Täällä on kuukausitolkulla irvistelty persuille ja leimattu heidät kaikki työhaluttomiksi, sosiaalihuollon varassa eläviksi hylkiöiksi ja vailla ihmisarvoa oleviksi rasisteiksi.
Kuinkas sitten kävikään...
Nyt ollaan huolissaan heidän toimeentulostaan, kun avustuksia ja tukimuotoja vähennetään tulevan hallituksen toimesta.
Teidänhän pitäisi nyt olla riemuissanne tilanteesta!
Teidän suuresti halveksumanne puolueen kannattajat joutuvat hankalaan tilanteeseen, kun elämäntilanne huononee.
Voitte kiemurrella hekumassanne heidän kohdalleen tulevasta kohtalosta ja hykerrellä onnellisina tapahtuneesta.
Eikö olekin mielenkiintoista...
Kuinkas sitten kävikään...
Nyt ollaan huolissaan heidän toimeentulostaan, kun avustuksia ja tukimuotoja vähennetään tulevan hallituksen toimesta.
Teidänhän pitäisi nyt olla riemuissanne tilanteesta!
Teidän suuresti halveksumanne puolueen kannattajat joutuvat hankalaan tilanteeseen, kun elämäntilanne huononee.
Voitte kiemurrella hekumassanne heidän kohdalleen tulevasta kohtalosta ja hykerrellä onnellisina tapahtuneesta.
Eikö olekin mielenkiintoista...
Vastaukset 36
Vanhimmat
Öljy-yhtiö Neste pitää vuoden 2023 pääomamarkkinapäivänsä Lontoossa
huomenna 20.6.2023
Nesteen tavoitteena on maksaa ”kilpailukykyistä ja ajan myötä kasvavaa osinkoa”. Aiemman osinkopolitiikan mukaisesti yhtiö jakoi osinkoa vähintään 50 prosenttia vertailukelpoisesta tilikauden voitosta.
Sitä saitte mitä tilasitte ! Se on teidän ikioma päänsärkynne !
Ei muu huoleta kuin se, että kunnon ihmisetkin joutuu kärsimään
persujen äänestyksen seurauksista.
Ja persutko nyt päättävät kaikesta?
Mitä virkaa lopuilla hallituspuolueilla sitten on?
"Mitä virkaa lopuilla hallituspuolueilla sitten on?"
Tyhmiä kysymyksiä ei ole, mutta tämä persun kysymys kyllä ylittää rajat.
Jos teidän mielestänne kaikki epäkohdat ja heikennykset johtuvat ainoastaan Perussuomalaisten puolueesta, niin kyllä kysymys on ihan aiheellinen.
"Päättäkää jo, ketä haluatte haukkua!"
Onko persuille jäänyt jotain epäselvää ja miksi persua nyt niin kovasti kiinnosta
"suvakkien" ajatukset ?
jonkun kouluja käymättömän savolaisen - joka on pihalla eikä suvakki - kopiot ampparista
tuskin kiinnostavat edes rekki tuomi ojan pohjalla käveleviä puluja
tai ninisevän demaripsykon kopoioit jonkun tosien samantautisen blogeista
Vedä sitä tenua vaan ja unohda kopioittesi postaus.
H-44
Joutasit Tynkkysen mukana afrikkaan.
Lainausmerkit väärässä kohdassa: Pitäisi kai olla suvakkien "ajatukset"?
Pohjanmaalta kajahtaa
pohjanamaalaiset rynnii pörssiin
https://www.arvosijoitus.fi/arvo/
Edellyttäen, että Osuuskunnan listalleottohakemus hyväksytään, kaupankäynnin Osuuskunnan osuuksilla odotetaan alkavan First Northissa arviolta 20.6.2023
16.06.2023
Pohjanmaan Arvo Sijoitusosuuskunta on jättänyt listalleottohakemuksen osuuksien listaamiseksi Nasdaq
Sinimustien pohjanmaa.
Sitä saa mitä tilaa. Tosin, monet PS kannattajat eivät ymmärrä mitä tilasivat....
Moni ei tiedä mitä äänestää, koska on yhteiskunnallisesti tietämätön
eikä tajua olevansa.
Tässä on yksi hyvä ja hauskakin kirja yhteiskunnallisesta tietämättömyydestä,
jos kestää sen, että se muistuttaa persujen olemassaolosta.
Persuja itseään se ei hyödytä, koska heillä ei itsellään ole "oiretiedostusta"
tietämättömyydestään. Mitä vähemmän tietää sen enemmän luulee tietävänsä.
Mitä enemmän tietää sen vähemmin tajuaa tietävänsä.
https://verkkokauppa.teos.fi/sivu/tuote/suuri-kaalihuijaus/2490335
Monen kuuli sanovan ettei oikein tiedä mitä äänestää, kas kun silloin puuttuu pohja poliittisesta suuntauksesta kun ei edes tiedä ketä äänestäisi, itse olen aina tiennyt ja myös kritiikkiä antanut omalle puolueelleni, joten silloin ollaan rehellisiä mutta kukaan ihminen jolla,on ideologia omasta suuntauksestaan poliittisesti ei sano että ” ketähän äänestäisi”
Joskus on myös hyväksyttävä asioitakin vaikka ei ole aina mieleisiä , niin se toimii politiikassa.
On aivan eri asia jos joku adoptoi sosialidemokraatin Afrikasta ja kouluttaa sen
ja elättää normaalisti kuin että
taas jostain savosta marssii kouluttamatonta sosdemia rajan yli Suomeen
ja niillä sossu-kelapohjaisilla ei tehdä mitään työelämässä
Suomen varapääministeri tapaa Sebu Tynkkysen ja tämän mentoroimat nuoret huippupoliitikot,
kaksi uutta kansanedustajaa ja nuorten liiton puheenjohtaja
https://pbs.twimg.com/media/Fy7zQ7ZWYAExeAW?format=jpg
Minä taas olen nähnyt kuukausi kaupalla pilkkauksia Sanna Marinista koko ajan ja joka päivä samankaltaisia juttuja.
Joten mitä tulee perus- suomalaisiin , niin heidän politiikkaansa ehkä kritisoidaan , mutta Sannaa kritisoitiin ihmisenä, mikä mielestäni on kamalaa, sillä jokainen kehon osa on hänestä on haukuttu , niinkuin se olisi jokin oikeus, kun ei politiikasta voineet puhua niin haukkuivat henkilö kannalla. Se jos jokin kertoo paljon näistä haukkujista ihmisinä, ja moni heistä itse sanoi olevansa persu.
Sitä ihmetellään suomen ulkopuolellakinkovasti että onko suomalisten politiikka ulkonäön haukkumista , vaatteiden moittimista jne .
Joten en allekirjoita sanontaasi.
Samalla vaikka en ole persujen kannattaja en menisi heidän ulkonäköään arvostelemaan enkä heidän perheitään mitenkään, sillä jokaisella meillä on ikioma ulkonäkömme syntyessä joten ei siinä ole mitään haukkumista .
Joten nyt on oikeisto airoissa kiinni, ja sittenhän se näkyy minnepäin veneen kokka osoittaa kunhan odotetaan hieman.
Oppositio on myös tärkeä olemassa kuten aina, joten sekin kuuluu poliittiseen peliin mukaan tarpeellisena tasapainottajana .
Joten se joka elää näkee mitä on tulossa , ei siinä sen kummempaa pitäisi olla.
Sinun mielestäsi siis persuja on kritisoitu ainoastaan heidän politiikkansa vuoksi???
Eihän Marinin kohdalla voi puhua mitään politiikasta.
Hänen oma käyttäytymisensä on ollut jatkuvana arvostelun aiheena.
Mistähän tämä mahtaa johtua?
ivttukun se ei tehnyt mitään jauhoi ämpäripyöreää skeidaa ja jakoi rahaa
holtittomasti ilman pää määrää pää pyörällä
Kateelliset persut haukkuivat 24/7 Marinia kaikesta mahdollisesta.
Hallituksen maalittaminen oli Halal-ahon "kehotus" ja ajattelukyvyttömät,
jotka häntä ihannoivat, palvelevat häntä ja toteuttavat kaikki hänen toiveensa.
Se on persutrollien elämäntehtävä ja -sisältö.
Ihan niin joka päivä kirjoittelivat inhottavuuksia Sanasta .
Ja sitä ei unohdeta koskaan.
Oikein yhteistoimin ivailevat joka asiasta.
Niin että jos se olis ollut poliittista kritiikkiä , mutta Sannan persoonaaan kohdistuvia ivaa
Joten muistissa on . Siinä nyt ovat omiensa parissa
Oppositio saa sanoa mikäli jotain on väärin päätöksissä ja lupauksissa .
No ainakin on saanut kannustusta ja kunnioitusta muissa maissa , jotense sama mitä teikäläinen hänestä puhuu suunsa lämpimiksi.
Muistissa on joka ivailu etenkin kun oli valheelle rakennettu. Hörhöjen pikku tarinat.
Aika lopettaa hänestä huolehtiminen teillähän on nyt omistanne tarpeeksi.
Ps. Milloin on kruunajaiset ?
Aina saa arvostella, EK tässä tilanteessa pettynyt myös kokoomukseen, saa nähdä saako pidettyä perussuomalaiset aisoissa.
https://yle.fi/a/74-20037489
Omituista jankkaamista persuista.
Eikö sinun päähäsi enää muita ajatuksia mahdu.
Pöh, totesin samaa mitä EK persuista ja ihan aiheesta.
Monessa asiassa EK oikeassa, monessa liian oikealla.
EK johtaa Suomea. Orpo on EK:N marionetti.
Etkä tykkää, että rakastamistasi persuista kirjoitetaan ?
Joillain on sentään ajatuksia....
Perussuomalaiset, Suomen parasta ajatellen .
Persujen motto: ''Suomi takaisin.......70-luvun ulkomuseoksi.''
Pahalta näyttää ja jopa ihan tarkoituksella....
https://yle.fi/a/74-20037485
Perussuomalaiset ja kokoomus, Suomelle pahin vaihtoehto.
Mää oon aina sanonu, että on sitä kuka tahansa politiikan kärkipäässä niin aina haukutaan, mikään ei oo hyvin, kattokaapa tai siis lukekaa menneitten hallitusten haukkumisia. Kuka enää jaksaa ja edes viittii hoitaa maamme asioita, kun mitään ei saa tehdä ja toisaalta jokainen haluaa juuri sen suuremman rahasumman. Mutta: Toisilta otetaan ja toisille annetaan ja seuraava hallitus pyörtää asiat uudelleen. Saattaa olla syytä haukkumisillekin. Kuitenkin, koskaan ei olla tyytytväisiä.
Miten niin haukkua, politiikassa sanotaan asiat jos huomataan jotain outoa, ei se ole riitaa ihan vaan keskusteluja kun monella on eri puolue se kun persut, ja puolueiden suuntaukset ovat erinlaisia . Joten jos sinä nyt luulet että on haukkumista , niin et ymmärrä sitä että tälläistä se on, yksinehdottaa jotakin , toinen kumoaa sen .