisiköhän Martinan ryhtyä harjoittelemaan juoksemista valmentajan ohjeilla, jotta se mihen kiinni saaminen olisi todennäköisempää.
"mihen"? Voi kukkakuppa! Martinan miehet....Hae jo itsellesi mies jos saat, ettei tarvitse muiden miehistä kirjoitella!
Martina ei miestä saa , ei ole mitään eväitä , ei koulutusta, ei kielitaitoa ei edes urheilu taustaa, triathlon on pelkkä harrastajien klubi ja tuskin edes sieltä miestä mukaan lähtee.
Tämän " mukaurheilijan " tyhmyys on jo kaikkien tiedossa.
Marjat puurosta kirjoitti kun oli marjat puurossa. Heh hee..
Uskomatonta tuo Martinan osaamattomuus. Kirjoitustaito taitaa olla ihan ala-asteen tasolla.?
Muutaman sanan lause ja virheitä täynnä.
Martinahan on aina ollut tyhmä kuin saapas. Silmistä sen näkee.
TOTTA !!
Tuskin kannattaa huolta kantaa, kyllä Martina Juhannukseen mennessä saa taas, jonkun urpon Järvisuomesta pummatuun lomamökkiin roudattua.
Paikalla myös tietysti reikimummo ja teinityttäret.
Oikein perinteinen Juhannus grillimakkaroineen ja saunomiseen, veteen pulahdetaan persvakouikkareissa, että saadaan näyttäviä kuvia mediaan.
Tää nainen ei ikinä yllätä.
Ei se kuulkaa ole niin vaan mahdollista viettää mitään villiä kesää. On hän äiti, busines vaikuttaja, on koira, lasten harrastukset, oma korkeatasoinen urheilu. Ja sitten vielä on hän toimitusjohtaja. Paljon kaikkea on elämässä, kiirettä ja työtä. Tehkää itse perässä. Vuositulot satoja tuhansia.
Ja sattuisi olemaan sinkku, ei tänäpäivänä löydä tasokasta miestä. Hyvät miehet on jo varattuja. Sellaista joka sopii omalle tasolle. Pitäis sen kanssa kehdata kaikkiin kaaloihin mennä ja ulkomaille. Jos ei nyt rikas niin varakas. Ei tyhjä taskujen kanssa seurustella.
Tottahan toki hän on firman toimitusjohtaja. Onko vaihtoehtoja, kun firmassa on vain yksi kappale henkilökuntaa. Ja nyt Martina on taas korkean tason urheilija.... Tasokasta miestä... Eivät ne Martinan miehet ole tähänkään mennessä olleet tasokkaita.
Kaala, tyhjä tasku, busines vaikuttaja, tänäpäivänä. Martinan seuraaja
joko se eros sen aussimiehen kanssa :D?
Kyllä Martina mielellään nytkin olisi Australiassa pyörää polkemassa, mutta ei taida rahamiehelle sopia. Huomattavan lyhytkestoisia ovat Martinan suhteet.
Jos koskaan mitään aussimiestä on edes ollutkaan ??? Eikä ainakaan mitään korkeasti koulutettua rahamiestä.
Ehkä joku huoltomies erehtyi hetkeksi.
Stefanin ja Stefun lompakon Martina sai pidettyä hyppysissään liki kymmenen vuotta jollain konstilla, vaikka Stefan yritti monituiset kerrat karistautua Martinan otteesta. Olisipa jännää tietää, millä Martina häntä kiristikään. Minulla on epäily, että sillä on jotain tekemistä Ranta-Ahon hämärähommien kanssa, koska ero tuli heti, kun Ranta-Aho jäi kiinni. Toki Martinalla oli raakaa yritystä senkin jälkeen, mutta katkerana hänen oli annettava periksi. Eikä saanut sitä hamuamaansa 200.000 euroakaan.
Et kuule tiedä yhtään mitään Martina Aitolehden asioista ja onneksi et tiedä .
Tottakai kiristi Thermania ja katkera näyttää olevan vieläkin. Enää ei voi kiristää rahaa millään keinolla, lapsikin alkaa jo olla teini.
Martina on ikuinen pummi ja itsekkyys on huipussaan.
