Oletko joskus etsinyt seksi seuraa netistä? Olisi kiva kuulla muiden kokemuksia treffeistä? Itse olen ehkä menossa sellaisille treffeille, mutta en ole varma uskallanko tai kehtaanko jne..
Joten jos olet ollut seksitreffeille niin kerroppa millainen se toinen oli ja missä tapasitte ekan kerran, oletteko nähneet uudelleen jne.....
seksitreffit
8
4674
Vastaukset
- nainen27
olen ollut ns. seksitreffeillä 4 kertaa. ja hyvin on mennyt. ihan tavallisia miehet on ollu, ei mitään outoja. ollaan tavattu hotellissa
- Pasi
Olen ollut. Tapaamispaikkana on ollut jokin julkinen paikka, kahvila tai rautatieasema. Toisemme sopiviksi havaittuamme olemme menneet joko toisen luo tai sitten nauttineet toisistamme sopivan suojaisessa paikassa ulkona.
Ja ihan tavallisia naisia he ovat olleet. - heleppi
olet aivan oikeilla jäljillä, nuori tyttö. on hienoa että osaat omin avuin hakea kumppania seksiä harrastamaan. netti on siihen mitä mainioin työkalu. kokeilin itsekin nettiseksiä. se ei mielestäni toiminut niin hyvin kuin oikea seksi. Tunnelma oikeassa seksissä on mielestäni aidompi, netin välityksellä tapahtuva seksi on mielestäni hieman kuivempaa, mutta kuitenkin oiva tapa aloittaa uusi harrastus
- Kissanainen
Niin.
Tapasin yhden, kahvilassa juteltiin ja todettiin toisemme ihan mukaviksi jne. Sovittiin toiset treffit seksiä varten, mutta jäbä peru ne SAMANA päivänä. Eikä siitä sen jälkeen kuulunu. Ei sillä et nyt ois ikävä jääny, mut olihan se vähän outoa kun lähetteli kaikkia tekstiviestejä ja lupasi seksiä ja sitten ei antanutkaan.
Miehet on sikoja. Ja edelleen saan olla ihan puutteessa eikä huvita enää sopia uusia treffejä, jos sattuu toinenkin mies kohdalle joka meneekin puihin. Tai on joku ihan kamala.
Argh. Ihan kädet puuduksissa saa ite tehdä kaiken..- kokeillaan
onko tosiaan noin että aristi ?
Jos haluat / uskallat vielä yrittää niin ota yhteyttä 25v mukavaan / hyvään avoimeen mieheen
[email protected] - 4kymppinen
Miksi te naiset otatte asiat liian vakavasti? Pitäisihän sinun ymmärtää, että ensitapaamisella on aivan mahdotonta mennä lupaamaan suuntaan tai toiseen saatika esittää suuria tunteita. Mahdoitkohan kenties lypsää häneltä lupauksen tapaamiseen eikä hän kehdanut sanoa sulle vasten kasvoja, että et miellyttänyt häntä. Tosi typerää ottaa sellaisesta itseensä. Sä et ole naisena tottunut siihen, että mies voi sanoa ei, mutta miehet, minäkin olen saanut useinkin rukkaset ensitapaamisella ja se on jäänyt siihen. Mies lähtee hyvin helposti kokeilemaan, jos nainen ilmaisee kiinnostusta ja silloin syntyy helposti ns yhden yön juttu. Mies saattaa menettää kinnostuksensa sitten myöhemmin kun hän on saanut vähän paremmin tuntumaa naiseen ihan käytännössä.
