Miksi ostat ranskalaisen auton? Eli nyt mitsun maine meni loputkin...

Anonyymi-ap

Autot
Automerkit
Peugeot
Miksi ostat ranskalaisen auton? peugeot vikaa liikaa

Anonyymi-ap
2023-02-18 11:13:47
Ilmoita
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/e01d72a8-7286-4131-a059-a9c667435c36

Vastaavasti ranskalaiset autot eivät saa ruotsalaismekaanikoilta kehuja. Lindström puhuu kaikkia ranskalaisia vastaan, mainiten nimeltä Renault’n, Peugeotin ja Citroenin. Saman kolmikon luettelee myös Vallbom, mutta Nilsson jättää Renault’n pois.

– Nissan sisältyy tähän kategoriaan jossain määrin, koska niissä on ranskalaisvalmisteisia komponentteja, Lindström lisää.

Lindström mainitsee sähköviat ranskalaisautojen ongelmaksi ja Vallbomin mukaan vian paikallistaminen saattaa kestää pitkään, mikä lisää kustannuksia

4

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kumman paljon noita ranskiksia on liikenteessä ja näyttää olevan lisääntymään päin.
      Taitaa johtua siitä, että laatu on parantunut siitä 80-90 luvun ajasta mitä hönöt muistelee ja vähiten ne ruostuvat.

    • Anonyymi

      Eipä tuo Mitsukaan kovin meillä ole menestynyt ja maine tosi heikko. Rellu on kovassa nosteessa, enkä ihmettele sitä lainkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2797
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1360
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    Aihe