Olen 16 ja ysillä, onkelmani on tämänlainen. Olin tavalliseen tapaani koulussa. Kun yks tyttö tuli siihe ja huikkas kulman taakse. No siellä sit me otettii kunnon kielarit. No vähän ajan päästä siitä siirryttiin siivouskomeroon kun tunnit alko. Siellä sitten "nussittii" tai miten sen nyt sanois. Mutta se mua vaa pelottaa että jos se tuli raskaaks. En mä tunne sitä ees hyvin. Ei mulla ollu mitää ehksyy eikä sekää mitää neppei ollu ottanu. Siltä on jääny kk väliinki. Mitäs mä voisin tehdä ku on aika syyttävä tunne. En haluis olla mikää "teini-isä" tämä ei oo kivaa... =(
Kikkelis kokkelis
noinaan noimaani
101443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
eli siis oliko toi provo? jos ei ollu niin käskeppä sen muijan hakee raskaustesti ja kattokaa sitt emitä tapahtuu.. Itehän sä sen kans panit ilman ehkäsyä, olisit miettiny jo siinä vaiheessa että haluatko teini-isäksi vai et..
se meni vahingossa kun ei simmosissa tilanteissa oikeen ajatella. Mut mitä pitäs sille muijalle sanoo. "Nii et se lapsi on nyt niinku sun et ole hyvä." ei oikee onnaa.
Olisit hyvä ihminen ottanut kuitenkin järejen käteen. Jos ei ole valmist pitämään huolta ehkäisystä, niin ei ole myöskään valmis seksiin. Jos olet tosi mies ja valmis kantamaan vastuun olet sen naisen tukena ja käsket sen tekeen sen raskaustestin. Jos se on raskaana ja päättää sen pitää, niin joudut maksamaan elatusmaksun ja kaikee muutakin jollet sitten sen kanssa elä. Naimisiinhan te ette voi vielä mennä, koska miehen tulee olla 18vuotta enne kuin se saa mennä. Vaikka nainenhan saa mennä jo 17v tai sitten 16v jonkun hallinta ihmisen luvalla en nyt tiedä keltä se nykyään kysytään. Mutta miehen tulee aina olla 18, nuorempana ei voi. Koska miehestä tulee alaikäisen naisen huoltaja. Mutta eiköhän kaikki mene niinkuin pitääkin ja omista tyhmyyksistään saa maksaa..
Joo no jos mä nyt sit ryhdistäydyn. Sitte pitäs kai niitte porukoille ruveta selittää. Ei tää on kyl nii peestä. Ne tappaa mut ja viel omatki porukat ku möläytän ruokapöydäs et nii mul ois simmone penska et sopisko lauantaiks hoito ku meen kylille. No annetaa elämän mennä yli ja katotaa jos nyt se ees on raskaana mut pahaltahan tää näyttää.
Pahaltahan se näyttää, mutta ei sitä voi tosiaankaan tietää että mitä tapahtuu.. Voi olla että se ei raskaana olekkaan.. Katso rauhassa että mtiä elämä tuo tullessaan ja murehdi vasta sillon kun on murehtimisen aika.. Ei etukäteen kannata murehtia. Mutta koita pärjäillä.. jos sä halut kuitenkin jutella jotain niin voidaan vaihtaa maileja tai jotain. Ite odotin ensimmäistä lastani viimevuonna.. laskettu aika olisi aivan pian edessä, mutta kekenmeno vei sen lapsen.. Ja oon usein joutunu rskautta pelkään ja tiedän miltä se oikeesti tuntuu.. ikää mulla on kotha 18.. eli jos sä haluaat prukaa tota pahaa oloo sillee ettei sitä kaikki täältä lue, niin voidaan vaihtaa maileja..
No sopiihan se mulle. Onko sulla esim: mesee ym.
Ei oo mesee.. en oo kerenny viä tekee.. Mut jos sä halut antaa vaikka mailis, ni mä voin mailailla sulle päin. =) Olis hieno jos musa olis jotain apua sun tilanteeseen..
no tos on ossa [email protected]
Mä laitan sulle viestiä tulee tässä ihan kohta.
JOllain samanlaisa kokemuksia. Haluaisin kuulla miten teillä kävi. Kiitos jo etukätee.