Eurovaaliehdokkuus mielessä, uusi kuolonsuudelma kepulle?
Timo Soini kertoo harkitsevansa asettumista ehdolle eurovaaleissa keskustan riveissä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0e2861e0-ffcb-4396-9ff1-e1affbb30845
Timo Soini kertoo harkitsevansa asettumista ehdolle eurovaaleissa keskustan riveissä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0e2861e0-ffcb-4396-9ff1-e1affbb30845
Vastaukset 143
Vanhimmat
Miten tämä liittyy Perussuomalaiset palstalle?
Täytyykö sinun todella kysyä miten Soini liittyy persuihin? Missä olet oikein ollut viimeisen 10 vuoden aikana, tynnyrin allako?
Kuinka tyhmä oikein voitkaan puskaruikku antipersu olla ?
Nyt sattui Juhaa leukaan :)))))
Siirsit maalia, kun sait tunkin omaan suuhusi.
Narsismisi kukii
😊😄😅😂🤣
Mikä maalinsiirto? Kyllähän se aika oleesesti kuuluu asiaan, jos ei kykene palstan aiheissa pysymään, että voi asettaa aika perustellusti toistuvasti metsään ampuvan älykyyden kyseenalaiseksi.
Niin siis olet vieläkin todella sitä mieltä, että Timo Soinilla ei ole mitään tekemistä PS:n kanssa. Ei ole koskaan ollut, eikö tule koskaan olemaan?
Läskikasa-paskanjauhaja Timo Soini kasvattaa läskimahaansa valtion entisille kansanedustajille maksamalla sopeutumisrahalla, joka on Soinin tapauksessa noin 4500 euroa/kk.
Täysin joutavanpäiväinen yhteiskunnan elätti koko Soini.
Soini on teidän puolueenne rakentanut ja on sen entinen puheenjohtaja. Sitten Halla-ahot, Junnilat ja muu Hitler-jugend valtasi puolueen.
Samaa sakkia. Hillotolppa kiinnosti eniten ja siksi "smurffit".
On ollut, ei ole enää eikä tuskin tule olemaan. Eli Soinin loikkaaminen Keskustaan, ei ole Perussuomalaiset palstan asiaa.
Ei ole mitään tekemistä nykyisen natsiporukan kanssa
"Eikä tuskin tule olemaan" 🤣
natiskorttia heiluttaa mutta pesee kätensä kuinka itse pääsi eduskuntaan Halmeen äänillä jolla oli natsitatuointeja ihollaan myöhemmin hillotolpalle edelleen äärioikeistolaisten äänillä.
"– Rikkaat ei anna yhtään mitään. Samaan aikaan olet työttömien, asumistuen saajien ja opiskelijoiden kimpussa. Balanssi on väärä, Soini linjaa." Iltasanomat
Syyttää persuaj juuri niitä asioita joissa itse käänsi takkinsa Sipilän hallituksessa saamatta hillotolpan lisäksi edes huvikuunariveroaan läpi. Tyypillinen narsisti ja patologinen valehtelija. Kepujen siivellä mepiksi yrittää mutta pupu menee tälläkin kertaa pöksyihin koska tietää ettei kannatusta ole. Äärimmäisen kova poika ihailemaan itseään edelleen ja ikävä hillotolpalle on valtava kuten myös katkeruus persuja kohtaan.
Rapamahaa Soini perusti persaukiset.
Jos Timolla olisi ollut kärsivällisyyttä eikä ego olisi estänyt, olisi hän vieläkin ehkä PS:n jäsen. En ole koskaan saanut selitystä, mikä hänen perustamassaan puolueessa niin paljon alkoi ärsyttämään,että piti loikata sinisiin(joka ei kauaa kestänyt) ? Kuitenkin hänen ideologiansa on jotakin maalaisliittoa,joka on entinen keskustalainen puolue. Miksi hän ei lähtenyt rehellisesti ja luopunut puolueesta?
Ollessa Soini ulkoministerinä, niin hän makasi kokoajan lentokoneen ykkösluokassa ja söi ja joi. Ainoa näkyvä teko hänellä oli käydä USA:ssa rukousaamiaisella, niinkuin ei olisi ollut lähempänä ruokaa ja rukoillakin olisi voinut vaikka Esson baarissa. Nyt on saarnannut eri kirkoissa ja höpissyt tuosta uroteosta rukousaamiaisesta.
