Nyt loppuu verorahoilla eläminen.

Anonyymi-ap

Petteri laittaa nyt asiat kuntoon. Nyt vaan kaikki töihin. Töihin pitää mennä vaikka ei ole töitä. Ja jollei ole töitä niin ei myöskään syödä. Mutta tärkeintä on helpottaa irtisanomista.
Ja nyt myös laitetaan myyntiin kaikki Suomen valtion tuottavimmat osakkeet, jotta he joilla nappuloita on ostaa ne rikastuisi vielä enemmän. Ja osinkotulot valtiolla vaan heikkenee. Se on kun kusisi housuun pakkasella lämmittääkseen itseään.
Sitä saa mitä tilaa.

8

1129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kumma yhtälö Suomessa , kun on työvoimapula ja työttömiä samaan aikaan . Herää kysymys miksi on näin ? Tapalaiskoja ja kaikenlaisia puliveivareita sekä kaikenlaisten tukien kalastajia on ollut aina !

    • Anonyymi

      Tällä aluella ei ainakaan ole työvoimapulaa kuin julkisella sektorilla.

      • Anonyymi

        Pulaa onkin ilmeisesti ainoastaan työhaluista, työt kun ovatten siitä ikäviä tehtäviä että ne häiritsevät hauskanpitoa. Eikä töissä ole kuulema kivaa, siks mä en ainakaan lähe töihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pulaa onkin ilmeisesti ainoastaan työhaluista, työt kun ovatten siitä ikäviä tehtäviä että ne häiritsevät hauskanpitoa. Eikä töissä ole kuulema kivaa, siks mä en ainakaan lähe töihin.

        Tulit tänne sitten kertomaan kuulopuheitasi ja eikö tosiaan ole mitään omakohtaista kokemusta työstä. Katselet vain kun muut ruokkii sut siinä sivussa työnsä ohella.


    • Anonyymi

      Luottomies, hoitaa Suomen kuntoon

    • Anonyymi

      Totta helvetissä työtä pitää tehdä. Nykynuoret pääsee eläkkeelle 70v nurkilla, tosin opinnot kestää kauemmin. Kokoomus on oikealla asialla. Kaikki, jotka 0% veroilla elättää itsensä tuilla, joutais kirkon avustusten piiriin. Kun saisi tehokkaan työajan työnantajan käyttöön, lomaa liikaa sekä kahvi+ lounas tauot omalla ajalla, nousisi tehot. Irtisanomissuoja helpommaksi, ei tarvitse vääntää kättä laiskojen kanssa. Yrittäjä ottaa riskit, ei ole mikään sossu tai mielenterveyshoitaja. Suunta on oikea. Työttömyyskorvaus liian suuri, puolet pois, johan kelpaisi ihan kaikki työ. Loppu ruoka kuponkina. Suomi nousee työllä. Julkisen terveydenhuollon voi osin yksityistää, palveluja käyttävät kuitenkin työssä käyvät. Hyvä kokoomus.

      • Anonyymi

        On näitä siivellä eläjiä Sysmässäkin vaikka kuinka , joiden vuokrat maksaa sosiaalitoimi ja kela sekä sysmän kunta . Mutta kyllä näiltä rahaa löytyy kuitenkin viinaan ja tupakkaan sekä muihin päihteisiin !


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe