Parkanossa painoi rampilta tulevalle kaasua

Anonyymi-ap

Oli perinteinen vetoketjutilanne jossa nyt jokainen tuppaa päästämään yhden auton väliin. Tämä saatanan per#€reikä painoitahallaan kaasua ja sai tilanteen etenemään siihen että oli törmäysvaaraa.

Jos ei olisi ollut muijaa ja kakaroita mukana niin olin kyllä niin raivoissani että olisin ajellut vaikka 100km perässä ja mennyt hakkaamaan mersukuskin.

Terveiset vaan jollekkin noin 60v kus1pääll€, ajoit harmaalla mersun maasturilla kolmostietä Vaasan suuntaan.

5

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinähän et ymmärrä lainkaan tätä jonoajoa. Mersukuski oli ostanut sen paikan jonosta eikä siihen saa päästää ketään. Se kiilaajahan pääsisi perille kymmenesosan sekuntia aiemmin.

    • Anonyymi

      Jos olet väistämisvelvollinen, niin mitä siinä itket. Sinun pitää väistää ja olla nöyrä.
      Luuletko, että täällä itkien saat yhteyden kyseiseen Mese kuskiin ja hänelle opetusta?

    • Anonyymi

      En pysty olemaan nöyrä. Sen vetoketjun pitää toimia, jos ei toimi niin suutun. Mut kun lapset ja 162 kg vaimoni oli mukana niin oli pakko hillitä itseni.

    • Anonyymi

      Taidatte koko mersuporukka olla niin pehmeetä että parempi ku kostaa kaikille mersukuskeille ja alkaa itsekkin liikenteessä painamaan kaasua sopivan paikan tullen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      193
      11626
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5499
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2797
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2415
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1881
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1865
    7. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      14
      1839
    8. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1764
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1516
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1498
    Aihe