Kaikille sitä lapetaan yhteiskunnan varoja. Kepu on kyllä niin tollo puolue, että huolii tuon riveihinsä. Komea pari Timo ja Annika kepusta.
ihan nyrkein käytiin päälle....
soini perustaa wag ner ryhmän kepun sisällekuten 1970 johtavat kepulaiset
perustivatpuolueen sisälle ryhmä 70 liikkeen jonka ohjelmassa oli
sosialistinen suomi ja liittyminenNEUKKULAAN
Soini on demgogi ja mytologi, jonka tarinoissa on aina vain yksi sankari, jonka senkin nimi on Timo Soini. Soini kertoilee mielellään kuinka saa kansan liikkeelle monologeillaan, mutta mitä asiallista Soini on saanut politiikassa aikaiseksi? Artistit elävät kansansuosiosta, mutta poliitikloilta odotetaan aikaansaannoksia politiikassa. Soini on kuin politiikan kirvesmies, joka puhuu ja puhuu rakentamisesta mutta ei rakenna mitään. Soini on puhunut seteliselkärankaisista moitiskellen ja nyt on itse samaa halveksimaansa kastia.
Persut oli tynnyrin alla kun hyvin syönyt Soini junttasi mahansa takaa huonoja päätöksiä.
Sitten tuo porsas keksi perustaa sinisen puolueen, jonka tulevaisuus oli lyhyt ja lisäksi tuo sika potkaistiin sinisistäkin.
Nyt tyrkyllä tuhoamaan loputkin kepusta, mutta tuskin huolivat huithaapelia.
OLI joskus persu. Petti äänestäjänsä. Pahinta, mitä ehdokas voi tehdä äänestäjilleen, on pettää ne. Koskee kaikkia puolueita.
Soini EI OLE enää persu. Sopii ketkuihin, kiero valehtelija kun on.
No terveys on jo mennyt. Sen näkee. Sydäri
On se koska Soini vie persujen äänet mennessään.
Hyvin sanottu.
Tyhmyys näkyy vihervasemmiston joukkohysteriassa
https://www.suomenuutiset.fi/vilhelm-junnilan-kukkavirta-muistotilaisuudesta-on-kohuttu-paljon-mutta-mita-han-siella-tasmalleen-ottaen-sanoi/
https://www.suomenuutiset.fi/pesukarhu-on-edelleen-pesukarhu-suomi-media-lietsoi-itsensa-kiihkoon-ja-alkoi-tietoisesti-levittaa-tarinaa-joka-ei-ole-totta/
Soini on persu ollut, nykyisestä ei tiedä mikä ukko on...
Ulu uli
Wipä soini olekan käänänyt takkiaan aikoihin tai pettänyt mitään lupaustaa
Kuuluuko bielå,sinisiin vai sipiläån
Persuissa on paljon työläisporukkaa jotka nostavat asumistukea ja Kelan etuisuuksia, vai onko Purra jo heittänyt sen porukan ulos puolueesta?
Kuten Purraakin ja Petteri Orpoa. Kumpikin voi vielä pudota korkealta ja uutta tilaisuutta ei enää tule noille palleille.
Etkö muka muista. Orpo ei huolinut Persuja hallitukseen, joten perustivat Siniset. He kelpasivat. Nyt teki aika onhan virheen kun kelpuutti Persut. Tyhmyys tiivistyy kohdallasi.
Tyhmyys vain tiivistyy persun jutuissa.
Nyky puolue Persut on pettänyt äänestäjänsä. Lupasivat mitä eivät pitäneet.
Klassikko esimerkki siitä kuinka Suomalaiset jäävät kiinni "lautakasoihin".
Sitä vanhaa jauhetaan vuosikymmenestä toiseen samalla kun maailma ympärillä muuttuu ja ihmiset sen mukana.
Orpo teki oikein, kun hyväksyi persut.
Olisiko rasismi ja homoseksuaalisuus, jotka on nykypersuissa valloillaan.
Alkuperäinen Soinin PS ei ollut rasistinen ja oli sukupuoliasioissa normaali.
