Oli perinteinen vetoketjutilanne jossa nyt jokainen tuppaa päästämään yhden auton väliin. Tämä saatanan per#€reikä painoitahallaan kaasua ja sai tilanteen etenemään siihen että oli törmäysvaaraa.
Jos ei olisi ollut muijaa ja kakaroita mukana niin olin kyllä niin raivoissani että olisin ajellut vaikka 100km perässä ja mennyt hakkaamaan mersukuskin.
Terveiset vaan jollekkin noin 60v kus1pääll€, ajoit harmaalla mersun maasturilla kolmostietä Vaasan suuntaan.
Parkanossa painoi rampilta tulevalle kaasua
5
315
Vastaukset
- Anonyymi
Sinähän et ymmärrä lainkaan tätä jonoajoa. Mersukuski oli ostanut sen paikan jonosta eikä siihen saa päästää ketään. Se kiilaajahan pääsisi perille kymmenesosan sekuntia aiemmin.
- Anonyymi
Jos olet väistämisvelvollinen, niin mitä siinä itket. Sinun pitää väistää ja olla nöyrä.
Luuletko, että täällä itkien saat yhteyden kyseiseen Mese kuskiin ja hänelle opetusta? - Anonyymi
En pysty olemaan nöyrä. Sen vetoketjun pitää toimia, jos ei toimi niin suutun. Mut kun lapset ja 162 kg vaimoni oli mukana niin oli pakko hillitä itseni.
- Anonyymi
Taidatte koko mersuporukka olla niin pehmeetä että parempi ku kostaa kaikille mersukuskeille ja alkaa itsekkin liikenteessä painamaan kaasua sopivan paikan tullen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774