Miksi tämä viesti poistetaan toistuvasti

Anonyymi-ap

Jestas mikä aihe! Tännehän kirjoittaa pääasiassa Chikaran ja Orimattilan väki vuoroin kehuen omiaan, mikä tietenkin ihan ok, mutta tällainen aihe, huh huh. Ja sitten Orimattilan seuran (seura perustettu ilm. vuonna 1976) kannattaja ilmoittaa 14 kohdan teesillä miksi Orimattila on paras. Hyvää lukkarinrakkautta ja asiallista perustelua ja osoittaa tämän palstan tasoa. Nähdään oma napa ja ei mitään muuta sen ympärillä!
Hyvän judoseuran tasoa kuvaa kuitenkin sen kansainväliset saavutukset, ei sitä, että seura on nimennyt jonkun henkilön Päävalmentajakseen (kirjoitetaan pienellä). Tämän kriteerin täyttää moni suomalainen seura, Orimattila vain siltä osin, että järjestää hienon kv. kisan ja kesäleirin vuosittain, tästä täydet pisteet heille.
Vertaileminen talkooväen osaavuudesta/sitoitumisesta on säälittävää!
Korkean tason osaamista kuvaa parhaiten seuran saavuttama ja kasvattama arvokisamitalisti tai olympiaedustaja! Viestiketjussa mainitaankin hyvin Tampereen useamman kerran edustus olympialaisissa. Eikö se ole jo merkittävä saavutus seuralle, ihan valtakunnan tasoisestikin, ei pelkästään paikallislehden maininta! Näihin saavutuksiin on Orimattilan seuralla melkoisesti matkaa...

11

742

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kateus kiihottaa avaamaan vaikka iuden ketjun. Laita aiheesta ilmoitus Orimattilan Sanomiin, ei maksa paljon ja kukaan ei poista.
      Orimattilan Päävalmentaja kirjoitetaan isolla.

    • Anonyymi

      Sen etelämmässä olevan seuran tyyppejä ei tämmöiset suomi24 kiinnosta. Jotkut vissiin välillä esiintyy tai nimeää heitä, mutta eivätköhän ole tälläkin hetkellä treenaamassa. Orimattilasta on hankalaa sanoa, kun ei tunne sieltä oikein ketään .
      Jos haluat puhua asiaa, niin laitappa tänne tietoa, mistä olet ja mitä seuraa edustat. Todennäköisesti Tampereen seudulta, kun juttujasi lukee. Tai sitten muuten vaan hysteeriköitynyt herkkämielisyyttäsi. Tai jopa synnynnäinen k…pää.
      Sinun ja kavereittesi juttuja tuntuu kuitenkin suurin osa täällä olevan. Sitä en ymmärrä, että miksi? Kannattaisi varmasti teidänkin keskittyä siihen tekemiseen. Paska lanka tämä on, joten toivottavasti poistavat jälleen. Toivon tosiaan, että judosi on parempaa kuin juttusi :D

    • Anonyymi

      Aloittaja keskustelee suomi24 palstalla itse itsensä kanssa. Hänen päästään löytyy ainakin Orimattilan, Chikaran, Porin, Itäisen Suomen, Urhean, liiton hallituksen ihmisten ja palkattujen henkilöiden persoonat. Lisäksi sieltä löytyy 60-70 luvun huippujudoka, joka on täysin ylivertainen nykyisiin nähden.
      Vihjeenä, että sinulle on kyllä lääkkeet olemassa, kunhan hakeudutaan pikaisesti hoitoon.

      • Anonyymi

        Hyvin tiivistetty.


    • Anonyymi

      Tiedoksi, että Orimattilan edustajien ei tarvitse tänne kirjoitella, osallistujat heidän tapahtumiin löytyy ihan muilta alustoilta. Hevospitäjässä kirjoitellaan lehtiin, sillä saa paremman näkyvyyden lajillemme. Kokeilkaa joskus!!!

      • Anonyymi

        Hitsi kun kaikki olis niin hyviä....ja sitten astuin hevosen paskaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hitsi kun kaikki olis niin hyviä....ja sitten astuin hevosen paskaan!

        Menisit hoitoon, oikeesti, voit yllättyä


    • Anonyymi

      Miksiköhän poistetaan. Syy löytynee kun katsot peiliin?

    • Anonyymi

      Väsyykö runko, kestääkö hitsit?

    • Anonyymi

      Oot TRororo syönyt jonkun eväät, niin voitko tarjota sille vaikka lounaan, niin se pääsisi tästä yli :) :) (huuto naurua)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      2198
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      130
      1553
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      133
      1489
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1254
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      1205
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1121
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      226
      955
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      906
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      823
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      809
    Aihe