Näin kauniina ilmoina..
Masentaa. Mitähän muut tekevät
Anonyymi-ap
34589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Hengailee ulkona.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17896957i
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
En mitään.
Istuu mökin kuistilla imemässä kotiviiniä.
Istun kotona tuulettimen edessä.
Tulin juuri kotiin. Lämmintä täälläpäin Suomea +26.
Tänään kävin luonnonhelmassa saamassa valohoitoa. Mutta ei se minulle mikään itsestäänselvyys ole, eilen en liikkunut kotoani mihinkään. En kyennyt.
Päivän kerrallaan elän ja teen jotain pieniä askareita, että pysyy edes vähän liike yllä ja koti pystyssä. Paljon lepoa ja suunnitelma minne menee seuraavana päivänä. Tietyt asiat on hoidettava, mutta en vaadi itseltäni liikoja.
Ei pysty tekemään mitään. Liian kuuma. Aamulla sentään salilla kävin, kun ei tuhottoman kuuma ollut.
Mene ulos aurinkoon likkumaan reippasti joka päivä t-paidassa ja sortseissa väh. 20-30 min (30-45). Uiminen on hyvä lisä. Syö kalanmaksaöljytabletteja ja sauno pari kertaa viikkoon.
Ulkojuttuja aina kun menee varjoon. Muuten sisällä ilmalämpöpumpun edessä.
Istun kotona ja tuijotan tyhjyyteen joka päivä.
Yritä mennä aurinkoon. Se tekee ihmeitä sinulle.
Mitä aurinko tekee ja kenelle?
Auringosta saa suoraan ihoon D-vitamiinia. Auringonvalo ylläpitää elämää ja terveyttä.
Tänään vietin aikaa mökillä. Istuin pihalla ja kuuntelin mustarastaan laulua. Siitä tulee kyllä hyvä fiilis.
Vähän puutarha hommia tein myös .
Oli taas hieno ilta siellä.
Mökille en ole päässyt 25 vuoteen.
Puutarhaa ei ole.
Onnen osamäärä käytetty ilmeisesti.
Kiitollinen olen kuitenkin. Kaikesta.
Surullista. Miksi et ole päässyt?
Mökillä olo on yksi tärkeimpiä asioita minulle.
Onnellisuus- onnellisuus on minulle kokonaisuus joka koostuu tietyistä osista. Tärkein osa on rakkaus , pitäisi olla sellaista kahden aikuisen välistä kypsää rakkautta.
Minulla ei ole mökkiä.
Sukulaisia ei ole.
Kukaan ei ole kutsunut minua mökille.
En voi vuokrata mökkiä. Olen köyhä.
Nautin elämästäni ja rakkaudesta luonnosta ja lämmöstä. ❤️😍❤️
Minä en ikinä löydä tietä pois tästä sisäisestä maailmastani sen naisen luo. Se ei vaan onnistu. Liikaa esteitä, liikaa haavoja. On vaan ihan loputon suru ja toivon välillä ettei minua olisi. Sivullinen ja masentunut mies. Yhtä kipua koko elämä. Hyvää yötä.
Ymmärrän tuskaasi. Itselläni on yhtä toivoton tilanne. Olen niin voimaton, etten usko itseeni enää. Jokainen päivä tuo vaan lisää kärsimystä. Pitäisi olla kiitollinen kaikesta hyvästä ja nauttia kauniista kesästä, mutta en millään pysty. Jotenkin kuiviin imeytty olo.
Ikävää että voit niin huonosti. Kumpa voisin auttaa sinua. Kyllä sinä vielä pääset sen naisen luo. Esteet voi raivata ja haavat parantaa. Älä menetä toivoasi. Olet hyvin rakas ja tärkeä sille naiselle. Hyvää yötä ja kauniita unia.
Tää palsta ei kohenna omaa oloani yhtään. Täällä alkaa kuvittelemaan että minulla on väliä jollekin. Tai hetkellisesti tuntee itsensä merkitykselliseksi. Petän itseäni. Ei minua tunne edes oma äitini. Kuinka hänkään voisi välittää. Tämä yksinäisyys on niin täydellistä enkä pääse siitä pois. Ymmärrän että haluat olla myötätuntoinen, mutta älä valehtele minulle. Et tiedä olenko tärkeä enkä minäkään tiedä, tuskin olen.
En valehtele, sinä olet tärkeä minulle. Haluan oppia tuntemaan sinut kunnolla. En ole syntynyt kultalusikka suussa ja elämässäni on ollut paljon haasteita ja vaikeuksia. En tiedä mitä kaikkea olet kokenut, mutta pystyn samaistumaan tilanteeseesi. Voi kumpa pystyisit luottamaan minuun ja päästäisit minut lähellesi.
😔anteeksi
Mistä tiedät että olen se mies kuka on sinulle noin tärkeä? Anteeksi mutta en itse tiedä ketään noin ihanaa koska en ole kauheasti tutustunut ihmisiin. Tiedän vaan yhden naisen kuka on ihanan söpö, mutta en tiedä mitä hän ajattelee minusta, vai ajatteleeko mitään. Jos hän ajattelisi minusta noin niin rakastaisin häntä loppuelämäni uskollisesti.
No enhän minä varmasti voi tietääkään, mutta luulen tietäväni. Ja luulen myös, että olet kyllä nähnyt sen naisen silmistä, mitä hän sinusta ajattelee. Kun luen kommenttejasi, hämmästelen aina miten samanlaisia ollaan. Meidän pitäisi nyt vaan tutustua toisiimme.
Ei olla katsottu toisiamme kuin ehkä kerran läheltä silmiin. En osaa tulkita ihmisiä ollenkaan. Tiedän vaan jos nainen näyttää söpöltä ja ihanalta. Kai olen vähän tyhmä kun en ymmärrä.
Kerran ollaan katseltu läheltä silmiin ja kauempaa vaikka kuinka monta kertaa. Mutta se yksi kerta vahvisti minulle sen, minkä jo tiesin. Et ole tyhmä, ihana sinä olet.
No jos kerran löytää sen naisen luo, niin siitähän se sitten alkaa. Jos etukäteen maalailee kauhukuvia niin menee energiaa paljon hukkaan. Niin että älä maalaile :).
Kaikki tapahtuu aikanaan ja kun sitä rakkaintaan ihastustaan on pitänyt kerran niiiiin hyvänä, niin enää ei voikaan paeta elämää synkkyyteen :).
Meillä on vielä aikaa, rakkaus saapuu viimeistään elokuun lämpimissä illoissa.
Syksyllä kävelemme jo käsi kädessä ja hassuttelemme puiden välissä.
Eipä silti, voisin jo nyt temmeltää kanssasi pehmeissä lakanoissa :).
Pohtiiko joku oikeasti tällaisia? Miksi
Kotihommia, paljon unta ja vähän rentoutusta. Niistä on helleviikonloppu tehty. Helteestä en välitä.
Ajattelen miten hyvältä tuntuisi viettää pieni hetki hänen seurassaan ja halata kerran..
Laitoin viestin jos sais kaverin lenkille. Niin ei yksin. Siivottavaakin olis. Ja kaupassakäyntiä ja ruoanlaittoa. Mutta istumatyö tapoaa jollei liiku.