Sulle sattui outo tapaus sillä kyllä vapaan miehen sänkyyn saa melkoisella varmuudella jos sitä haluat. Ei parin epäonnistumisen kannata antaa masentaa. Se on elämää. Et sä jälkeenpäin virheitäsi kadu vaan sitä, että olet jättänyt elämättä. Miksi muuten miehet on sikoja? Yleensä niin sanotaan kun miehet touhuavat liikaa seksin kanssa ja sun mielestä nyt siksi kun mies ei halua. Tapasin aikoinaan kymmeniä naisia netin kautta. Hyvin moni antoi ymmärtää eikä kuitenkaan antanut. Suorastaan vedätti minua. Saattoi mennä viikkoja ja lupaa tavata ja sitten peruu ja taas uusi yritys, eikä taaskaan ehdi... Muita miehiä tietty, mutta en mä ole koskaan ottanut siitä pulttia. Mä en osaa olla mustis kilpakosijoita kohtaan ja mä katson valehteluakin läpi sormien, koska minusta naisella on toki oikeus suojella itseään ja yksityisyyttään aina siihen asti kunnes parisuhde pääsee syntymään. Jos mä olisin yhtä tiukkapipoinen kuin sinä niin mä voisin sanoa, että naiset on sikoja, mutta ei ne oo. Ne on ihania ja varsinkin nykyinen vaimokkeeni. - Kissanainen
4kymppinen kirjoitti:
Miksi te naiset otatte asiat liian vakavasti? Pitäisihän sinun ymmärtää, että ensitapaamisella on aivan mahdotonta mennä lupaamaan suuntaan tai toiseen saatika esittää suuria tunteita. Mahdoitkohan kenties lypsää häneltä lupauksen tapaamiseen eikä hän kehdanut sanoa sulle vasten kasvoja, että et miellyttänyt häntä. Tosi typerää ottaa sellaisesta itseensä. Sä et ole naisena tottunut siihen, että mies voi sanoa ei, mutta miehet, minäkin olen saanut useinkin rukkaset ensitapaamisella ja se on jäänyt siihen. Mies lähtee hyvin helposti kokeilemaan, jos nainen ilmaisee kiinnostusta ja silloin syntyy helposti ns yhden yön juttu. Mies saattaa menettää kinnostuksensa sitten myöhemmin kun hän on saanut vähän paremmin tuntumaa naiseen ihan käytännössä.
Sulle sattui outo tapaus sillä kyllä vapaan miehen sänkyyn saa melkoisella varmuudella jos sitä haluat. Ei parin epäonnistumisen kannata antaa masentaa. Se on elämää. Et sä jälkeenpäin virheitäsi kadu vaan sitä, että olet jättänyt elämättä. Miksi muuten miehet on sikoja? Yleensä niin sanotaan kun miehet touhuavat liikaa seksin kanssa ja sun mielestä nyt siksi kun mies ei halua. Tapasin aikoinaan kymmeniä naisia netin kautta. Hyvin moni antoi ymmärtää eikä kuitenkaan antanut. Suorastaan vedätti minua. Saattoi mennä viikkoja ja lupaa tavata ja sitten peruu ja taas uusi yritys, eikä taaskaan ehdi... Muita miehiä tietty, mutta en mä ole koskaan ottanut siitä pulttia. Mä en osaa olla mustis kilpakosijoita kohtaan ja mä katson valehteluakin läpi sormien, koska minusta naisella on toki oikeus suojella itseään ja yksityisyyttään aina siihen asti kunnes parisuhde pääsee syntymään. Jos mä olisin yhtä tiukkapipoinen kuin sinä niin mä voisin sanoa, että naiset on sikoja, mutta ei ne oo. Ne on ihania ja varsinkin nykyinen vaimokkeeni.Toden totta.. Olen ollut varattuna (helvetin huonossa suhteessa) koko aikuisikäni. En ole tottunut tällaisiin peleihin ollenkaan. Itse sanon suoraan että mieli tekee, ja näissä parissa tapauksessa mies on todella sanonut suoraan että kyllä hänenkin jne.
Toisessa tapauksessa vaan annoin numeron ja sanoin että jos kiinnostaa seksi (tai muuten vaan oleilu) niin soita. No hän soitti ja pyysi treffeille ja sitten perui. Toinen oli netin kautta ja hänen ilmoitukseensa vastasin. Ja siis silloinkin sanoin (tapaamisen jlkeen) että jos kiinnostaa niin ota yhteyttä. Nimenomaan hän sitten seksiä tarjosi ja minä tietysti että -totta helvetissa -onhan tätä puutetta saanut kestääkin. Sitten (hänen toiveestaan) sovittiin tapaaminen ja hän perui.
