näkymätön muskeli

"ongelma": mun haba ei näy.sit ku jännitän niin näkyy,siis niinku paljon paljon isompana.ja jos teen 40 punnerrusta niin sen jälkeen näkyy pitempään,jännittämättä.penkistä nousee 70(ei oo paljoo mut ite oon iha tyytyväinen)tavote ois saada nousemaan 80-90 kiloo.
6672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pikku kysymys. Eli treenaatko habojas yhtään? Penkki ei nimittäin liity mitenkään hauikseen, sehän treenaa rintaa ja ojentajia.

Äänestä
  • treenaan.nostelen käsipainoi ja sit joka ilta teen 40 punnerrusta yleensä 2 kertaa.

    Äänestä

Taitaa olla ihan normaalia. En sitten tiedä tarkoititko aivan täysin näkymätöntä hauista vai mitä, mutta ei itsellänikään tuo hauis mitenkään erityisesti näy, vaikka tietenkin siinä enemmän muotoa on kuin aivan treenaamattomassa.

Tietenkin mitä enemmän sitä lihasta harjoittaa ja mitä pienempänä pitää rasvamäärät kehossa, sitä enemmän se näkyy.

Äänestä

Miksi sun muskelin pitäisi sitten niin näkyä?

Äänestä

punnerrukset eivät ota hauikseen. punttien nostelu kylläkin, mutta pitää nostella monella tavalla.

Äänestä
  • ku mä vaan haluan et ne näkyy.pitää sit ruveta käymää salil.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rintintintitntntntntnnt kirjoitti:

"ongelma": mun haba ei näy.sit ku jännitän niin näkyy,siis niinku paljon paljon isompana.ja jos teen 40 punnerrusta niin sen jälkeen näkyy pitempään,jännittämättä.penkistä nousee 70(ei oo paljoo mut ite oon iha tyytyväinen)tavote ois saada nousemaan 80-90 kiloo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu