Puolustusministeriä veikkaan.
Ihan jänskättää mikä ministeri meidän Timpasta tulee
20
1965
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se ympäristöministeri on, kun puiden istuttelu kiinnostaa elementtinä.
- Anonyymi
Onneksi ministereitä ei eroteta töppäilyjen takia
- Anonyymi
Ei tullut Timpasta ministeriä, ei edes puolikasta salkkua irronnut. Jostainhan se kertoo.
No mutta ryhmyriksi sitten!- Anonyymi
Ne salkut meni RKP:lle.
- Anonyymi
Tai varapuhemieheksi.
- Anonyymi
Sarkasmi huipussaan. Vai että ministerikin muka vielä tuosta lieroilijasta. Rakkikoiran virkaa se toimittaa, ei taso riitä muuhun.
- Anonyymi
Timppa pettyi pahasti. Tuskin viihtyy kauaa kansanedustajana, Sitrassa paikka auki, menee sinne. Tsempit Timpalle.
- Anonyymi
Timppa testattu jo monta kertaa eduskunnassa ja kevyeksi havaittu-ei ministeriainesta.
Saa jatkaa rakkikoiran virkaa kakon ryhmässä ja Moskovitsi säestää,jos omat taidot eivät riitä. - Anonyymi
Mikä on kun ei Timppa kelpaa, ei varapuhemieheksi eikä ryhmyriksi. Eivät ymmärrä hyvän päälle. Mutta Timppa voi sitten valita lähteekö Suuren vai perustuslakivaliokunnan johtoon. No jos ei muuta niin työelämä- ja tasa-arvovaliokunnan johtoon!
- Anonyymi
Timppelihän on ansiokkaasti hoitanut Lopella S-Marketin vessoissa paperirullien vaihdon. Riihimäen city-market onkin sen vuoksi päättänyt nimittää Timppelin myös omien wc-tilojen huoltomieheksi. Aluksi kyllä ainoastaan miesten puolelle. Näin se urapolku etenee.
- Anonyymi
Timo voi olla vähän vaarallinen siellä miesten puolellakin.
- Anonyymi
Kenestäkään eu:n elvytyspakettia vastaan äänestäneestä kokkarista ei tullut ministeriä. Risikosta varapuhemies. Persujen kanssa flirttailulla on hintansa. Ei Heinosen ministerinpalli kuitenkaan siihen kaatunut vaan tyhmyyteen, mikä on Orpolle liian iso riski.
- Anonyymi
Ounouuu, Timppa ei päässyt mihinkään valiokuntaan puheenjohtajistoon. Miksi Timppa ei nauti luottamusta kokoomuksessa?
- Anonyymi
Mikähän ministeri siitä Timpasta tuli,kun media ei ole noteerannut ?
- Anonyymi
Miksei Heinoseen 93000 euroa sijoittaneet tukijat eivät vaadi mitään näyttöä Heinoselta.?
- Anonyymi
Heinoseen sijoittaminen on rahojen heittänmistä kankkulan kaivoon.
- Anonyymi
Aamupostissa Timppeli kertoi harmitelleensa pitkään kun ei sopivaa ministeripestiä löytynyt. Oli herättänyt yleistä hilpeyttä hallitusneuvotteluissa kun joku oli maininnut Heinosen nimen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aamupostissa Timppeli kertoi harmitelleensa pitkään kun ei sopivaa ministeripestiä löytynyt. Oli herättänyt yleistä hilpeyttä hallitusneuvotteluissa kun joku oli maininnut Heinosen nimen.
Kun Heinonen oli ehdottanut itseään liikenneministeriksi niin valittiin pätevämpi Lulu Ranne. Se kai kertoo jotain Timon kyvyistä.
- Anonyymi
Nytkö Timpero pääsee viimein pallille, kun Mykkänen lähtee Espooseen? Kiva uutinen veronmaksajien maksaman olympia-reissun jälkeen. Oisko muuten Timpero suurin syyllinen siihen, miksi Eetun pää ei kestä suurkisoissa?
- Anonyymi
Toden paikassa nössömössöstä ei tullut minkäänlaista ministeriä, eikä tule.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281498- 371411
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541159- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi255961Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei195948- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16830Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818