Uusi hallitus

Anonyymi-ap

Paras hallitus ikinä. Köyhiltä otetaan ja annetaan rikkaille. Rikkaat saavat nostaa yrityksestään 150te joka vuosi osinkoa 8% verolla. Köyhiltä leikatut tuet siirretään rikkaille erilaisten yritystukien muodossa.

11

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä se teettää, kun tyhmä duunari äänestää kok ja perussuomalaisia. Ensi vaaleissa SDP voittaa. En usko hallituksen pysyvän kasassa enää vuoden vaihtuessa. Ei tällaista kyykytystä ja ostovoiman laskua ole ennen nähty.

    • Anonyymi

      Hallitus haluaa kieltää lakot laeilla ja palkankorotuksetkin haluaa kieltää. Onneksi itse asun Bulgariassa. Teen etätyötä. Suomessa käyn kerta kuussa firma maksaa matkat. Bulgaria hyvä maa. Hinnat 3 kertaa halvemmat kuin Suomessa.

    • Anonyymi

      Eikä poliisi ole niin virkaintoinen Bulgariassa kuin Suomessa. Taksikuskikin voi ajaa 40km/h ylinopeutta. Eikä poliisi puutu vielä, koska kyseessä ammattiautoilija.

    • Anonyymi

      Bulgariassa naiset myös paljon kauniimpia kuin Suomessa.

    • Anonyymi

      Robin Hood toimintaa toisin päin.

    • Anonyymi

      Kyllä Orpo ja Purra osaavat.

      • Anonyymi

        Kyllä ovat kuin sisarukset, ja yhteinen laitaoikeisto aatekin heitä sitoo.


    • Anonyymi

      Suomessa täysin persilleen menevää politiikkaa, ulkomaalaisia hyysätään maksaen vuokrat, sähkö ja vesilaskut, ostetaan puhelimet ja hoidetaan niiden maksut, maksusitoumukset kauppoihin,annetaan pyörät ,vaunut, julkisen menot lisääntyy terveysmenoina esim ympärivuorokautiset vastaanottokodit joka paikkakunnalla, tulkit, palkkakuluina kela. ja sossutädeille, päiväkoti ja koulutusmaksuina, elatustuet, lapsilisät ja paljon muuta menoerää, ENTÄS SUOMALAISET LAPSIPERHEET JA VANHUKSET , OVAT TOSI SURKEASSA JAMASSA. VANHUKSET JOTKA OVAT MAKSANEET ELÄMÄNSÄ VEROJA JA TEHNEET SUOMESTA SEN MIKÄ SE ON OVAT TÄYSIN HEITTEILLÄ
      JA VAILLA YHTEUSKUNNAN HOIVAA. NIIN ITSEKIN OLEN JOKA PÄIVÄ VIHAA TÄYNNÄ KUN NÄEN TOREILLA, LIIKEKESKUKSISSA MATUJA JOTKA MALEKSII SIELLÄ, TYÖTTÖMIEN MÄÄRÄ KASVAA SUHTEESSA MATUJEN TUNKEUTUESSA TÄNNE PILATEN MONET ASUINALUEET.

    • Anonyymi

      Mitähän pahaa Suomenkansa on tehnyt.Rankaistus on kova.Rahat ,tosin kyllä velka rahat.TUULEN VIEMÄÄ.

    • Anonyymi

      Kansa on äänestänyt kokoomusta ja persuja. Sitä pahaa kansa on tehnyt. Maailman onnellisin kansa saa nyt maksaa siitä kovaa hintaa.

    • Anonyymi

      Toiki huvittavaa. Ei varmana olla mikään onnellisin kansa. Ollaan sieltä onnettomammasta päästä. Näkee sen nyt ihmisten ilmeistä kun, että he eivät voi hyvin suurin osa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2754
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2580
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2442
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      157
      2080
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1654
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1109
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      868
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      787
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      732
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      723
    Aihe