Missä se Soinin sininen puolue on? Piti porukkaa höynätä, että pääsi ministeriksi. Yksikään sinisistä ei päässyt eduskuntaan tämän jälkeen. Mitä hän sai aikaan, ei mitään makasi ykkösluokassa lentokoneessa ja lihotti rapalaukkua. Toivottavasti kepu ei huoli kuolevaan porukkaan lisää hajoittamaan puoluetta. Sen jälkeen kun rääväsuu Soini on kepussa, niin saa sanoa hyvästit koko puolueelle.
Persuissa on ihmisiä jotka käyvät töissä. Punavihreät istuu Kallion räkälöissä ja Mannerheimin tiellä ja nostavat kelan tukeja.
Enempi on vasemmistossa lesboja ja homoja. Pääministeristä ja ulkoministeristä lähtien noita oli viimehallituksessa. Hulluja mielipuolisia lakeja tekivät, joka vuosi saa ihminen vaihtaa sukupuolta. Eikä sekään ihan terveen ihmisen esityksiä ole, että sukupuliyhteyttä saa harrastaa sukulaisten ja alaikäisen kanssa.
Kyllä, asuin viimeiset 12 vuotta tynnyrissä. Vasta eilen sain tynnyriini nettiyhteyden.
Missä olet oikein ollut viimeisen 10 vuoden aikana, tynnyrin allako?
mITEN TÄmä leuka ja nuo kaarimerkit liittyvät kommentteihin en tajunnut :)))))
Täytyykö sinun todella kysyä miten "kukii "liittyy asiaan ? Missä olet oikein ollut viimeisen 10 vuoden aikana, tynnyrin allako?
KUKA TAI MIKÄ ON MR. kukii
Viimeistelee tynkkysen työn
Hienoa
Mafiatyylinen kuolemansuudelma kepulle jos uutinen pitää paikkaansa.
.
Uusi "Paavo Väyrynen" on syntynyt ! - Loikkari-Soinilta ilmeisesti Jo neljäs puolue jossa Se on ! -Onko Kepu se puolue jonka Loikkari-Soini vielä ehtii Lopettaa Kokonaan ! ?
.
Ei voi Soinia Ja Väyrystä verrata keskenään. Paavo oli maalaisliitossa aikanaan jopa Kekkosen oikea käsi ja eduskunnassa jo 22 vuotiaana. Nykyään Paavo on tohtori, joten Paavo voisi rauhottua. Soini on hillunut politiikassa ainoastaan letkauksien vuoksi, mitään järkevää ei ole saanut aikaan. Paikasta toiseen on Soini raukka yrittänyt, mutta kukaan ei ota tuota tosissaan, poloinen. Nyt on sopeutumisrahat loppu ja pitäisi saada lisää, että pysyy pönäkkänä. Ei ole toivoakaan, että hän olisi uskottava enää.
kepulit hoitaa itse oman kuolemansuudelmansa, ei siihen tuota mätisäkkiä tarvita
Helpot hommat kiihottaa läskisoinia
Eikö reppana tajua että aika on ohi politiikassa. Politiikassa tarvitaan miehiä ei, olkoon sanomatta.
L********a?
H****ä?
eikö tuo kaikkien emävalehtelijoiden ja takinkääntäjien äiti ymmärrä pysyä pois politiikasta?
Nyt Purra kyllä suuttuu, kun veit takinkääntäjien äidin tittelin häneltä.
Narsisti-Soini rakastaa julkisuutta ja sitä, että hän olisi jotenkin relevantti. Aina kun on vaalit tulossa, niin ilmoittaa harkitsevansa ehdokkuutta, ainoastaan hetken julkisuuden vuoksi. Pelle mikä pelle.
Äiti? Ettei vain kuitenkin olisi isä?
Kyllähän eduskunnassa on turhaa pelleä tälläkin hetkellä. Miettikää itse
Vuoronperåån isä tai äiti, puolueita persuista sinisiin, transsuna kepuun!!
Kyllä Soinin paskamaha pyörähtää mihin suuntaan tahansa,. Kd?
pystyyn nostettu sika lähtee mallorcalle. hahhaha
Timppa-sika uinuu Mallorcalla
#NÖF!# *oink!* - on siirtymässä par'aikaa palstalle
keskusta pettää aina 🤣 oikea osoite
Kas näin takki kääntyy, ja takki kääntyy näin....
On meillä kiero setä, tuo Timo Soini siis
Kun setä menee torille, on näky hirveä
… kun halla-ahon EU-ero -lupauksia kuuntelee.
Halla-aho 2017: ps alkaa aktiivisesti ajaa Suomen EU-eroa, jos halla-aho valitaan puheenjohtajaksi.
Valehtelija tuo halla-aho on.
Ilman Soinia suomen sisulaisilla ja muilla halla-aholaisilla ei olisi puoluetta eikä verovaroin kustannettuja kansanedustajan pestejä.
Miehekkäällä Timo Soinilla on vientiä. Halla-aho ei kelvannut edes oman puolueensa ministeriksi.
Miten puhemiehenä voi olla henkilö, joka unelmoi suomalasiten naisten raiskaamista?
Helposti. Hallituspuolueet valitsivat.
Varmasti päässee mepiksi muutama uusi vitsi ja sillä hyvä, suomessa on paljon äänestäjiä jotka viisi veisaavat haluaako ehdokas muuta kuin saada korvauksen vitsien kertomisesta. Tärkeiden asioiden hoitaminen on sivuseikka kunhan huutelee hauskoja välihuutoja.
Loikkarit joutaakin kepuun, sillä PS on puhdistunut Soinin lähdettyä sinisineen. Siksi PS vetää yhä enenevissä määrin kannattajia. PS on parasta kansalle.
PS on tosiaan puhdistunut. Vain isänmaalliset(salassa natsit) saa olla persuissa. Maatiaset ja köyhät,teiltä ei haluta kuin äänet.
Ja tietysti myös homoseksuaalit.
Nykypersut on eduskunnan homoseksuaalisin puolue.
Ihan sama vaikka viemäri puolueeseen liittyisi.
Kerran takin kääntäjä,niin aina ja ihme vinkuja.
Ei hänessä ole mitään enää anettavaa,pettänyt kaikki..sorry Soini jää eläkkeelle.
Hyvin näkyy hallapersuilla olevan valikoiva muisti…
Halla-aho lupasi 2017, että ps alkaa aktiivisesti ajaa Suomen EU-eroa, jos hänet valitaan puheenjohtajaksi.
Mutta valehtelijaksi tuo halla-aho osoittautui.
Niillä on jo Paavo vai jääkö Paavo vihdoin ja viimenin pois? Ja änkyrän takinkääntäjän paikka vapautuu?
Olisi hyvä, jos todellakin soini lähtee ehdolle, tulee saamaan viimeisen nöyryytyksen, kun ei tule valituksi. epäilen, ettei kuitenkaan uskalla ottaa tuota riskiä.
On jo nyt kokenut poliittisen historian noloimman tappion sinisen puoleen johtajana, aina voi toki laittaa pahemmaksi.
Olisko se sitten 5.puolue Soinin poliittisen uran aikana? Lähenteleekö jo jonkinlaista takinkäännön ja puolueenvaihtopolkan ennätystä?
Siinä on jo monta takkia repeytynyt käänellessä.Kuka helvetti uskoo ja luottaa Soiniin.
Kääntötakkien sisälmyksetkin on jo kadonneet tuuleeen
Hyvä Soini tervetuloa keskusta puolueeseen.
Soinista tulee hyvä meppi suomelle. Toiminut sentään ulkoministerinäkin
Ei tule, ei saa tarpeeksi ääniä. Timon aika on ohi, ei vain millään suostu sitä itse hyväksymään.
Täysin ymmärrettävää keskustaan siirtyminen.Eihä Soini kellulla laitoilla pysyisikään
Suurine tuloineen nostaa eduskunnan sopeutumisrahaa . En äänestä vaikka edustaisi mitä puoluetta. Itsekeskeinen rasisti koko äijä.
Eihän kukaan muu kuin kepu huoli Soinia yhtään mihinkään.Takinkääntäjä pahimmasta päästä ja erittäin epäluotettava ihminen.
