Hallitus on saanut hallitusohjelmansa kuntoon...?
Näyttää ehkä sinne päin eli loiset saa kyytiä!! OIKEIN!!
Kyllä opiskelijat pärjää. Se on vai opposition nälvimistä taas neljä vuotta mutta kaiken maailman tukijaisilla tahallaan elävät kuriin!!!
Myös yritäjiä näyttelevät kepappi gourmee kokit....?! Mitä löytyy joka kulmasta...?! Melkoinen pisnis kun kaikille euroa riittää vaikka tulos NOLLA.
Nyt loppuu tuet!! Näyttelijöillekin on luvassa loisien suuri loppunäytös.
Kaikille työtä haluavalle ei välttämätä löydy työtä. Se on toinen asia.
Mutta ammatiloiset, koittakaa tehdä rehellistä työtä jos osaatte muuta kuin kaivella nenää....ette ole ainuita esimerkkejä jo vuosikymmenien rappiosta!!
Tehkää parannus klaanit...kaidalle polulle ja töihin tai sitten Ankaraan kaupunkiin.....?
Valinta on teidän. Älkää koittako rähistä, se on sitten viimeinen niitti.
LOISET TUOTTAVAAN TYÖHÖN! ILMAN TUKIA!!!
Ehkä hyviä uutisiakin? Sunila oli kolahdus....
Anonyymi-ap
2
106
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, joo....osaatte lukea jos joku kirjain puuttuu. Älkää siihen puuttuko jos puututte niin asiaan...?! Miksi on olemassa ammatiloisia? Eli vastaajat....menkää töihin!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061