Jos katsot pelkästään Suomenkielisiä uutisia

Anonyymi-ap

elät pimennossa mitä maailmalla oikeasti tapahtuu. Juuri nytkin on menossa jo pitkään jatkunut Ufo havaintojen suma jossa ihmisille tuntemattomia lentäviä kohteita näkyy lentokoneiden tutkissa ja paljaalla silmällä mutta suomen lehdistö ei puhu sanaakaan aiheesta. Maailmalla on yhä useampi ja useampi ihminen tullut esiin omien kokemustensa kanssa. Näille on helppo nauraa huuhaana ja pötypuheina mutta ne ei ole pötypuhetta tai minkään hörhön juttuja. Niitäkin on toki. Nämä kohteet on vahvistettu tallennettu yms joista tiedetään että ne on varmasti olleet olemassa ja nähty usean esim lentäjän toimesta. Ei ihmisten tekemiä objekteja jotka liikkuu meille vieraasti ja nopeasti vaihtaa suuntaa niin että jos olisimme kyydissä kuolisimme g voimien takia.

Suomen kansa elää vihervasemmistolaisen lööppilehdistön varassa ja luulee lukevansa totuuksia tai saavansa niistä kuvaa mitä maailmalla tapahtuu ja rakentaa todellisuutensa niiden varaan. Sopiva porukka aivopestäväksi.

Salaliittoteorioita on monenlaisia ja osa niistä voi pitää paikkansa vaikka niillä olisi maine foliohattujen juttuina. Esimerkiksi jos katsoo millaisella folio härpäkkeellä mentiin kuuhun 1969 voi laitetta katsoessaan miettiä että onko nyt ihan varmaa että tuolla on lennetty meteorisateessa ja pienien kivien kuin luotien viuhuessa välillä ohi. Itse en usko että tuolla laitteella pääsee edes 10km kulkemaan ennen kuin se on revennyt palasiksi saatika kuuhun ja takaisin. Amerikka on ihan hyvin voinut huijata kuulennon ja J.F Kennedyn murha voi liittyä siihen jotenkin sen paljastamiseen.

Mikäli nauraa mahdollisille väitteille huijauksesta kannattaa muistaa että Amerikka on jäänyt kiinni lukuisista huijauksista jotka on tehty tai ollut suunnitteilla esim tarkoituksesta hyökätä omaan maahansa että saisi syyn hyökätä toiseen valtioon ja nämä on ihan tosi juttuja. 9.11 Terrori iskussa yksi pilvenpiirtäjä sortui vaikka siihen ei osunut mikään ja osuman saaneen pilvenpiirtäjänkin sortuminen näyttää lähinnä räjäytetyltä.

Lehdistö on valinnut näyttää tiettyjä henkilöitä negatiivisessa valossa ja kansalle se menee heti läpi Suomessa koska pakko sen on olla totta kun lukee lehdessä.
Meitä on kehuttu ja meidän opiskelujärjestelmää että sieltä kasvaa kyseenalaistavia ihmisiä joka on tervettä ettei heti usko kaikkea vaan miettii voiko se olla totta ja voiko siinä olla jotain takana. Näyttää siltä että hyvin harvassa on tällaiset ihmiset suomessa. Kaikki menee läpi suoraan. Joku toimittaja jolla on poliittinen aate ja tarkoitus alkaa haukkua jotain ja ihmiset lukee sen lehdistä ja on samaa mieltä ja alkavat suusta suuhun levittää tätä "faktaa" mikä ei välttämättä pidä paikkaansa tai jos asioiden molemmat puolet näytettäisiin niin kuin mielestäni uutisissa kuuluisi näyttää koko totuus ja katsojalle jää arviointi voisi se näyttää aivan erillaiselta.

Maailma on ihmeellinen paikka täällä on varjohallituksia hyvä veli järjestöjä poliittista vaikuttamista toisten vahingoittamista tahallaan mustamaalausta salailua ja huijauksia mitä tahansa.

Omasta mielestäni Suomen ei olisi pitänyt lähteä venäjän pakotteisiin mukaan tai ylireagoida naton kanssa kun ukrainaan hyökättiin jo vuosia jatkuneen provosoinnin puolin ja toisin jatkuessa vaan pysyä täysin puolueettomana maana jossa maksetaan omalla valuutalla markoilla ja pysytään lintukotona rauhallisena paikkana ilman kulttuurin rikastuttajia jotka vie suomalaislasten vaatteet ja poliisi vaan varottelee liikkumasta suomalalaislapsia ulkona omassa kotimaassaan. Näiden rikastuttajien takia menetämme kaiken miksi suomi oli hyvä ja syy on vihervasemmiston hoivaviettisten ämmien ja niihin verrattavien munattomien vätys miesten takia.

Kirkko voi toimia periaatteella olette kaikki tervetulleita mutta maan politiikkaa ei voida hoitaa samalla tavalla. Rahat loppuu velkaantuminen alkaa turvallisuus katoaa menee kaikki työ mitä on tehty valuu vessanpytystä alas. Lisäksi täytyy vääntää jonkun allahin palvojan kanssa millaista musiikkia koulussa voi soittaa. Jos edes ymmärtäisivät että suomessa ollaan maan tavalla jos ei työt kiinnosta kristinusko tai meidän lait älä tule tänne mene jonnekin muualle mutta meillä on niin paljon nykyään suomessa ihan kantasuomalaisia ihmisiä jotka ovat niin vinksahtaneita tähän vihervasemmistolaisen utopistiseen maailmankuvaan että kotimaamme tuhotaan sisältä päin ja siitä tehdään kasvualusta kaikenlaiselle jossa ennen pitkää pyssyt paukkuu ja pommit räjähtelee. Tavallinen kansalainen kävelee mutka taskussa ja valmiina posauttamaan jonkun yön timon aivot pellolle

1

658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

      🍑 ­N­­­y­m­­f­­­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17890542v

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      167
      4949
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1519
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1411
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1153
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      967
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      925
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      151
      824
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe