Minä olen minä, ja en muuksi muutu

Näin olen sen järkeillyt. En voi olla muuta kuin oma itseni. Kun en sinulle ollut kuin leikkikalu, en halua jatkaa leikkikaluna - se en ole minä. En siis tavoittele paikkaa sylissäsi enää. Jos en saa paikkaa sydämessä, on aika luovuttaa.
18384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Lopeta sitten tuo jatkuva leikkiminen. Se mies ei näitä lue!

Äänestä
  • Mistä ihmeen siitä miehestä sä jauhat näissä miehen aloituksissa joka päivä?🥱

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mistä ihmeen siitä miehestä sä jauhat näissä miehen aloituksissa joka päivä?🥱

    Mustasukkainen peIIe olet!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mustasukkainen peIIe olet!

    Sitäkin olen ehkä toisinaan mu en sentäs ollu nuoruudessani luokan pelle niin kuin sinä kenties olit läl läl lää

    Äänestä

Jos joku ei sinua halua niin ei se anonyymiviesteillä muutu.

Äänestä
  • Ja minuutin päästä uusi😂

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ja minuutin päästä uusi😂

    Onhan se tämäkin keino hankkia itselleen itsetunto, yksisarvisen alennustila

    Äänestä

  • Miksi pitäs muuttua se joka mut viesteistäni aidosti tunnistaa ni tiedän hänestä itsekin että hän on kiinnostunut musta muutoinkin kuin vain hyötyäkseen musta jollain tapaa enkä mäkään ole koskaan ketään auttanut täysin pyyteettömästi mä vain en ole edes toivonut vastapalvelusta takaisin vaikka toisinaan jotkut ovat mua vastavuoroisesti auttaneet si taas jossain asiassa

    Äänestä

Kumpa meidän ihmisten sydämet särkyisivät enemmän toisten takia. Olemme kauhean itsekkäitä ja rakkaudettomia.

Äänestä

Et ole mikään leikkikalu haluan olla kaverisi

Äänestä
  • Kaveruus tuntuu olevan vaikeaa, hänen vetäiöytymisestään päätellen. Ja ehkä omatkaan tunteet ei sitä salli.

    Äänestä

Kuka on kenelle?

Äänestä
  • Varattu nainen tässä vaan etsii uutta elättäjää. En millään raaskisi tuota edellistä jäättä kun se käy töissä!!

    Äänestä

Hyvin koulutettu ikävärobota.

Äänestä

Mitä ihmettä ap, eikö sun pitäisi olla haukkumassa muita naisia miehiksi? Kuulostat häneltä.

Äänestä
  • Tämä taas ei ole ihme ollenkaan että ätmi haluaa henkilöidä nämä ovat vinkumiset naisten kontolle

    Äänestä

Miksi pitäisi jonkun takia muuttua muuksi kuin mitä on jos on kerran itse itseensä tyytyväinen

Äänestä

Sydämessä oot,, aina,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin olen sen järkeillyt. En voi olla muuta kuin oma itseni. Kun en sinulle ollut kuin leikkikalu, en halua jatkaa leikkikaluna - se en ole minä. En siis tavoittele paikkaa sylissäsi enää. Jos en saa paikkaa sydämessä, on aika luovuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu