Voin vain kuvitella, miten Kiemunkia, Rautiota, Isosuota ja muita Lulua aikanaan raastuvaan hommanneita vituttaa. Toisilla ura nousukiidossa ja toisilla onkin sitten vähän matalapainetta. Kun Ilkkala vielä menee samaan syssyyn valtiosihteeriksi, niin kyllä vielä vitutuskäyrä kohoaa kattoon.
Lulusta ministeri!
Anonyymi-ap
56777
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Hetken onni. Kauaa ei ole ministeri muista tämä.
Viime viikon ajankohtais ohjelma televisiossa sen kertoi. Kyllä on Lululla köyhät eväät.Lintman ja Lohi pyörittivät Lulleron täysin nippuun. Hallitukseen tulee pätemään se hautajaisvärssy jossa todetaan että hallitus on kuin kedon kukka,hehkuu aikansa,mutta kun syysmyrsky pyyhkii sen yli ,ei hallitusta enää ole.Jo enne kevättä.
Hallitus kaatuu omiin riitoihin ja oppositioon pian. Se on hyvä.
Toivottavasti peruu valtionosuudet kaikilta hulluilta rata-ym. hankkeilta.
Lulu on huono valinta ministeriksi.
son ny " Lulllde"
Kateuskin pitää ansaita ja vitusta helpottaa, kun uskottelee itselleen, että tämä on vaan hetken huumaa. Minä uskon, että saimme nyt kestoministerin maakuntaamme ja Karin kaupan päälle. Repikää siitä.
Näin se temareitten maailma aina kääntyy ylösalaisin ja hyvä niin. Se lämmittää mieltä.
Kari ei ole kun hetken ministerinä repikää siitä .
Emma Kari tosiaan oli vain hetken ministerinä. Luojan kiitos siitä!
Demarien Hämeen piirin toimistolla Iisaak päästelee ilmoille sapekasta tunteenpurkaustaan; "Miten hitossa tässä näin kävi, miksen minä ole kansanedustaja, miksi minusta ei tullut ministeriä ? "
Vink, vink Iisaak, vilkaisepa peiliin.
Kylläpä Lulu on sitten hyvä kaikessa, mihin sitten ryhtyykin.
Joopa Joo miten persus kestää
Voitko antaa esimerkin .taitaa olla kovat luulot.
Voi, miten ihana ja viisas ministeri Lulusta nyt tulee. Me hämeenlinnalaiset olemme nyt Onnen-Pekkoja.
taitaa olla sukulainen joka kirjoittelee. mikä helvetin viisas. kyllä aika näyttää mihin pystyy.
Onnea ministeri Lululle!
Äärioikeisto-porvarit hyökkäävät nyt köyhien ihmisoikeuksia, perusturvaa ja koko olemassa oloa vastaan. Sillä on seurauksensa. Aivan kuten oli natseilla.
Jos tämä natsismi oli ennen ennen passiivista ja piiloteltua, nyt siitä on tullut aktiivista ja avointa.
Kun Suomi on liitetty viimevuosien aikana länsimaiseen Orwellismiin, on kysyttävä muutama kysymys.
- Ilmentääkö kehityskulku koko länsimaiden kehitystä.
- Vai onko kyseessä äärioikeiston vastainen operaatio.
Vastauksen löydämme Ukrainan konfliktista, joka osoittaa että länsimaat ovat keskusjohtoisen psykoosin kourissa, psykoosin jonka ilmestymä äärioikeisto ja natsismi on.
Jälkimmäinen salaliitto ei siten tule kyseeseen, vaikka sellaista hyvää uskova ihminen saattaisi toivoa.
Länsimaat ovat siten sairastuneet äärioikeistolaiseen psykoosiin.
Väistämättä tämä myös johtaa kolmanteen maailmansotaan, jossa nyt on myös käytössä joukkotuhoaseet. Onko Häkkäsellä munaa painaa nappia.
Hallitusohjelmasta.
"Suomi osallistuu täysimääräisesti Naton kaikkeen toimintaan"
"Suomi vahvistaa osaamistaan ydinaseisiin liittyvissä kysymyksissä."
"Hallitus toimii puolustusteollisuuden toimintaedellytysten parantamiseksi ja kapasiteetin kasvattamiseksi."
Kuulostaa kovasti 30-luvun toisinnolta, varsinkin kun sana "rauha" esiintyy asevarustelun yhteydessä. Puolueettomuuspolitiikastahan Suomi on luopunut.
No mutta, Tuomiojan Erkkikö on poikennut Hämeenlinnaan ?
"kyllä vielä vitutuskäyrä kohoaa kattoon"
Kyllä kun joutuu eroamaan ministeri postista.
Olet vain kateellinen
Sairasta jos on kateellinen ministeripotkuista mitkä tulossa.
Lulu on hyvä ministeri jäävän ihana ja viisas.
Saiskohan se lapioutua sen liittymän Moreeniin kun siitäkin vatvottu monta vuotta.
