Sanna oli suurivirhe jonka SDP valitsi pääministeriksi

Anonyymi-ap

He ovat avuttomia yllättävissä tilanteissa, ja usein tehottomia. Sanna pääministeri hoito hirmu velalla juoksevia asioita, että velkaa piisaa. "nyt ei pihistellä" Mitenhän on oma talos, kuin velkainen. Tuliko edes mieleen miten valtion menoja saisi vähennettyä, se aika on nyt, nyt pitää leikata, että saadaan edes jotenkin maata jengoihin. Jos kuviltaisiin, olisi Sannan toinen -40 miljardia ollut, miten sitten ?...
Perfektionismi on yhteydessä mielenterveyden ongelmiin, eikä siitä ole hyötyä työelämässä. Erityisessä vaarassa ovat nuoret. Heidän niskaansa paineita kasaavat vanhemmat ja muiden kuvitellut vaatimukset

23

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mopolla mahottomia.

    • Anonyymi

      Nuorille enemmän Sannan julmettu lisävelka siirtyy.

    • Anonyymi

      Sannaa ei valittu vaaleilla pääministeriksi vaan toverit valitsi.

      • Anonyymi

        Valittiinko Orpo vaaleilla pääministeriksi, ei mielestäni.?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valittiinko Orpo vaaleilla pääministeriksi, ei mielestäni.?

        Ei ketään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valittiinko Orpo vaaleilla pääministeriksi, ei mielestäni.?

        Puolueen puheenjohtajasta tulee yleensä pääministeri, joten kyllä valittiin, pölhökustaa Rinne änkytti itsensä vilttiketjuun ja pölhömpi Sanna vetäistiin hatusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valittiinko Orpo vaaleilla pääministeriksi, ei mielestäni.?

        Kyllä valittiin. Keskustan olisi pitänyt hajottaa Sanna Marinin hallitus ennen vaaleja. Siinä tehtiin virhe. Keskusta olisi voinut olla suurin, toiseksi tai kolmanneksi suurin puolue.


    • Anonyymi

      Virheitä oli Ohisalo, Mikkonen...

      • Anonyymi

        Ja Haavisto…


    • Anonyymi

      Hän ei ollut turhan suuruuden hullu.

    • Anonyymi

      Sanna on ollut paras aikoihin, koronankin aikana hän ajatteli ihmisiä jotka olivat suuressa hädässä. Nyt häntä haukutaan , mutta juuri koronan aikaan hän antoi Yrittäjille tukea niin paljon ettei suuria konkursseja tullut ja työväki sai pitää paikkaansa . Työllisten määrä lisääntyi Marinin hallituksen aikana ,nyt on työpaikkoja niin paljon ettei Suomesta löydy työntekijöitä. Kyllä jokainen sai Koronan aikaan toimeentulon, ja muistakaapa että nyt alkava hallitus ,sen edustajat huusivat enemmän ja enemmän tukea joka kohteeseen. Purra oli suu auki joka päivä ,mikään ei riittänyt. Marinille kiitos kaikesta ja hänen hallitukselleen.
      Nyt sitten saa kansa oikein roppakaupalla sontaa päällensä. Lääkkeiden hintoja nostetaan ,köyhät sairaat kuolee , mutta sehän on tämän Natsi hallituksen tarkoituskin ja kun siellä on vielä uskovaiset ministerinä.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa. Ei näytä eikä tunnu hyvältä.


      • Kolmen kuukauden verenpainelääkkeet saa KELA:n subventiolla alta 5 eurolla.
        Ja jos tarpeen on toimeentulotuki maksaa tuon 5 euroakin.
        Vittu ihme marinaa.
        Tietysti jos raha menee kaljaa ja tupakkaan sitten pitää olla ilman lääkkeitä. Valintakysymys.
        Vittu hei.


      • Anonyymi

        Noin tosiaan meni kuin sanot. Aloittajan muisti on lyhyt. Tai ei vain haluu myöntää että tuo tapahtui mielestään väärältä polittiselta taholta.


    • Anonyymi

      Mites persutrolli tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?

      • Anonyymi

        Aina perulla löytyy syy muista mutta ei persusta.


    • Anonyymi

      Otapa persuja. Paskaa paketissa täysi lasti.

    • Anonyymi

      Keskustan ei olisi pitänyt lähteä Antti Rinteen hallitukseen. Kannatuksessa näkyi että oli väärä päätös Juha Sipilältä.

      • Anonyymi

        Totta joka sana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta joka sana.

        Keskustan puolue-elimet tekivät väärän päätöksen. Kannatuksessa sen näki että oli väärä päätös lähteä Antti Rinteen hallitukseen.


    • Anonyymi

      Keskustalta oli väärä päätös lähteä Antti Rinteen hallitukseen. Sen näki kannatuksessa. Suomen kansa ei tykännyt.

    • Anonyymi

      Eipä tule bilettäjää ikävä. Sannaa tarkoitan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      695
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe