Omat tunteet viilenneet ihmiseen täysin, kehen luulin ettei ikinä niin kävisi. Johtui epämiehekkäästä käytöksestä joka kohdistui itseeni.
Mietin oliko tahallista..
Vähän ahdistaa, kun tuntuu, etten edes pidä siitä miehestä enää, hän vaikuttaa nyt silmissäni ja tunteissani ihan kammottavalta. Mietin miksi häneen niin kuumasti edes ihastuin, kun käytös oli punaista lippua alusta asti.
Tunne hänen ja minun välillä oli kyllä ihana. En haluaisi ajatella hänestä vastenmielisesti.
Omat tunteet ovat sellaiset, että kun kylmenen näin absoluuttisesti, niin se on lopullista. Olen poistanut läheisiäkin ihmisiä elämästäni, koska heidän käytös oli niin ala-arvoista minua kohtaan.
En edes tunne sitä miestä, mutta yhteys ja tunteet olivat varmasti todellisia kummallekkin.
Tunteet on jotain inhon ja pelon välimaastoa, ripauksella sääliä.
Mielipiteitä? Onko tämä ihan realistista? Tuntuu kurjalta ajatella hänestä pahaa.
Voiko enää mitään?
12
2196
Vastaukset
- Anonyymi
Niinnja mitä tapahtui, niin mies oli tekemässä omia juttujaan kaikessa rauhassa ja kiireettä.
Sitten tulin huoneeseen ja vilkaisin miestä joka huomasi minut ja sitten kävin toisessa huoneessa johon meni ehkä minuutti aikaa.
Sillä välin mies oli ottanut selvästi lentävän lähdön.
Olin aika ihmeissäni tuollaisesta reaktiosta, en ole koskaan itse ollut esim sopimaton tai ahdistava, että minun takia pitää siirtyä kadun toiselle puolen kun kävelen vastaan tai että olisin ihmisenä niin epämiellyttävä, ettei kanssani voi olla edes hetkeä samassa tilassa. - Anonyymi
Sinäkin tarvitset ammattiapua.
Muutama ruuvi vaikuttaisi olevan löysällä.- Anonyymi
Ai kun odotan normaalia ja edes suht kunnioittavaa kohtelua ihmissuhteissani?
Tuollainen käytös että juoksee ovesta ulos antaa sen käsityksen, että ikäänkuin minun käytös olisi sopimatonta ja roikkuisin jossain ihmisessä ja olisin vaivaksi. Se mies tässä se on joka on jatkanut kyttäämistä ja se joka reagoi joka ilmeeseen kun johonkin maailmanloppuun ja minä olen saanut siitä tarpeekseni. Että sellaiset ruuvit on nyt tippuneet jotka minun kärsivällisyyttäni pitivät koossa.
Olen miettinyt myös, että onko minusta juoruttu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai kun odotan normaalia ja edes suht kunnioittavaa kohtelua ihmissuhteissani?
Tuollainen käytös että juoksee ovesta ulos antaa sen käsityksen, että ikäänkuin minun käytös olisi sopimatonta ja roikkuisin jossain ihmisessä ja olisin vaivaksi. Se mies tässä se on joka on jatkanut kyttäämistä ja se joka reagoi joka ilmeeseen kun johonkin maailmanloppuun ja minä olen saanut siitä tarpeekseni. Että sellaiset ruuvit on nyt tippuneet jotka minun kärsivällisyyttäni pitivät koossa.
Olen miettinyt myös, että onko minusta juoruttu.Todennäköisesti on juoruttu mikäli olette samassa työyhteisössä.
- Anonyymi
Minkäs sille voi jos hän on sua niin pahasti loukannu eikö tuo ny liene inhimillistä
- Anonyymi
En vaan jaksa sitä sekopäistä itsekeskeisyyttä yhtään enempää.
Kun ihminen ei vaan välitä mistään muusta kun itestään, niin olkoon ilman minua.
- Anonyymi
Taitaa ap sulla olla peiliin katsomisen paikka.
- Anonyymi
Kivoja nää kommentit.
Mistä helvetistä sinäkin luulet kaiken tästä jutusta tietäväsi?
Mäkin oon vasn hei ihminen! En mikään muovinen myötäeläjä jolla on loputon kärsivällisyys sietää ihmisten itsekeskeistä ja paskamaista käytöstä.
On se helvetin kumma, että kaikki maailman itsekkäät paskatemput pitää antaa anteeksi ihan jeesuksen nimessä, mutta sitten kun loppuu kärsivällisyys, niin on se suurin syntinen!
Haista sinäkin V..TU.
- Anonyymi
EIKÄ TARVI PYYTÄÄ ANTEEKSI, SE EI MERKITSE MULLE YHTÄÄN MITÄÄN SUN NAURETTAVAN PIKKUSIELUINEN KATUMUS.
TIEDÄ SE, VETKUTTELIJA.
KÄRSI@!! - Anonyymi
Olet varmasti ymmärtänyt väärin. Voit tehdä tuollaisia johtopäätöksiä vasta, kun olet jutellut toisen kanssa enemmän. Luovutatpa helpolla, jos tuntematta toista tuomitset tämän noin ankarasti. Tsemppiä!
- Anonyymi
Ei v..tuakaan kiinnosta tuomitsenko vai en. Enkänpyytele anteeksi omia tunteitani todellakaan.
En välitä enää paskan vertaa sen ihmisen läsnöolosta tai miten oma läsnäolo vaikuttaa jonkun itsekeskeisen kusipään "tunteisiin".
Mut suosittelen lopettaan sen vahtaamisen, oon ollut erittäin suvaitsevainen hänen seksuaalisuutensa suhteen ja sekin on loppu nyt. Etsiköön hupinsa muualta, tollanen leikkijä.
- Anonyymi
Mulla ei niin erilainen tilanne, olen kans nainen.
Nää kommentit on kyllä olleet paskaa ngl.
"heidän käytös oli niin ala-arvoista minua kohtaan."
Oikein, silti, kaikki ei tajua mitä ovat tehneet väärin.
"Johtui epämiehekkäästä käytöksestä joka kohdistui itseeni.
Mietin oliko tahallista.."
Selviää kysymällä.
Jos ei anna vastausta, mielestäni voit vapaasti veivata helvettiin sen miehen.
Menkööt jos ei sinua osaa yhtään arvostaa.
Tietysti voit toimia miten haluat, mutta pidän keskustelua ennen välien poikkilaittamista oikeana toimintatapana.
Tietysti jos joku on niin lapsellinen ettei osaa eikä kykene keskustelemaan asioista niin se on sitten hänen valintansa... voi purra häntä myöhemmin nilkkaan vakavassa suhteessa, kun pakoonjuokseminen ei olekaan enää niin yksinkertainen juttu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä10611015Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15110279- 258011
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1806468Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.455476- 735031
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1434317Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai234207Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas533977Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1313574