Moikka! Mulla on ongelma. Mulle on laitettu töitä pe ja la mutta mulla ois torstaina lähtö reissuun. Mulla ei oo mitää muuta vaihtoehtoa ku pyytää saikkua. Nimittäin ei meinaa löytyä tuuraajia. Tiiän oon hirvittävä kusipää mutta en voi muutakaan. En ole muutenkaan ikinä saikuttanut. Eli voisko joku kertoa miten se toimii että voinko vaan soittaa TK:hon ja sanoa että nyt iski oksennustauti vaikka ja että sieltä kirjoittavat sitten jonkun todistuksen vai pitääkö mun käydä paikanpäällä? Kiitos ja anteeksi jo etukäteen!
Vastaukset 5
- Anonyymi
Mikä systeemi teillä töissä on? JOssain pitää olla lääkärin todistus yhdestäkin saikkupäivästä, toisessa voi olla omalla ilmoituksella poissa 3 - 5 päivään. JOs on saikulla, ja lähdet reissuun, voi olla että sillä on ikävät jälkiseuraukset.
- Anonyymi
...ainakin luottamus on mennyt, jos kärähdät. Ja kun noin nyt kusetat työnantajaasi, oletan ettet ole moksiskaan jos työnantajasi tekee saman!
- Anonyymi
Nykyään on että pakko olla kaikilla lääkärin todistus kun ollut niin paljon poissaoloja muilla. Mutta kai sellaisen nyt ihan soittamalla vain saisi? Ja mitä tarkoitat ikävillä jälkiseuraamuksilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
...ainakin luottamus on mennyt, jos kärähdät. Ja kun noin nyt kusetat työnantajaasi, oletan ettet ole moksiskaan jos työnantajasi tekee saman!
En usko että kärähtäisin koska en puhu töissä paljoa ja ketään siellä ei oikein kiinnosta minun elämäni. Ja muutenkin aika laiskaa porukkaa siellä töissä ja olen yksi reippaimmista ollut niin eikai se kerta nyt niin paha olisi
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17893291r
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881481
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä381145Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23920Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita164751Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13730Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200685- 46679
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33580
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39568