Käynnistämisestä kysymys?

Siinä epätodennäköisessä tilanteessa että Taavi ei käynnisty: Mistä löytyy käynnistyskammen reikä? Kiitos! Tero
15452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

En halua nähdä sitä mutta luulen että se löytyy Teron takaa.

Äänestä
  • Melkoiset fantasiat kommunistilla.

    Äänestä

Maailmassa monta on ihmeellistä asiaa, se hämmästyttää, kummastuttaa pientä Tojotistia.

Äänestä
  • Kummastelua autopiireissä aiheuttavat mm. Skodan rumpujarrut, jäykkä taka-akseli ja jenkemin löyhkä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kummastelua autopiireissä aiheuttavat mm. Skodan rumpujarrut, jäykkä taka-akseli ja jenkemin löyhkä.

    Sinun ikuinen tyhmyys ja lapsellisuus ihmetyttää vuodesta toiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sinun ikuinen tyhmyys ja lapsellisuus ihmetyttää vuodesta toiseen.

    Ehkei, ei kyseessä ole niinkään Škoda-inssien osaamattomuus tai kuten sinä sen ilmaisit 'tyhmyys' vaan systemaattinen Škodien halpuutus. Kaikessa säästetään ja tyydytään vanhoihin ratkaisuihin kun uudet maksaisi.

    Äänestä

Rekisterikilven takaa.

Äänestä

Toyotisteilla se on luukkupöksyjen takana ja sitä käytetään levähdyspaikoilla.

Äänestä
  • Miten se skodistien käynnistysongelmia auttaa? Heidän täytyisi saada tavalla tai toisella ajokkinsa käyntiin.

    Äänestä

Epätodennäköistä se onkin. Kun polttaa hiilipannua öljypohjan alla ja samalla spreijaa eetteriä imusarjaan ja lankomies veivaa niin kyllä Skoda käyntiin lähtee.

Äänestä

Onko kampi nykyään meltorautaa, terästä, alumiinia vai hiilikuitua? Jore

Äänestä
  • Meltorautaa, toimii samalla näin "sulakkeena" skoodistin narukäsille jos litrainen isolohko-tsii potkii takaisin, (jota kyllä epäilen).
    Veivin kolo löytyy räpylälogon alta siivapyörän keskeltä.

    T. Mauno Kaaleppi

    Äänestä

Mikäli se Skoda Octavia on 1950-60 luvun alun mallia se käynnistyskammen reikä on rekisterikilven takana. Sen rekkarikilven saa käännettyä pois kammen tieltä. Uudemmissa malleissa käynnistyskampea ei ole mahdollista käyttää.

Miten paljon ajat sillä museoautollasi vuodessa. Nuo yli 60v vanhat autot alkaa olla melko harvinaisia.

Äänestä

TT on taas vauhdissa. Miksi siitä tulee Audi mieleen? Ai niin sekin on TT.
Kyllä Taru auttaa taas Teroa jatkamaan Trollaamista se onkin sitten jo TTT!

Äänestä

Ei skooda inahda vaikka kuinka kammella melkuttaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä epätodennäköisessä tilanteessa että Taavi ei käynnisty: Mistä löytyy käynnistyskammen reikä? Kiitos! Tero

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu