Tapasin Hautauspalvelu Helmen miespuolisen omistajan hautajaisissa.
Vaikka oli surullinen tilaisuus niin hyi helvetti, kuinka inhotti epäsiisti pitkäpartainen könsikäs huseeraamassa arkun läheisyydessä.
Kyllä hautaustoimiston edustan tulisi olla siisti, mutta mitä tämä, kaikkea muuta!
Katso JJ peiliin ja aja se kamala karvakasa edes pois. Ja opettele vielä, miten omaisia tai vainajaa kohdellaan!
Halpa ei ole ainakaan tässä tapauksessa hyvää.
Hautauspalvelut
18
2179
Vastaukset
- Anonyymi
ajeleppas ne omat persekarvasi poissa
- Anonyymi
Minäpä EM ole ko palveluammatissa enkä saa rahaa siitä työstä! 🤢
- Anonyymi
Olen samaa mieltä avaajan kanssa.
Omaisen menettäminen on raskas ja herkkä asia ja vaikka hyvin sinua palveltaisiin, mutta jos joku peikonpoika ilmestyy vainajan arkkuun panoon ja siirtoon, niin ei kiitos.
Kunnioitusta vainajaa kohtaan, kiitos!
- Anonyymi
Palautteesi tulee varmaan paremmin perille jos osoitat sen henkilölle suoraan, etkä tänne
- Anonyymi
Joko ne Kajaanin hautaustoimistot riitelee keskenään. Helmi on toiminut hyvin omalla kohdalla!
- Anonyymi
Entä miten Jeesuksen parta?
- Anonyymi
Yleisestikkin se pujo risuparta ukoilla on ihan karmea! Kuvitteleeko he olevansa gooleja? Ruman näköisiä ovat.
- Anonyymi
Niin ovat, monilla se parta ei edes kasva kunnolla ja hoitamaton harva pöheikkö
näyttää petolinnun perältä. Luulevat olevansa orikinelleja mut ovat muotispedejä.
- Anonyymi
Jorkke on henkisenä tukena. T.eräjorma
- Anonyymi
Sama. T.MaraJorma
- Anonyymi
Entisenä asiakkaana sanon suoraan että kyllä oli arkku sanonko mistä; sieltä mistä niitä lapsiakin tulee….. oli niin hepponen arkku että meinas pohjakin pettää, tikkujakin tuli kantaessa.
Epäsiistiä porukkaa, ajellaan hienoilla urheiluautoilla ja taso paskaa. Saakeli että yököttää…. Ei enää ikinä, edes omia!!- Anonyymi
Virostahan ne taitaa halvalla arkut ostaa.
- Anonyymi
Eikös niitä arkkuja ole eri hintaluokissa. Jos asiakas halvinta mahdollista ostaa, niin ei kai sitä sillon mitään luksus kirstua ole odotettavissakaan.
- Anonyymi
vieläkö barbaarista elävänä hautaamista? polttaa se krematorio, pieni tuhkaboxi muistoksi hyllyyn.. sieltä se ukki katsoo hyllyboxista
- Anonyymi
Kyllähän se olisi viisain hävittää vainajat sekajäteastiaan. Ihan jokainen
- Anonyymi
Turhaa narinaa ja porinaa tyhjästä. Kuollut on kuollut ja omaiset kärkkyköön perintöjä ilman kiljuntaa jossain yleisillä palstoilla..
T: Varajorma - Anonyymi
Hautaustoimiston suut supuun
- Anonyymi
Hautaustoimiston edustaja hautajaisissa? En ole koskaan kuullut tälläistä Suomessa. Ameriikassa asia on eri ja siellä vainajia käsitellään toimistolla, mutta ei Suomessa.
Jos aloittaja on ollut omainen, niin olisi kannattanut ehkä valita se toimisto muualta. Ei ole tavatonta, että ihmiset etsii palvelua muualtakin kuin yhdestä toimistosta ja esim, palveluhenkilö voi olla se juttu miksi valitaan tai ei valita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433137- 432518
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1152468- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851445- 391310
- 821169