Eikös Maalaisliitosta syntyneet Keskusta puolue ja SMP ja sitä kautta Persut.
Alkiolaisia kaikki?
Uskon etä alkiolaiset vielä pelastavat persut natsien otteesta olen vakuuttunut siitä että järki voittaa lopulta ja työmiestä kielletään haalimasta enempää natsahtavia palkkalistoille eduskunnan ulkopuolelta
Soini nostaa Kepun suosta ja Orpo-Jugendin romahdettua nousee Suomen pääministeriksi.
Kun nykyisen ministerikoplan matematiikan arvosanoja katselee, voi elämän kevät.
Yhtä heikkoa kuin Mariinin aikaan, ilmeisesti nykyisistä juuri kukaan ei osaa edes päässälaskun. Helposti vietävää heinäkeppi-porukkaa.
EK OSAA LASKEA !!
Eihän niiden tarvitse osata, kun on avustajat ja poliittiset neuvonantajat. Onhan siellä hallituksessa enemmän korkeasti koulutettuja, kuin Marinin hallituksessa.
TIMO SOINILLA PUOLUE HAKUSESSA......
MIKSEI SOINI LIITY PRITE- LIIKKEESEEN. JÄTTÄISI POLIITTISET PUOLUEET, KUN EI SE KUMMINKAAN VOI NOUSTA PAAVO VÄYRYSTÄ KORKEAMMALLE.
TIMO SOINI ON VÄYKKYÄ PALJON KORKEAMMALLA. SITÄPAITSI EI EDUSTA KEPUN VASEMMISTOSIIPEÄ, JOKA ON YHÄ KIINNI KREMLISSÄ.
Älkää ottako Soinia Keskustaan, takinkääntäjä etsii epätoivoisesti puoluetta itselleen, lupailee kepulle maat, tuet ja taivaat että pääsisi tavoitteeseensa.
Soini on parhaimmillaan edustamassa itseään. Kuka nyt tarjoo Timolle nenäliinan. On keskusta alas vajonnut.
Timo oli värikäs persoona on varmasti vieläkin mutta meni juutas kääntämään takkia
Takinkääntäjältä voi odottaa jopa kepulaiseksi kääntymistä.
Soini pakenee hallapurranatseja kepuun?
Timolle tuota elopainoa kertynyt ja ikääkin tulee aina vain lisää niin että jaksaneeko tuo enää Brysseleitä katsomaan?
Soini perustaa sitten uuden puolueen.
KepuPersu = KE-PE
Takinkääntäjä -timppa
Se on se suuta supummalle -Soini.
Timppa saattais eksyä rysselissä.
Ei maailma tarvitse toista J(h)oe Bideniä.
https://www.youtube.com/watch?v=7jODvPkVLX0
Katolilainen possu ojaan:)) mene ihan vaikka minne mutta älä jää Suomeen loisimaan !
Oonkin tässä ihmetellyt, että miksi se pullero on jatkuvasti jossain esillä. Telkkarissa antamassa mielipiteitä ja lehdistössä. Nyt se selvisi, vielä on muuta euro rahastettava, ei tyydy pelkkään sopeutumisrahaa , vaikka huuliaan lipoen sen nostaa. Ei kait Kepun tartte ottaa tuota koijaria listoille en. Terveisin ei kepulainen
Kepussa laitetaan suuta soinimmalle.
juu, ei pihaustakaan kun keskustalle sen historian heikoimman vaalituloksen itsenäisyyden aikana tuonut puoluejohto ilmoitti ettei katastrofaalisen heikko vaalitulos ole heidän syytään vaan persujen ilmoituksella etteivät he siirry syrjään johtopaikoilta toimintasuunnitelmana hallitusvastuun pakoilu ja persujen maalitus oppositiosta käsin kannatuksen kasvattamiseksi - Joka ei toimi odotetulla tavalla koska keskustan ongelma ei ole persut vaan keskustan puoluejohto joka vaihtoi alkion kokoomuspolitiikkaan Bernereineen. Illalakin Saarikko erikseen painotti kuinka kepu poikkeaa muusta oppositiosta siten, että se tykkää potia duunareita ja työttömiä päähän ammattiliittojen lisäksi tukien hyväntekijöitä eli työnantajia varmistaen että he saavat tulosiirtonsa duunarin taskusta pomojen taskuun ja halpatyövoiman mm työperäisen maahanmuuton nimissä tms.
