Parkanossa painoi rampilta tulevalle kaasua

Anonyymi-ap

Oli perinteinen vetoketjutilanne jossa nyt jokainen tuppaa päästämään yhden auton väliin. Tämä saatanan per#€reikä painoitahallaan kaasua ja sai tilanteen etenemään siihen että oli törmäysvaaraa.

Jos ei olisi ollut muijaa ja kakaroita mukana niin olin kyllä niin raivoissani että olisin ajellut vaikka 100km perässä ja mennyt hakkaamaan mersukuskin.

Terveiset vaan jollekkin noin 60v kus1pääll€, ajoit harmaalla mersun maasturilla kolmostietä Vaasan suuntaan.

5

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinähän et ymmärrä lainkaan tätä jonoajoa. Mersukuski oli ostanut sen paikan jonosta eikä siihen saa päästää ketään. Se kiilaajahan pääsisi perille kymmenesosan sekuntia aiemmin.

    • Anonyymi

      Jos olet väistämisvelvollinen, niin mitä siinä itket. Sinun pitää väistää ja olla nöyrä.
      Luuletko, että täällä itkien saat yhteyden kyseiseen Mese kuskiin ja hänelle opetusta?

    • Anonyymi

      En pysty olemaan nöyrä. Sen vetoketjun pitää toimia, jos ei toimi niin suutun. Mut kun lapset ja 162 kg vaimoni oli mukana niin oli pakko hillitä itseni.

    • Anonyymi

      Taidatte koko mersuporukka olla niin pehmeetä että parempi ku kostaa kaikille mersukuskeille ja alkaa itsekkin liikenteessä painamaan kaasua sopivan paikan tullen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      112
      1441
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1297
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      136
      1047
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      974
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      897
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      864
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      857
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      846
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      54
      832
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      774
    Aihe