Judoliiton toimiston palvelut

Anonyymi-ap

Mites muista seuratoimijoista tuntuu, kun itsestä tuntuu että tämä nykyinen toimisto ei oikein suoriudu tehtävistään? Vuorela on toki palkattu mutta tuskin hän arvasi mihin on ryhtymässä. Virallisen päätöksen mukaisestihan vastuu toimiston toiminnasta on itse asiassa hallituksen puheenjohtajalla. Vaikka PL ei osannut miellyttää oikein ketään niin silloin sentään asiat toimivat.

8

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja Tuulaa on ikävä. Osasi aina auttaa jos oli joku ongelma.

      • Anonyymi

        Jos ei ollu sairaslomalla, ku tuli joku iso urheilutapahtuma.


    • Anonyymi

      Jokaisessa tarvitsemassamme "avun pyynnössä" ei saa heti vastausta.

    • Anonyymi

      Valittaminen on loputon luonnonvara. Nyt valitetaan sitä ja tätä ja kun PL oli niin valitettiin mm. tiedotuksen puutetta, seurojen palvelemista jne. Ja tämä ei siis tarkoita etteikö kaikki valitukset olisi aiheellisia 😁

    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa. Tjn tehtävä lopetettiin, toimistosihteerin lopetettua, ei uutta palkattu, uusi järjestöpäällikön tehtävä perustettiin. Lyhyellä matematiikallani ennen oli kaksi hallinnollista tehtävää, mutta nyt on yksi. Toki jos tehtävistä on puolet poistunut niin yksi henkilö niistä suoriutuu, mutta ehkä näin ei ole jos palvelu ei pelaa. Itsellä ei ole mielipidettä palvelusta kun en sitä ole tarvinnut perusjudoharrastajana.

      • Anonyymi

        näinhän se ei ole! Kaikki toimiston työt ja laskutus asiat hoitaa Karvonen vaimoineen. Vuorelan pitää suoriutua.. öö.. en tiedä mistä?


    • Anonyymi

      Pikkusen aika kultaa muistoja. PLn aikaan ei ollut juuri kuin valitusta siitä, että toimistolla mikään ei toimi. Eikä toiminut. Kaikki mitä yritettiin tehdä torpattiin heti.

      En tiedä onko homma varsinaisesti paljon muuttunut, mutta ei se ainakaan paljon huonompaan ole voinut kääntyä.

    • Anonyymi

      Kuinka monta palkattua työntekijää liitossa on? Mitä he tekevät?
      Työt pitää laittaa exeliin ja jakaa ne tasaisesti. Jos yksi ei pysty kun on liikaa töitä niin siirretään osa toiselle työntelijälle.
      Työnteonseuranta ja siitä se lähtee.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      156
      2909
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      284
      2600
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      64
      1733
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      43
      1628
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1520
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1256
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      110
      1184
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1134
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      338
      1027
    Aihe