Ei kestä siideriäkään yhtään tölkkiä ottaa

Anonyymi-ap

Sukulainen täytti pyöreitä 1Tölkin 0,33 otin ei kestänyt heti tuli migreeni pääkipu pakko ottaa viimeinen pilleri
Ei tyhjään vatsaan juotu viimeksi viime vuonna kanssa sama juttu.teräviä juotu viimeksi 20.v. sitten kontattiin ja oksennettiin. 2 viikkoa kestävä pääkipu tuli siitä juon vettä vesijohdosta,hyvinvointi juomia ,lähdevettä.kahvia pepsi max.

5

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kolestelori lääkitys diabetes hoitaja käski lopettaa 1 viikoksi jos auttaisi katkokävelyyn jos auttaa pillerin vaihtaa eri valmisteeseen.En minä ole huomannut positiivista vaikutusta ,pääkipu on vain palannut takaisin 5pv menossa ,lääkkeen lopetuksesta vai mehtähommien lopetuksesta äärimmäistä voimanponnistu vaativaa 90kg painavia puita pistää auton lavalle käsin nostaa 12-16kpl.Oksien jälki raivaus pihalta pois ,vaikka punkki saattaakin käteen tai korvaan tulla🥵☣️

      • Anonyymi

        Ei koskaan tiedä kumpaa on migreeniä vai pääkipua harmittaa jos tuli otettua migreeni pilleri eikä se ollutkaan sitä niitä on vain rajallinen määrä,toisia saa komerollisen ostettua monesta eri kaupungista yhteesä .Suihku on edelleenki tehokkain keino kumpaakin olomuotoon ,mutta joskus sekään ei auta 1kk vain onneksi vielä tälläisia kohtausia .Ennen tiesi heti kumpaa se on nyt on vaikeampaa arvailuksi menee migreeni pillerin vaikutus oli alussa noin 20min nyt vasta 5h immuuniksiko tullut näille lääkeille vai muiden pillereiden vaikutus ( muut sairaudet pahentuneet).


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei koskaan tiedä kumpaa on migreeniä vai pääkipua harmittaa jos tuli otettua migreeni pilleri eikä se ollutkaan sitä niitä on vain rajallinen määrä,toisia saa komerollisen ostettua monesta eri kaupungista yhteesä .Suihku on edelleenki tehokkain keino kumpaakin olomuotoon ,mutta joskus sekään ei auta 1kk vain onneksi vielä tälläisia kohtausia .Ennen tiesi heti kumpaa se on nyt on vaikeampaa arvailuksi menee migreeni pillerin vaikutus oli alussa noin 20min nyt vasta 5h immuuniksiko tullut näille lääkeille vai muiden pillereiden vaikutus ( muut sairaudet pahentuneet).

        Niinpä sisuna menisin tutkimusiin meilläpäin pannaan sairaala kiinni kesän ajaksi potilaita raahataan jopa tampereelle asti jos löytyy tyhjiä potilaspaikkoja +lähi kaupugit.


    • Anonyymi

      Migreenikon on ehkä hyvä välttää kaikkea hiivakäytettyä ja pitkään kypsytettyä. Syystä tai toisesta kroppa voi sietää huonosti esim. juustoa ja viiniä. Minäkin join eräällä lomareissulla matkan aikana muutaman hiivakäytetyn siiderin ja hetken päästä alkoi migreenikohtaus. Sitten oli yli 12 tuntia pelkkää tuskaa, oksentamista ja ripulointia. En silloin ollut varma, johtuiko se siideristä, mutta vahvistuksen sain joitakin kuukausia myöhemmin, kun join saunan päätteeksi pullollisen samaa merkkiä olevaa siideriä. Kohtaus oli raju, mutta sillä kerralla se meni 3-4 tunnin oksentamisella ja ripuloinnilla. Myöhemmin eräissä häissä join ruuan kanssa lasillisen punaviiniä. Ja taas alkoi migreeni ja sitten oksennettiin ja ripuloitiin tuntitolkulla. Tämän jälkeen join joulupöydässä pari lasia kotikaljaa. Ja taas oksennettiin ja ripuloitiin. Sen jälkeen ei ollut enää epäilystäkään, että hiivakäytetyt juomat, myös kotikalja ja sima, laukaisee kohtauksen. Siitä lähtien olen kiertänyt kaukaa kaikki hiivakäytetyt juomat, myös kypsytetyt juustot. Joskus otan "saunakaljana" Bacardi Breezeriä, Smirnoff Iceä tms. eli ei-kätettyjä juomasekoituksia. Ne ei laukaise kohtauksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      108
      6957
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      4148
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      33
      3577
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      391
      1902
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1447
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      34
      1418
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      50
      1246
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1058
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      171
      1016
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      980
    Aihe