Ihmettelin mitä tuo lintu tuosa oikein pörrää laMpun vaihdoin ,tankkasin turhaan pesä ja munat jo peippo näky olevan kuparin värinen kaula sininen pää,menee heinäkuun puoleen väliin asti ennenkuin pääsee lähtemään ,jäädyttimen alla pesä on pelti ottaa irti hitsata peltiä ja girlliverkkoa ettei pääse sinne uudestaan.
Ei pääsyt valmet 6200 työtehtävää suorittamaahan
2
383
Vastaukset
- Anonyymi
Ei päässyt valmet 6200 työtehtävää suorittamaan=NYT joutuu käyttämään traktoria tuli tilattua päältä ajettava ruohonleikkuri kaukokiito tuo viimeksi ei ollut nosturia trukkilavalla traktoriin piikit laittaa vetaiseeko tuulettimen rupelli poikaset pesästä rupellin ja jäähdyttimen väliin ? Ei kokemusta sitten näkee miten niiden kävi.
- Anonyymi
No olivat jo sen kokoisia lähtisivät pesästä 10pv kuluessa aikaa ei ole niin paljon 4-5 päivää enintään jos kuolevat heitän muurahaispesään saisivat nekin sapuskaa hyvää .Harjoitusta ennen kissaemon ja poikien tappoa.Olen antanut niille gurmee aterioita päästävät nyt lähelle ei tarvitse käyttää pitkää haavia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.878071Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675496Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134730Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232498Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362208Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71344Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190