Hävettää Kannuslaiset , missä teidän hyvät tavat on?

Anonyymi-ap

Hävettää Kannuslaisten puolesta kun nuoria tuli Kannukseen Helsingistä lauantaina😡Hyvä käytöksesisiä ja fiksuja. Tyhmä mölli Kannuslainen kysyy Ootko tyttö vai poika ? Häpeän. Lisäksi niin ala-arvoista keskustelua jatkoi. Hävetkää Kannuslaiset miten otatte vastaan ulkopaikkakuntalaisia, näytätte ja olettekin hölmöjä, tyhmyytenne ja töykeytenne takia moni karttaa Kannusta. Ottakaa itseänne niskasta kiinni, vaikka juovuksissa olettekin ja ottakaa vieraanvaraisesti vastaan kaikki tänne tulijat. Koittakaa olla järkeviä ja fiksuja, edes joskus.

17

1568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannuslaiset onkin junttimaisia..

    • Anonyymi

      Jokaiselle vieraalle pitää osoittaa arvostusta, kuten muillekkin Kannuksessa asuville. Ennakkoluuloja ei saa ollla.

    • Anonyymi

      Peruskysymys heterolta sillä eihän näistä sosiaalituella loisivista eläteistä aina tiedä mitä sukupuolta ne on.

      • Anonyymi

        Taas ennakkoluuloinen kommentti, mistäs tiedät minkä firman tj tai insinööri oli ennakkoon. Jos nuori tytön näköinen ponnaripää on, ei tarkoita että olis luuseri.


      • Anonyymi

        Näin se on. Pirusta nuista tietää mitä sukupuolta ovat. Paree kysyä suoraan.


      • Anonyymi

        No sinä et varmaan edes tiedä oletko palkanmaksaja vai saaja,


    • Anonyymi

      Taisi olla hallituspuolueen henkilöt kysesssä, muuten Kannuslaiset ovat kohtuullisen fiksuaväkeä.

      • Anonyymi

        Hallitus puolueen henkilönä kysyin, missä fiksut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallitus puolueen henkilönä kysyin, missä fiksut.

        Muuta takaisin Kaustiselle jos noin vaikeaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Muuta takaisin Kaustiselle jos noin vaikeaa.

        Missä se on ?


    • Anonyymi

      No oliko tyttö vai poika

    • Anonyymi

      Olento

    • Anonyymi

      Kannuslaiset on jöröjä ja epäkohteliaita muita tänne tulijoita kohtaan. Siinä olis monelle opettelemista olla vieraille kohtelias ja osata hymyillä toisille. Liika ahdasmielisyys ei ole hyväksi, ollaan avoimia ja kannustavia toisia kohtaan.

    • Anonyymi

      Kyllä se on hyvä kysyä kumpi on ettei käy kuten kaverille Thaimaassa. Baarista tarttui mukaan hyvännäköinen nuori nainen mutta hotelli huoneessa riisuuntui pimeässä ja vasta harrastettuaan vaikka mitä huomasi jortikan myös kumppanilla eli parempi kysyä kuin katua ainakin heterolla.

    • Anonyymi

      Paljon on elättejä kesällä paikkakunnalla. Kyllä tuulimyllyrahat menee hukkaan.

      ei kai näitä rehellisesti kukaan haluaisi mihinkään päästää mutta kun pelätään että joku sanoo netissä rasistiksi ja seuraavaksi on susanna reinboth, renaz ebrahimi ja iida erämaa tekemässä juttua.

      hyvä se on tosin ravintolapäällikön/kaupan omistajan jeesustella ja hyvesignaloida kun ei näitä joudu ikinä face to face kohtaamaan tai itse suoraan sikailuihin puuttumaan, poket ja myyjät hyvätä syystä enemmän kuin läpikypsiä näiden toimintaan.

      nää on kuin rikkaruoho jota ei haluta kitkeä.

    • Anonyymi

      Ei Kannuslaisilla ole hyviä tapoja :
      Eivät väistä suoja tiellä jalankulkijoita.
      Eivät avaa naisille ovia.
      Eivät tervehdi vastaantulijaa.
      Eivät huomioi muita.
      Kaupan kassalla eivät jonossa jätä käytävään väliä.
      Itsekeskeisiä, eivät ajattele muita.
      Raha tärkeämpi, kuin viihtyvyys.
      Raha niille muka ihmisen arvo.
      Juntteja, jotka laput silmillä kulkevat.
      Juntteja, jotka eivät tajua että Kannus Suomen 300 pienimmän paikkakunnan joukossa.
      Juntteja Jotka eivät tajua miksei baareissa ole hyviä naisia, ei ne käy, kun täällä juoppoja.

      Menkää itseenne, miksi vain urpot viihtyy täällä. Miettikää sitä.

      • Anonyymi

        BOOOOOM


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      184
      5055
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1701
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      126
      1490
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1393
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1100
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      191
      926
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      770
    Aihe