Ei kestä siideriäkään yhtään tölkkiä ottaa

Anonyymi-ap

Sukulainen täytti pyöreitä 1Tölkin 0,33 otin ei kestänyt heti tuli migreeni pääkipu pakko ottaa viimeinen pilleri
Ei tyhjään vatsaan juotu viimeksi viime vuonna kanssa sama juttu.teräviä juotu viimeksi 20.v. sitten kontattiin ja oksennettiin. 2 viikkoa kestävä pääkipu tuli siitä juon vettä vesijohdosta,hyvinvointi juomia ,lähdevettä.kahvia pepsi max.

5

642

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kolestelori lääkitys diabetes hoitaja käski lopettaa 1 viikoksi jos auttaisi katkokävelyyn jos auttaa pillerin vaihtaa eri valmisteeseen.En minä ole huomannut positiivista vaikutusta ,pääkipu on vain palannut takaisin 5pv menossa ,lääkkeen lopetuksesta vai mehtähommien lopetuksesta äärimmäistä voimanponnistu vaativaa 90kg painavia puita pistää auton lavalle käsin nostaa 12-16kpl.Oksien jälki raivaus pihalta pois ,vaikka punkki saattaakin käteen tai korvaan tulla🥵☣️

      • Anonyymi

        Ei koskaan tiedä kumpaa on migreeniä vai pääkipua harmittaa jos tuli otettua migreeni pilleri eikä se ollutkaan sitä niitä on vain rajallinen määrä,toisia saa komerollisen ostettua monesta eri kaupungista yhteesä .Suihku on edelleenki tehokkain keino kumpaakin olomuotoon ,mutta joskus sekään ei auta 1kk vain onneksi vielä tälläisia kohtausia .Ennen tiesi heti kumpaa se on nyt on vaikeampaa arvailuksi menee migreeni pillerin vaikutus oli alussa noin 20min nyt vasta 5h immuuniksiko tullut näille lääkeille vai muiden pillereiden vaikutus ( muut sairaudet pahentuneet).


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei koskaan tiedä kumpaa on migreeniä vai pääkipua harmittaa jos tuli otettua migreeni pilleri eikä se ollutkaan sitä niitä on vain rajallinen määrä,toisia saa komerollisen ostettua monesta eri kaupungista yhteesä .Suihku on edelleenki tehokkain keino kumpaakin olomuotoon ,mutta joskus sekään ei auta 1kk vain onneksi vielä tälläisia kohtausia .Ennen tiesi heti kumpaa se on nyt on vaikeampaa arvailuksi menee migreeni pillerin vaikutus oli alussa noin 20min nyt vasta 5h immuuniksiko tullut näille lääkeille vai muiden pillereiden vaikutus ( muut sairaudet pahentuneet).

        Niinpä sisuna menisin tutkimusiin meilläpäin pannaan sairaala kiinni kesän ajaksi potilaita raahataan jopa tampereelle asti jos löytyy tyhjiä potilaspaikkoja +lähi kaupugit.


    • Anonyymi

      Migreenikon on ehkä hyvä välttää kaikkea hiivakäytettyä ja pitkään kypsytettyä. Syystä tai toisesta kroppa voi sietää huonosti esim. juustoa ja viiniä. Minäkin join eräällä lomareissulla matkan aikana muutaman hiivakäytetyn siiderin ja hetken päästä alkoi migreenikohtaus. Sitten oli yli 12 tuntia pelkkää tuskaa, oksentamista ja ripulointia. En silloin ollut varma, johtuiko se siideristä, mutta vahvistuksen sain joitakin kuukausia myöhemmin, kun join saunan päätteeksi pullollisen samaa merkkiä olevaa siideriä. Kohtaus oli raju, mutta sillä kerralla se meni 3-4 tunnin oksentamisella ja ripuloinnilla. Myöhemmin eräissä häissä join ruuan kanssa lasillisen punaviiniä. Ja taas alkoi migreeni ja sitten oksennettiin ja ripuloitiin tuntitolkulla. Tämän jälkeen join joulupöydässä pari lasia kotikaljaa. Ja taas oksennettiin ja ripuloitiin. Sen jälkeen ei ollut enää epäilystäkään, että hiivakäytetyt juomat, myös kotikalja ja sima, laukaisee kohtauksen. Siitä lähtien olen kiertänyt kaukaa kaikki hiivakäytetyt juomat, myös kypsytetyt juustot. Joskus otan "saunakaljana" Bacardi Breezeriä, Smirnoff Iceä tms. eli ei-kätettyjä juomasekoituksia. Ne ei laukaise kohtauksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe