Torni yhtiön omistaja rakentaa taloa Jokikylään, eihän siinä mitään, mutta jatkuvasti raskaita ajoneuvoja tiellä , ei ole varoituskolmioita laitettu tielle, vaara muulle liikenteelle.
Torni Nurmes
15
2039
Vastaukset
- Anonyymi
Muuta Valtimoon jos haluat hiljaisuutta...
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17886662Q
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
No, voi voi
- Anonyymi
Tämä on väärä kanava ilmoittaa varoituskolmioiden puutteesta. Kannattaa ottaa suoraan yhteyttä talon rakentajaan. Tunnut kuitenkin tietävän kuka hän on.
- Anonyymi
Se kateus..
- Anonyymi
Voi halleluja laittakaa myös kutostielle rehun teko alkaa ja ihan kaikille muillekin ja ihan välittömästi kaikille mehtäauto teille myös.
- Anonyymi
Erittäin hienoa, että tänne kauniiseen ja luonnon läheiseen nurmekseemme nousee uusia omakotitaloja .)!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erittäin hienoa, että tänne kauniiseen ja luonnon läheiseen nurmekseemme nousee uusia omakotitaloja .)!
Ja mökkejä rannoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erittäin hienoa, että tänne kauniiseen ja luonnon läheiseen nurmekseemme nousee uusia omakotitaloja .)!
Ylväs iso talo
- Anonyymi
Teiken kesto on entistäkin tiukemmalla keväisin roudan sulettua, riippuu siitä, kuinka hyvin tie on rakennettu.
- Anonyymi
Hei. Tämä on huono kanava tavoitella minua kun viesti tuli perille kautta rantain monen kuukauden viiveellä.
Harmi että on ollut lisääntynyt liikenne haitaksi, mutta lähes kaikki raskas liikenne suoritettiin jo siinä parin aloitusviikon aikana. Samaan aikaan kun tämä postaus on tehty.
Jos viittaat yleisiin varoituskolmioihin alueella niin tavalliset rekkakuljetukset menee normaalin liikenteen puitteissa julkisella tiellä eikä vaadi tai oikeuta liikennemerkkien tekoon.
Jos viittaat tien varteen pysähtyneisiin rekkoihin, niin tämä on ollut käytännön pakko johtuen haastavasta rinteestä. Tällöin väliaikaisesta varoituskolmiosta vastuu on kuskilla. Katson jatkossa mitä on viimeisiä ajoja että muistavat laittaa paikalleen.
Jos joku on jatkossa mielen päällä niin kannattaa vaan soittaa ja asia selviää varmasti heti. T. Rakentaja.- Anonyymi
Elä välitä tämän palstan inisijöistä. Näitä ahdistaa aina jokin asia kun ei elämässä ole muuta kuin kytätä muiden tekemisiä ja kirjoittaa niistä nimettömänä nettiin. Näistä uikuttajista ei ole edes talon rakentajiksi kun ei äly eikä taidot riitä mihinkään muuhun kuin muiden arvostelemiseen.
- Anonyymi
Taasko nousee uusi hometalo 😂
- Anonyymi
Sepäse 🤭
- Anonyymi
Yleisesti taitaa valittajat olla vaan perinurmeslaisia kateellisia. Käykää joskus muualla ja hankkikaa oma elämä. Kiitos!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3834364Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032705Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521920Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181858- 1201826
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551105