Torni Nurmes

Anonyymi-ap

Torni yhtiön omistaja rakentaa taloa Jokikylään, eihän siinä mitään, mutta jatkuvasti raskaita ajoneuvoja tiellä , ei ole varoituskolmioita laitettu tielle, vaara muulle liikenteelle.

15

1936

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuta Valtimoon jos haluat hiljaisuutta...

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🔞 ­N­­­y­­m­f­o­m­­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17886662Q

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      No, voi voi

    • Anonyymi

      Tämä on väärä kanava ilmoittaa varoituskolmioiden puutteesta. Kannattaa ottaa suoraan yhteyttä talon rakentajaan. Tunnut kuitenkin tietävän kuka hän on.

    • Anonyymi

      Se kateus..

    • Anonyymi

      Voi halleluja laittakaa myös kutostielle rehun teko alkaa ja ihan kaikille muillekin ja ihan välittömästi kaikille mehtäauto teille myös.

      • Anonyymi

        Erittäin hienoa, että tänne kauniiseen ja luonnon läheiseen nurmekseemme nousee uusia omakotitaloja .)!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erittäin hienoa, että tänne kauniiseen ja luonnon läheiseen nurmekseemme nousee uusia omakotitaloja .)!

        Ja mökkejä rannoille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erittäin hienoa, että tänne kauniiseen ja luonnon läheiseen nurmekseemme nousee uusia omakotitaloja .)!

        Ylväs iso talo


    • Anonyymi

      Teiken kesto on entistäkin tiukemmalla keväisin roudan sulettua, riippuu siitä, kuinka hyvin tie on rakennettu.

    • Anonyymi

      Hei. Tämä on huono kanava tavoitella minua kun viesti tuli perille kautta rantain monen kuukauden viiveellä.

      Harmi että on ollut lisääntynyt liikenne haitaksi, mutta lähes kaikki raskas liikenne suoritettiin jo siinä parin aloitusviikon aikana. Samaan aikaan kun tämä postaus on tehty.

      Jos viittaat yleisiin varoituskolmioihin alueella niin tavalliset rekkakuljetukset menee normaalin liikenteen puitteissa julkisella tiellä eikä vaadi tai oikeuta liikennemerkkien tekoon.

      Jos viittaat tien varteen pysähtyneisiin rekkoihin, niin tämä on ollut käytännön pakko johtuen haastavasta rinteestä. Tällöin väliaikaisesta varoituskolmiosta vastuu on kuskilla. Katson jatkossa mitä on viimeisiä ajoja että muistavat laittaa paikalleen.

      Jos joku on jatkossa mielen päällä niin kannattaa vaan soittaa ja asia selviää varmasti heti. T. Rakentaja.

      • Anonyymi

        Elä välitä tämän palstan inisijöistä. Näitä ahdistaa aina jokin asia kun ei elämässä ole muuta kuin kytätä muiden tekemisiä ja kirjoittaa niistä nimettömänä nettiin. Näistä uikuttajista ei ole edes talon rakentajiksi kun ei äly eikä taidot riitä mihinkään muuhun kuin muiden arvostelemiseen.


    • Anonyymi

      Taasko nousee uusi hometalo 😂

      • Anonyymi

        Sepäse 🤭


    • Anonyymi

      Yleisesti taitaa valittajat olla vaan perinurmeslaisia kateellisia. Käykää joskus muualla ja hankkikaa oma elämä. Kiitos!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      160
      2720
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      1997
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1736
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1461
    6. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      42
      1457
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      78
      1143
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1060
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      193
      976
    Aihe