Aikain alku ja silloiset tapahtumat ja paljon muutakin luettavaa löytyy postauksista Älyn Hedelmät: https://taivassade-tiede.blogspot.com/
ÄLYN HEDELMÄT
5
1032
Vastaukset
- Anonyymi
En tunne kyseistä blogia enkä blogspotia, mutta äly ei ole ainut asia mikä tässä ajassa vaikuttaa.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179036393
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Äly etsii itseään ja on toivottavasti sinullekin edullista. Tämä aika arvostaa eniten älyn hedelmiä kaikilla tieteen ja tuotannon alueilla. Tunteet ovat kaikkialla omakohtaisia tapahtumia ja hyvä niin.
Neuvoksi ja ojentamiseksi annan teille arvoisat lukijani oikean neuvon. Älkää olko sellaiset, jotka olette, sillä maailma jauhaa omiaan. Kuitenkaan en pakota teille omaa mieltäni.
Minun neuvoni on henkisesti raitis mieli ja kieli. Välttäkää kaikkea kiihkomielistä, sillä siitä lähtee huonot tavat ja kehnosti siinä käy. Viha on liekki, polttava tunne ja miten helposti se syttyykään. Ken voi sen sammuttaa sen pitää rauhan mieleksi mainittavan, kunnia sille ja hänen muistolleen, Martti Ahtisaarelle.Elämää tuottava luonto.
Lajikuntain synty.
Lajikuntain elämä ja jatkuvaisuus on peräisin luonnosta. Maskuliininen ja Fenninen yhtyvät ja elämä saa jatkumisensa. Siittiössä ja munassa tapahtuu lajikuntain elämä yhtyneenä. Mistä siittiön elämä siis on peräisin? Sanoisin luonnosta. Kaikista luonnontuotteista, joita maskuliininen ja femini on syönyt, aiheutuu elämän alku siittiössä ja munasolussa. Kasvikunnassa siis on elämän alku salaisena. Saattaa olla myöskin lihassa. Senkin alku on kasvikunnasta. Tarvitaan fuusio, että elävä henki saa alkunsa miehessä ja naisessa. Näin jatkuvaisuus lisääntyy kaikissa elämän muodoissa fyysisellä alueella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922185Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669377Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.247383Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795846Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot304878HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.864510Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894281"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770