Eikö tuo Martinan stalkkeri pysy hetkeäkään pois palstalta? Kun ei ole mitään asiaa, ei sitä kannata turhasta vääntää, niin yleensä fiksuille ihmisille on opetettu! Vääntää jotain omaa höpinäänsä, kuka tuollaista jaksaa ja viitsii edes lukea, täyttä valhetta kaikki. Luulee ja kuvittelee harhoissaan jotain ihan kummallista. Taitaa tuo höppänä olla jossakin laitoksessa, jutut on ainakin sen mukaisia.
Sairasta, todella sairasta
Stefan haki itkien pois aina Martinan,kun oli muuttanut pois heidän yhteisestä kodista, lahjoi kalliilla lahjoilla ja etelän matkoilla . Ei jaksanut enää Martina katsoa koska kuningas alkoholi vei miestä kokoajan alemmaksi. Martina jätti Stefanin ja sen jälkeen on hänen elämänsä mennyt vaan kokoajan parempaan suuntaan.🌹
Totta kirjoitit on kokoajan ollut Martinan elämä ylöspäin johteista, kun jätti Stefan Thermanin. Oli kuin varmasti lottovoitto se tunne,kun ei enää mies sekoilut perheessä ja pelätä mitä voisi seuraavaksi taas sattua ja tapahtua.Lapset oli kans sanonutkin nyt meillä ei riidellä, kun isä ei asu enää meidän kanssa.
Stefu oli jopa julkaissut Sofian viestejä syksyllä 2017 kun halusi Martinan takaisin. Niistä viesteistä oli nähtävillä että Sofia oli se aktiivinen osapuoli. Stefuhan on kova julkaisemaan kaikenlaista.
Martina sanoikin jossain että on kiva kun kukaan ei tule ja pilaa päivää. Vaikka toki Stefu varmaan vieläkin pettää lupauksia vaikka lapselle, koska niin alkoholistit tekevät.
Höpö höpö..
Sinä nyt ainakin täällä roikut ja luet jokaikisen kommentin !
Hellitä jo hetkeksi.
Ihanko noin olivat lapset sanoneet, no nyt tuli reikimummolta oikein paljastus...WAU
Toivottavasti draumaattinen selkäjalkakipuvamma ei estä kisailua.
Vaipatkin on jo ostettu.
Se vika on korvien välissä.
Kiva että myönnät asian!
Totta stalkkerin vika on ollut jo syntymästä asti korvien välissä 👂👂.
Kyllä tuolla stalkkerilla on vähän enemmänkin vika kuin korvien välissä!
Tuollaisen ihmisen ei olisi pitänyt koskaan edes syntyä.
Sinä stalkkerin stalkkeri voit vapaasti vetää itsesi viemäristä alas. Mahtaako kukaan kaivata?
Järvisydämen reissua jännityksellä odotan kun koko familia taas kokoontuu plus uusi miesuhri.
Kiva kun sinullakin on jotakin odotettavaa elämässäsi. 🤭
Täysin turhaa joukkoa koko Familia Aitolehti....HUAH
Ei sen turhempaa kuin sinä tai minä.
Kyllä se Järvisydämen kokoontuminen on kesän kohokohta. Itkeekö uusi mieskokelas niin kuin Lippisjonne jouduttuaan sinne ym ym.
Lippisjonne tajusi mikä on homman nimi ja suhde loppui siihen.
Martina luulee aina lyhyttä suhdetta elämänrakkaudeksi. Alkaa vaan keski-ikäisellä olemaan mahdollisuudet huonot. Pikkaraisen tyyppinen julkisuutta haluava tyrkky on ainoa vaihtoehto
Hyvinkin voi vielä löytää elämänrakkauden, on ne vanhemmatkin ihmiset löytäneet.
Että tällaisetko murheet sulla...? 🤣🤣🤣
Olipas opettavainen tarina ja ikää on..?
Näin se on. Lätkäjunnut ovat liian nopeita eikä saa heitä kiinni.
Kun Sara sai jalkapalloilijan niin Seiska siihen juttuun linkitti tuon jutun ja kuvat siitä kun Granlund juoksi Saraa karkuun.
Itseasiassa Sara jossain kertoi, ennenkuin tapasi tämän Pyryn, miestoiveistaan ja suoraan sanoi että ei ainakaan jääkiekkoilijaa halua. Mutta jos syy tuohon katkeraan avautumiseen ja jääkiekkoilijoiden halveksimiseen olikin se, että sellaiset pinkoi Saraa karkuun.