Jos sattuu olemaan sellaisia jouten niin tarjoa tuohon alapuolelle niin katsotaan.
Ostetaan autoja ja taloja
12
461
Vastaukset
- Anonyymi
Rintamamiestalo maaseudulla,hinta 40000 euroa?
- Anonyymi
Tarjoan 6000 jos on iso rantatontti ota tai jätä.
- Anonyymi
Kohta niitä on myynnissä alehintaan, vai mitä ahneet.
- Anonyymi
Eipä taida parin sadan irtisanominen hetkauttaa mitään hintoja mihinkään tämän kokoisessa kaupungissa, jatka haaveilua:)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä taida parin sadan irtisanominen hetkauttaa mitään hintoja mihinkään tämän kokoisessa kaupungissa, jatka haaveilua:)
Tai miksi heidän mitään pitäisi myydä, kun velattomia pääosin taitavat olla alan työläiset.
Muutama ystävä alalla, ja helposti 5 vuodessa asunto maksettu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä taida parin sadan irtisanominen hetkauttaa mitään hintoja mihinkään tämän kokoisessa kaupungissa, jatka haaveilua:)
Matuja otettu paljon, kaupunki on elinvoimainen kelarahoilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai miksi heidän mitään pitäisi myydä, kun velattomia pääosin taitavat olla alan työläiset.
Muutama ystävä alalla, ja helposti 5 vuodessa asunto maksettu.🤡 hei, sellunpilaajat on veloissaan korviaan myöten kun luulivat että vanha tehtaanromu on ikuinen rahasampo ja sen mukaan on velkaa otettu edellisen päälle.
On talot, mökit, veneet, autot ja kaikki velaksi kun aina pitää vähän parempi tai ainakin kalliimpi olla kuin työkaverilla.
Nyt alkoikin soida omissa, toivotaan että korot pomppaa sinne 20% hyvin nopeasti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
🤡 hei, sellunpilaajat on veloissaan korviaan myöten kun luulivat että vanha tehtaanromu on ikuinen rahasampo ja sen mukaan on velkaa otettu edellisen päälle.
On talot, mökit, veneet, autot ja kaikki velaksi kun aina pitää vähän parempi tai ainakin kalliimpi olla kuin työkaverilla.
Nyt alkoikin soida omissa, toivotaan että korot pomppaa sinne 20% hyvin nopeasti.Mihis ne niiden kovat palkat sit on menny jos niillä kaikki velaksi on?
10 vuodessa parhaat tienannu bruttona lähes miljoonan kuitenkin...
Taidat nyt hiukan narrata, tahi sit olla keskimääräistä tyhmempi?
- Anonyymi
Aika vähän noilla on velkaa suhteessa pk-seutuun
- Anonyymi
Ostetaan sellutehtaita, tuohon alapuolelle voi tarjota. Hyväkuntoisista parempi hinta.
- Anonyymi
Työssäkäyvä matu osti mun talon ja mä muutin yksiöön vuokralle. Semmosii nää viheliäiset luokkaerot. Entinen naapuri vielä kehu kuinka tulee matun kanssa kivoja peli- ja ruonlaittohetkiä ja väitti että on muka hän parempi naapuri kuin mä kun en alentunut moisiin leikkeihin. Semmoseks männy tää touhu! Kait se on kielikurssi ja passi hommattava itekkin ja alettava opettelee lautepelien pelaamista itsekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1257307Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5135470Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513375Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162671Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512372Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681308Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431292En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771272Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111179- 1111153