Parhaat taukopaikat

Kulkijoiden mielestä parinkymmenen suosituimman taukopaikan joukossa ei ollut yhtään jyvässeudun ABC:tä. (IS-kysely). Ei kyllä muitakaan.
Kyllähän näillä neljällä ruokatehtaalla väkeä käy, mutta ei tunnu viihtyvän. Lasketaan nyt Hirvaskangaskin jyvässeutuun.
Ehkä Keskimaa on halunnutkin ne vain nopeaksi rahastuspaikoiksi.
18403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kyllä sinä käyt sen mustisi kanssa noutopöydästä hakemassa sekundaa

Äänestä
  • Se on muuten Peni. Koko kennelnimi on Peni S.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Se on muuten Peni. Koko kennelnimi on Peni S.

    Vain unelmissas onneton

    Äänestä

Seon persveen persverssin esso.

Äänestä
  • Sun äitis

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Sun äitis

    Isis.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Isis.

    Osui ja upposi kjäh kjäh 🤣😅

    Äänestä

Onko sitä etelästä kadonnutta karvajalkatyttöä näkynyt Kuokkalan suunnalla? Pakenee nappulan leikkaamista ja imaami jahtaa saksien kanssa. Piilottakaa se johonkin kellariin.

Äänestä
  • Sinähän sen tiedät kun on sun äitis

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Sinähän sen tiedät kun on sun äitis

    Kun ei ole minun äitini. Vaan sen sijaan on! Hähähähääää!

    Äänestä

Taas oli "äänestetty" Ita-Sanomissa parasta taukopaikkaa. Toiset mainostavat aggressiivisemmin äänestämään itseään, voittajaa myöten. Israelin äänestämistä Euroviisuissa tästä arvosteltiin...

Äänestä
  • Miksi etsit vanhan ketjun? Etkö uskaltanut aloittaa ihan omaa?

    Äänestä

Metsäiset P-paikat parhaita!

Äänestä

Neste lintulahti konginkangas

Äänestä

Minulta puuttuu itsetunto ja rohkeus aloittaa omaa ketjua. Siksi kaivelen vanhoja juttuja ja linkittelen. Olen aina jonossakin viimeinen.

Äänestä
  • Jos olet aina jonossa viimeinen niin sinulta jää kokematta miltä tuntuu parru rectumis

    Äänestä

Mutta moskeijassa olen aina keskikohdilla.

Äänestä

Loistopaikka, heh, nenä etummaisen palkeissa ja suu sen hikisissä varpaissa ja taemman nenä omissa palkeissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kulkijoiden mielestä parinkymmenen suosituimman taukopaikan joukossa ei ollut yhtään jyvässeudun ABC:tä. (IS-kysely). Ei kyllä muitakaan.
Kyllähän näillä neljällä ruokatehtaalla väkeä käy, mutta ei tunnu viihtyvän. Lasketaan nyt Hirvaskangaskin jyvässeutuun.
Ehkä Keskimaa on halunnutkin ne vain nopeaksi rahastuspaikoiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu