Terveydenhoitoalalla on tilaa. Koulutus on työnohessa vajaa pari vuotta. Nyt kannattaa vaihtaa alaa kun uusi hallitus leikkaa etuuksia työttömiltä.
Paperimiehestä lähihoitaja
12
374
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä meistä osa on tulossa eihän tuota ansiosidonnaista saa pian kuin vuoden.
- Anonyymi
Huomenta-mies ei kyl sovi hoitoalalle kun se aina karjuisi siellä potilaille ja muille hoitajille tyyliin HUOMENTA! Ainiin, eihän se sovi millekään muulle kuin provosointi- ja häiritsemisalalle sekä lelupumpun valmistukseen buhahahaa
- Anonyymi
hihihiihhiihhiiiii kylpä se nyt naurattaa hihhiihhiihhiiiii
- Anonyymi
Mikäs nyt elämäntapa lusmua naurattaa?
- Anonyymi
Akkutehtaat saavat nyt työvoimaa. Tosin matut suostuu tekemään hommia vähän halvemmalla.
- Anonyymi
Niin ja joillekin syntyy kivoja peli- ja ruoanlaittohetkiä mamujen kanssa. Mää voin sitte ulkopuolisena nostella ansiosidonnaistani ja kattoo töllö + juoda olut himas. Se on niiku win-win-win-win tai joteki silleen? Miä en ihan muista ulkoo miten tuo kaava män?
- Anonyymi
Viherkommareiden syy:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/914a0f15-76bf-40fb-85f3-d790888ebeb0- Anonyymi
Tuhlarihallitus oli! Onneks saadaan Purra ruoriin! ❤️
- Anonyymi
Vihreät taputtavat! 👏
- Anonyymi
TE-yhtiöillä on papereittentutkijoitakin hieman kuin oikeuslaitoksilla.
- Anonyymi
Punikeille tuli noutaja mutta kyllähän siinä on raja lähellä niin pääsee paratiisiin.
- Anonyymi
Kyllä se hoitajan homma on rankka. Henkisesti ja fyysisesti. Mutta heitä tarvitaan kipeästi.
Punavihreät ym. loiset ei täällä Suomessa kauaa kuku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637