On todella outoa puuhaa, mitä tekemistä on noilla on judon kans.
Ärsyttää tuo sovelletun judon ylistys.
21
1047
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs siinä, jos tuollainen seurue reissaa omilla rahoillaan.
- Anonyymi
Eli syrjit erityistuen tarpeissa olevia? Mitenkäs se "kamppailija ei kiusaa" menikään? No, eipä yllättynyt kun judosta kyse että ilmapiiri huono.
- Anonyymi
Taas otettiin rasistikortti esiin... aika nopeestihan se tuli 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taas otettiin rasistikortti esiin... aika nopeestihan se tuli 😂
taitaa olla ennemmin idioottikortti kun aloitusta lukee...
- Anonyymi
Aina ei kannattaisi paljastaa omaa ääliömäisyyttään julkisesti.
- Anonyymi
Tämä on tällä palstalla hyvin yleistä, valitettavasti
- Anonyymi
Aloittajan sivistystaso on nolla!
- Anonyymi
Samaa mieltä!
- Anonyymi
Veikkaan, että tuolla porukalla on tukiverkosto (myös taloudellinen) kunnossa toisin kuin meidän maajoukkueen kilpailijoilla. Luulisi, että liiton olisi helppoa saada tukea myös huippu-urheilijoille ja varsinkin nuorille. Ei varmaan ole edes yritetty. Tai no on myyty puoliväkisin kolmensadan verkkareita :D
- Anonyymi
No no, me ollaan kaikki, aivan kaikki yhdenvertaisia! Ja kaikessa.
Kaikkien pitää päästä olympialaisiin omalla rahalla!- Anonyymi
Täällä siis ollaan kateellisia sovelletun judokoille. Taitaa olla osa tullut liian monta kertaa pää edellä tatamiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä siis ollaan kateellisia sovelletun judokoille. Taitaa olla osa tullut liian monta kertaa pää edellä tatamiin.
On kyllä ihan uskomattoman ala-arvoista touhua. Moni erityisryhmän urheilija joutuu ponnistelemaan monella osa-alueella järjettömän paljon enemmän kuin terve urheilija joka saa monet jutut ihan ilmaiseksi, kuten vaikka lahjan oppia nopeammin motorisia taitoja. Arvostus on urheilulle ihan nolla ja päälle vielä joutuu sietämään ääliöiden kommentteja ja katseita. Kyllä he tunnistavat ne ilmeet, moni on vain tottunut niihin.
- Anonyymi
Olen huolissani Sisu jengistä, kun tänään ei ole tullut kymmentä päivitystä. Toivottavasti kaikki on hyvin?
- Anonyymi
Ongelma, jos tämä nyt sellainen on, lienee siinä, että sovelilla on joku, joka jaksaa aktiivisesti noita päivityksiä tehdä. Maajoukkueella tai liitolla ei ole.
- Anonyymi
On kesä ja EK pikkusen muuta puuhaa:)
- Anonyymi
Viimeisen 6 päivän aikana liiiton somessa (face) 7 juttua sisusta, 4 aikuisista, 1 Jaanasta, 1 lasten leiristä, 0 nuorista.
- Anonyymi
Jes.... Ens viikolla päästään taas kaikki marssimaan judogi päällä heilutellen judoliiton lippuja prideväreissä.
- Anonyymi
Jes... "taas marssimaan"...Missä tämä tapahtuma on? Nähdäänkö siellä?
- Anonyymi
Olikohan aivan täysjärkinen kommentti ja pelkkä provo. Veikkaan tällä palstalla yleistä typerää provosointia jota joku huonosta itsetunnosta ja yleisestä huonosta käyttytymisestä poteva harjoittaa.
- Anonyymi
Valitettavasti sovelletusta judosta tai mistään muustakaan ns. vammaisurheilusta ei voida keskustella asiallisesti.
Vertaaminen ns. terveisiin urheilijoihin on tarpeetonta, typerää, sillä riippumatta lajista näissä erityiskisoissa on paljon eri luokkia esim. 100m juoksu matkalla liki 20/2, kun taas ns. terveillä urheilijoilla niitä on kaksi: yksi naisille ja yksi miehille.
Näiden suhteuttaminen tai vertaaminen toisiinsa on kohtuutonta. Molemmista näkökulmista tarkasteltaessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834493Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu253268Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392914Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172727- 162720
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432587Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142095Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737