Moikka! Mulla on ongelma. Mulle on laitettu töitä pe ja la mutta mulla ois torstaina lähtö reissuun. Mulla ei oo mitää muuta vaihtoehtoa ku pyytää saikkua. Nimittäin ei meinaa löytyä tuuraajia. Tiiän oon hirvittävä kusipää mutta en voi muutakaan. En ole muutenkaan ikinä saikuttanut. Eli voisko joku kertoa miten se toimii että voinko vaan soittaa TK:hon ja sanoa että nyt iski oksennustauti vaikka ja että sieltä kirjoittavat sitten jonkun todistuksen vai pitääkö mun käydä paikanpäällä? Kiitos ja anteeksi jo etukäteen!
töistä saikuttaminen
5
1771
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä systeemi teillä töissä on? JOssain pitää olla lääkärin todistus yhdestäkin saikkupäivästä, toisessa voi olla omalla ilmoituksella poissa 3 - 5 päivään. JOs on saikulla, ja lähdet reissuun, voi olla että sillä on ikävät jälkiseuraukset.
- Anonyymi
...ainakin luottamus on mennyt, jos kärähdät. Ja kun noin nyt kusetat työnantajaasi, oletan ettet ole moksiskaan jos työnantajasi tekee saman!
- Anonyymi
Nykyään on että pakko olla kaikilla lääkärin todistus kun ollut niin paljon poissaoloja muilla. Mutta kai sellaisen nyt ihan soittamalla vain saisi? Ja mitä tarkoitat ikävillä jälkiseuraamuksilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
...ainakin luottamus on mennyt, jos kärähdät. Ja kun noin nyt kusetat työnantajaasi, oletan ettet ole moksiskaan jos työnantajasi tekee saman!
En usko että kärähtäisin koska en puhu töissä paljoa ja ketään siellä ei oikein kiinnosta minun elämäni. Ja muutenkin aika laiskaa porukkaa siellä töissä ja olen yksi reippaimmista ollut niin eikai se kerta nyt niin paha olisi
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17893291r
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999889Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1344915Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592