Kiemunki, Rautio ja Isosuo yrittivät eduskuntaan toistuvasti, mutta ovet eivät vain auenneet. Lulu meni Kanta-Hämeen äänikuningattarena yli 10 000 äänellä ja on nyt siis ministeri. Kari Ilkkala oli mukana hallitusneuvotteluissa ja jatkaa varmasti ministeriössä erityis avustajana.
Mitähän tästä pitäisi päätellä? On niin, että kyvykkäimmät nousevat kansakunnan kaapin päälle, ja sitten ne kyvyttömät jäävät rannalle, ja juuri niin on nytkin käynyt. Pelkällä suun pieksännällä ei nousta valtakunnan huipulle
Rautio julisti aikoinaan itsekin olevansa jopa ministeriainesta. Kataisen kanssa otettuja mukavia vidoita sai katsella. Niin tai näin. Elämä ei ole aina reilua. Aina ei taidotkaan ratkaise.
Hämeenlinnan velat tuplattu kymmenessä vuodessa,tyhjät autotalot, asfalttiasema keskelle asuinaluetta ja kaikki kaatuneet hankkeet, ei oikein kerro kyllä ministeri aineksesta
Muistat väärin se oli Pulu ja on nytten hetken ministerinä eikä ole ainesta.
Hienoa seurata miten näitä Hämeenlinnan tolloja, siis yksinkertaisia tolloja veettää kun Lulusta tuli ministeri.
Toivottavasti muistaa peruuttaa tötterötukka-Ahosen humpuukihankkeitakin.
Lulu on ihana, kaunis , viisas ja lisäksi hyvä sekä kiihkeä sängyssä. Enkä ole siis hänen sukulaisensa, koska sehän lähentelisi jo insestiä.
Saattaa vituttaa myös ex-kansanedustaja Soukolaa ja Ronkaista, Hollolan messiasta. Ei ministeriksi kelpaa kirvesmiehen tutkinnolla, saati poliisin.
Tämä hallitus murskaantuu omaan mahdottomuuteensa. Persut ovat hallituksessa porvarin koirina yhden asian puolueena. Hallitus on heti alkuunsa suututtanut niin suuria yhteiskunnan merkittäviä sidosryhmiä, että luvassa on suurta yhteiskunnallista epävakautta. Persut ovat mukana polkemassa maanrakoon suomalaisia köyhiä ja duunareita, jotta voivat toteuttaa fantasiaansa ulkomaalaisten kurittamisesta. Samaan aikaan varakkaat saavat merkittäviä verohelpotuksia, harmaata taloutta edistetään ja kansallisvarallisuus ulosmitataan veroparatiiseihin.
Eipä ole sulle muuta kuin yksi neuvo. Mene töihin!!
En ole kysynyt neuvoja. Selvästikin kritiikinsietosi on olematonta kun yrität epätoivoisesti hyökätä henkilöä kohtaan jota et edes tunne.
Minulla on sinulle yksi neuvo. Jaa työtäsi, niin työttömille olisi töitä. Sillä utopiaksi maalatulla 6 tunnin työpäivällä työllistettäisiin hetkessä koko Suomi jos vaan tahtoa olisi. Tällä hetkellä etuoikeutettujen armeija rohmuaa itselleen kaikki työt ja sen päälle kehtaavat syyllistää työttömiä. Minulla ei ole tarvetta moiseen esittämiseen, vaan teen töitä juuri sen verran, että saan perustarpeet katettua. Siihen riittää 60 tuntia kuukaudessa omalla tuntiveloituksellani ja hiljaisilla sivutuloilla. Suomessa tuntuu olevan yhä kasvava joukko pikkuporvaripyrkyreitä, jotka tunnistaa hintavista kulisseista ja loputtoman stressin aiheuttamasta vihasta ja epätoivosta, jota sinäkin tällä kommentillasi edustat.
tähän on tultu
Aloittaja, mikä on raastuva?
Juhannusv...tusta toivotan sinulle kieronki
Ihana Lulu, nyt on ministeri Lulu hämeenlinnalaisten ylpeydenaihe.
Olipa Lulu tyylikäs lyyli tuossa Hämeen Sanomien kuvassa keltainen kesämekko päällä.
Tuli mieleen pääsiäinen joko noidat lentää .
Kerro nyt ihmeessä iisakki harmittaako
Ei harmita.
No harmittaahan se.
Tietysti sinua harmittaa kun pulu on pian entinen kanisteri.
Kylläpä Lulu on sitten hyvä ja täydellinen ministeri. Varmaankin etenee urallaan vielä presidentiksi tai YK:n pääsihteeriksi.
YK pitää oikeasti heikompien puolta joten en usko.
Jes, taattua persuviihdettä seuraavat vuodet!
Lulu laittaa ministerinä asiat kuntoon ja hänen suosionsa hämeenlinnalaisten keskuudessa on tavattoman korkea, kaikkihan Lulua ihailee!
Paitsi tunnetut kateelliset.
Perziikit on kateellisia.
Pellevaalien tulos ei harmita tippaakaan.