...ollenkaan! Älkää ainakaan ennenkuin se on ratifioinut Ruotsin Nato-jäsenyyden. Sen verran pitää löytyä loijaaliutta naapurimaata kohtaan!
Älkää matkustaja Turkkiin...
Anonyymi-ap
13744
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Turkki on suomalaisten suosikkikohde. Varsinkin naiset ovat tykästyneet maan tarjontaan.
Enpä ole koskaan käynyt enkä käy antaa mekko-Mikkojen kailottaa tornissaan.
Ihan vaan mielenkiinnosta kysyn - miten matkustamiseni turkkiin haittaa ruotsin tulevaa nato jäsenyyttä ?
Matkailian sääntö no.1 .Pitää muistaa menevänsä "vierailulle" maahan johon matkustaa. kaikenlainen poliittinen , uskonnollinen tai muu "nekatiivisuus" kannattaa pitää Suomessa, sitä täälä piisaa. kaikesta jaksetaan olla huolissaan mitä toiset tekee tai ajattelee asioista
Miehet on Turkissa kuin lapsia pahan teossa.
Noin sitä tietämätön jakaa omaa kuvitelmaansa "mekko mikkojen" maasta kun ei koskaan ole käynytkään. Voi reppanaa.
Matkailu sohvalla somen kautta ei avarra maailman katomusta ja avarra foliohatun ulkopuolta
Loistavaa - ettet ole käynyt.
Omituista jos lomamatkalle lähdettäessä pitää miettiä mitkä uskonnot on minkäkin verran edustettuja, missä olisi hyvät lomailmat. Mikä on suositeltava uskontojen jakautuma % ? KENELTÄ TÄMÄN SUOSITUKSEN VOI TARKISTAA SÄÄNTÖSUOMESSA - ETTEI PAHOITA OIKEASSA OLIOIDEN MIELTÄ.
Joidenkin mielestä myös ko. maan kansalaisten valitseman presidentin vuoksi oi kannata Suomalaisen sinne matkustaa ?
Mitenhän jos Suomessa on tulevaisuudessa homppeli presidentti kuinka moni jättää tänne tuelmatta
Nyt Turkki on ratifioinut ruotsin natojäsenyyden - jipii, nyt voimme matkustaa taas turkkiin :)
Käsittämätöntä kuinka merkilliset asiat meidän maapallon pelastajien lomamatkaankin vaikuttaa
Oliko Ruotsi meille lojaali v 2015? Ruotsin rautatiet kuskasi suomalaisten riesaksi Haaparannan kautta n 35.000 irakilaista, kannattaa tämäkin puoli muistaa.
Irakilaiset voidaan palauttaa turvallisuus syistä ja rauhan takaamiseksi takaisin Iraniin heitä ei siellä kukaan vainoa ja täällä ei kivitetä ketään minkään takia.
Kokkelssonnit onkii semmossii rähmä Huugoja.
Suomalaiset mieti 1 euro missä on halpa hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
toivottavasti turkki estää ruotsin nato jäsenyyden
En ole koskaan käynyt Turkissa. Onko se hyvä lomakohde vai ei? Missä päin Turkkia kannattaa lomailla? Ainoa kosketus Turkkiin on ollut se että olen syönyt Suomessa kebabbia ja juonot turkkilaista omenateetä ja Lidlin Ayrania.