Niin että hyvät miehet, mitä tässä jumalan hylkäämässä maassa pitää tehdä että saa munaa? En minä nyt niin itseeni ole ottanut, turhauttaa vaan kun luvataan ja sitten kieli pitkällä kun odottaa niin ei annetakaan. Mitä peliä se sellainen on?
Kyllä minä siltikin miehistä kovasti pidän, naisista myös, mutta ehkä vähemmän seksiä silmällä pitäen.. ;) - 4kymppinen
Kissanainen kirjoitti:
Toden totta.. Olen ollut varattuna (helvetin huonossa suhteessa) koko aikuisikäni. En ole tottunut tällaisiin peleihin ollenkaan. Itse sanon suoraan että mieli tekee, ja näissä parissa tapauksessa mies on todella sanonut suoraan että kyllä hänenkin jne.
Toisessa tapauksessa vaan annoin numeron ja sanoin että jos kiinnostaa seksi (tai muuten vaan oleilu) niin soita. No hän soitti ja pyysi treffeille ja sitten perui. Toinen oli netin kautta ja hänen ilmoitukseensa vastasin. Ja siis silloinkin sanoin (tapaamisen jlkeen) että jos kiinnostaa niin ota yhteyttä. Nimenomaan hän sitten seksiä tarjosi ja minä tietysti että -totta helvetissa -onhan tätä puutetta saanut kestääkin. Sitten (hänen toiveestaan) sovittiin tapaaminen ja hän perui.
Niin että hyvät miehet, mitä tässä jumalan hylkäämässä maassa pitää tehdä että saa munaa? En minä nyt niin itseeni ole ottanut, turhauttaa vaan kun luvataan ja sitten kieli pitkällä kun odottaa niin ei annetakaan. Mitä peliä se sellainen on?
Kyllä minä siltikin miehistä kovasti pidän, naisista myös, mutta ehkä vähemmän seksiä silmällä pitäen.. ;)Nettijutuissa on tavallista ja hyväksyttävää, että keskustelukumppaneita on aluksi useampia, joista sitten seuloontuu itsestään pois he kun eivät jaksa kirjoitella tai joille ei viitsi ajatuksen kera vastata. Mulla on vilkkaimpana aikana ollut ruuhkaa deittien sopimisessa. Nolompi tilanne voi syntyä silloin, jos joku haluaa siirtää vaikka perjantaista lauantaille ja mulla onkin jo toinen deitti sovittuna lauantaille. Ihmiset kertoo tässä vaiheessa valkoisia valheita, mutta mä olen sanonut suoraan, että mulla on toinen tapaaminen. Mä en luokittele ihmisiä. Jos mä ihastun johonkuhun ja hän tykkää minusta niin se on sit siinä. Mä en enää sen jälkeen tapaa jotakin toista vain katsoakseni, että olisiko hän "parempi". Mutta mä tiedän, että monet miehet ei luovu vaihtoehdoista vielä ekan tapaamisenkaan jälkeen.
Elikkä tavallisin syy ylllättäviin perumisiin on se, että deittikaverisi onkin löytänyt jonkun toisen. Siitä ei kannata pahastua, koska se ei välttämättä tarkoita, että sä olisit mitenkään huonompi vaihtoehto sen miehen näkökulmasta. Tässä pätee se, että ensiksi ehtivällä on etulyöntiasema.
Minua tuli kerran tapaamaan eräs nainen pitkän matkan takaa. Oltiin kirjoitettu monta kuukautta ja tunnettiin ystävyyttä. Juuri ennen kuin tavattiin, hän oli törmmännyt ja ihastunut yhteen mieheen. Deitti meni ymmärrettävästi pieleen, hän eli muissa maailmoissa. Myönsi jälkeenpäin, että oli virhe ja aivan turhaa tulla, koska hänellä oli "vaaleanpunaiset lasit" silmillä. Ekaksi ehtivä korjaa siis potin ;-)
Voin antaa sulle lisää vinkkejä deittailuun ja miesten iskemiseen, jos pistät postia nimimerkilläsi mun osoitteeseen [email protected]
Viikonloppuja sulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1404268Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1933921Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi302633Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs102432100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es322193Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks51770Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1021446Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491414Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241291Ei ne päivät ole samanlaisia...
Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah361109