pentujen harrastamalle ilkivallalle ympäri pitäjää? Muuta kuin nätisti vikistä somessa? Tietysti hyvä, että edes joku harrastusmahdollisuus Lopelta pennuille löytyy. Pitäiskö Klaukkalan Soldiers of odin tilata vahtimaan kunnan kiinteistöjä, saatais varmaan sukulaisalennustakin 88%.
Vastaukset 12
- Anonyymi
Ankarammat rangaistukset koko maahan, lisää resursseja poliisille, JA LISÄÄ MUNAA KUNTALAISILLE ILMIANTAA RIKOLLISET KAKARAT. Siis kirjatkaa ylös kaikki paska ja tehkää rikosilmoituksia.
Kaikenlaista paskaa on tosiaan sattunut viime aikoina. Koulujen ja lastentarhojen ja jopa asuinrakennusten pihoilla sytytellään kaikenaista, paikkoja rikotaan tai revitään istutuksia. Tai sitten ajetaan esim. Läyliäistenraittia EDESTAKAISIN YLINOPEUTTA ISOLLA V*TUN LAUMALLA. Asialla häiriintyneet tai vaille kasvatusta jääneet nuoret. Voi vain kuvitella mitä ovat niiden vanhemmat. Rikollisia? Työttömiä alkoholisteja? Vaiko vain itsekkäitä, luupäisiä paskoja? Vai johtuuko kaikki vain rikollis- ja katujengien rantautumisesta Suomeen? Olen huomannut, että loppilaisnuoretkin ihannoivat ja pyrkivät jäljittelemään näitä, esim. pukeutumalla ns. roadman-tyyliin. Kävellään mustassa hupparissa huppu päässä 30 asteen helteessä. Ja nämä pahanteot ovat osa tätä ihalua: kun ei päästä Helssinkiin puukottamaan bussikuskeja, pitää romuttaa paikkoja keskellä ei-mitään.
Rikollisuus lisääntyy ja nuoret ihannoivat rikollista elämäntyyliä. Vuonna 2040 Suomi on Mad Max Landia. - Anonyymi
Hyvää huumoria ku ämmät yrittää hermot pinnassa mielistellä mopojonneja ettei näyttäis vanhalta kukkahattuhuuhkajalta.
- Anonyymi
Oikeastaan yhdestä hepusta kiinni, olevinaan fiksukin kommenteineen fb:ssä. Tämä ketokujan juippi saa tehdä mitä haluaa vanhempien siihen puuttumatta. Ei se alaikäinen kakara itse kustanna mopoiluaan. Tämähän tulee jossain vaiheessa eskaloitumaan, tuotetun häiriön määrä on iso. Kommentit on raitilla aika kovia sen suhteen.
- Anonyymi
Ulkoministeri Valtonen sen jo aikoinaan Hommafoorumille kirjoitti, heikomman aineksen lisääntyminen on estettävä!
- Anonyymi
Miksi päättäjien pitäisi puuttua lasten kotikasvatukseen. No ehkä sossun käyntejä lisätä, mutta se vaan on, että kaikkien ei pitäisi saada/tehdä jälkikasvua.
Ja Klaukkalan odinit vasta pellejä ovatkin, muutenkin eiköhän ne ole jo haudattu.
Totta on sekin, että rangaistukset ovat naurettavia. Alaikäisen hölmöillessä vanhempien pitäisi maksaa, mutta jos on tuulen huuhtomat reiällisillä taskuilla varustetut housut, vähiin jää korvaukset.- Anonyymi
Jos klaukkalan odineiden "aivot" on lähtöisin lopen kunnanvaltuutetun kupeista niin pellejä ne tosiaan on .
- Anonyymi
Saisivat tuhota kaikki kunnantalon ikkunat.
- Anonyymi
Ja mitähän pahaa se kunnantalo on tehnyt. Tietysti siinä on se pointti, se ei anna takaisin korville.
- Anonyymi
Uudet ikkunat tais tulla sinne
- Anonyymi
Tuli taas hyvää kuvakaappausmateriaalia. Ei viestin poistaminen mitään auta kun kerran oksentaa nettiin.
- Anonyymi
Ei itse pysty poistamaan viestiä. Jonkun täytyy ilmoittaa se ensin moderaattorille
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761530
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.98740En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48536
- 126536
- 37526
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50518Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25483