Pelkäsi että RKP heivaa persut oppositioon minkä jälkeen kepulla ei olisi ollut muita vaihtoehtoja kuin kääntää paita hyppäyksineen hallitukseen persujen kanssa. Nyt pelaa ihan fiksusti nuolemalla kokoomusta persuja haukkuen odotuksella kuinka nykyhallitus kaatuu samantien. Harmillisesti vain kesälomat painaa päälle Junnilla keissin aikana mikä tarkoittaa sitä, että natsijahtaajat joutuvat tekemään ex-valtakunnansyyttäjät ja etsiä kesälomien aikana arkistoista jotain materiaalia persuista joilla hyökätä kimppuun natsikortteineen HETI lomien jälkeen.
Timppa, mees koisii väsymys.
Takki on jo käännetty, nyt jyviä jemmaamaan.
Sehän nyt kääntää takkia tämän tästä. Sopii kyllä ketkuihin, on yhtä kiero.
Äänestäjiensä pettäjä. Kyllä kansa muistaa.
Tämä liittyy kaikella lailla persuihin ja ei ole takin kääntöä. Mutta nykyisen spedeily-liiga-persuijen on aika vaikea hyväksyä sitä? soini on vanhanliiton smp kasvatti. Hän teki persut...lähti pois kun huomasi että kiihkoilevat lapsenkengissä olevat en edes viitsi sanoa...rupeavat pesiintymään. ja tähän on tultu. Soini ennakoi tulevan persut kaataa hallituksen ja hän on ovella,minusta on näin yrittäjänä vääriin mutta ehkä sekin on persuja parempi vaihtoehto
Kepun tulevaisuus on Väyrysessä ja Soinissa.
Kummallakin on takana ja edessä paljon puolueita.
Hyvin muistetaan hörö naurut tyhjän toimittaalla,takinkääntäjällä.
Mitä tuokaan Soini on politiikassa ikinä aikaan saanut ja siellä vaan vallan kahvassa roikkuu vaikka väkisin.
Kukaan ei ole häntä sinne pyytänyt, mutta rivijäseneksi voi tietty päästä.
Muistaa Soinin ilmeen kesältä 2017 kun hän tajusi: Nyt natsit kaappasivat Perussuomalaisen puolueen. Tapahtumat tuon jälkeen ovat osoittaneet Soinin olleen oikeassa. Ei ihme, ettei Soini viihtynyt 88 peruSS porukassa.
paskaperse ukko!!!!
Tarviiko siirtoapua.
Iso maha
Varoituksen sana koko kepulaatiolle. Soini tulee ja kusee teirän laariin.
Hyvä asia! Kepu pettää muutenkin aina niin Timo sopii sinne täydellisesti.
PS onkin puhdas pettureista ja sopii hyvin että loikkarit ja petturit menee takaisin juurilleen. Kepulle jumala maksaa takaisin SMP: pilkan 70 luvulla ja puolue itse kipristelee kuolintuskissaan. Aikansa kutakin.
Nyky-PS on yhtä aito perussuomalainen puolue kuin Itäkeskuksen somali on aito kantasuomalainen.
Soini ja muut järkevät lähti puolueesta 2017, koska puolueen linja muuttui täysin.
Alkuperäinen PS-puolue ei ollut rasistinen ja lisäksi alkuperäinen PS-puolue oli sukupuolisesti normaali.
Suomen sisulaisten ja muiden halla-Aholaisen PS on rasistinen puolue ja kaiken lisäksi sukupuoliepänormaaliutta levittävä puolue.
Halla-aho muuten sanoi 2017, että ps alkaa aktiivisesti ajaa Suomen EU-eroa, jos hänet valitaan puheenjohtajaksi. Valehtelijaksi tuo halla-aho osoittautui.
Halla-aho on muka-älykäs, akateemiselle uralle yltämätön reppana, joka osaa sentään hyödyntää Suomen tyhmälistön äänet omaksi taloudelliseksi edukseen.
Palstalla kukkii "Lautakasa-efekti".
Maailma muuttuu ja ihmiset sen mukana, mutta lautakasoihin kiinni jääneet eivät kykene näkemään mitään muuta. Vuosikymmeniä myöhemminkin jankkaavat edelleen siitä lautakasasta.
Eikä mikään etene.
Mikä vitun lautakasa? Nuoremmille aivopestyille jos ette olleet vielä syntyneet:
https://www.ku.fi/artikkeli/3220306-tutkimus-kohujournalismista-matti-vanhasen-lautakasatapaus-oli-huono-poikkeus-laatujournalismissa
Ja missään et näe että taloa rakennettiin 1996-1997 ja 1999-2000. Kohu alkoi 2009 elikkäs vuosikymmen myöhemmin.
Lautakasasta tuli siis synonyymi kaikelle sille mitä tapahtuu esimerkiksi juuri nyt, kun jonkun sanomiset vuosikymmen aikaisemmin kaivetaan esille.
Kepu pettää aina - Soini ei koskaan, aina yhtä tyhmä.
Timo Soini on pelle. Hän on tyypillinen ihmisen kuva joka on hyvä puhumaan mutta kääntelee takkiaan aina sopivasti. Jos Soini olisi pitänyt sanansa me ei oltaisi näissä ongelmissa katujengien ym kanssa mitä nyt ollaan. Soini jänisti sille tuli paskat housuun ja hän halusi liittyä hihhuleihin ja varmistaa hillotolppansa. Kansa näki sen ja hän ja kaikki muut puolueen takinkääntäjät lähti kuin vessan vetämällä sinisen tulevaisuuden kanssa sukeltaen menneisyyteen.
Syy miksi Soini näkyy telkkarissa nykyään on juuri se koska hän kritisoi persuja. Se on vasemmistolaisten toimittajien mielestä hienoa. Mitään faktatietoa ei ole asiasta ja hän luulee että hän on asiantuntia. Persut parani heti kun Halla-Aho alkoi vetämään sitä. Siitä tuli suoraselkäinen ja faktoja kertova. Faktoja mitä vasemmistolaiset ei halunneet kuulla. Koska normaalijärkistä kansaa ei vakuuta pääministerin mallin työt tms eikä niitä lueta meriitiksi kun kaikki muu menee päin helvettiä ääniä ei tullut lisäksi velkaa otettiin valtavat määrät ja rahaa jaettiin 10miljardia täysin koronaan liittymättömistä syistä. Jauho kohut huonot käytöstavat hermostumiset sekava tiedotus järjettömät päätökset esim liikennemerkkien sukupuolet yms kaikki siivittivät huulipunahallituksen tuhoon ja toivottavasti sitä ei enää koskaan valita.
Halla-aho muutti persut rasistiseksi ja homoseksuaaliseksi puolueeksi, joka on Kokoomuksen talouspolitiikan junttiosastoa.
Kyseessä on toki makuasia mutta kyllä tuo PS muuttui Halla-ajon kaudella aivan valtavan paljon huonommaksi puolueeksi.
En ole trolli ja tekstisi kertoo paljon enemmän sinusta kuin minusta. En tiedä mistä puhut joten nämä lienee omia tapojasi toimia suomi24 palstalla. Minä kirjoitan vain asiaa. Voit elää lääkityksesi kanssa haavemaailmassasi mutta totuudeksi ei visioistasi ole.
Rasismi on ilmeisesti sitä että suomessa suomalaisilta otetut rahat käytetään suomen parantamiseen järjellisesti oikeudenmukaisesti huomioiden turvallisuus ja vastuullisuus. Jos se on rasismia sitten olet oikeassa. Minulla on rasismista hieman eri käsitys. Mietitään hetki mitä sana KANSANEDUSTAJA tarkoittaa? Olisikohan hänen tarkoitus edustaa suomen kansaa suomen hyväksi tehtävissä päätöksissä? Hän ei ole esimerkiksi Afrikan kansanedustaja joten hänen tehtävänään ei ole lähettää suomalaisen rahoja afrikkaan.
Mietitääs hetki kuka yrittää kokoajan natsitella ajaa pois tuhota demokratian käyttää päivänsä kitistäkseen vaalituloksesta yrittää saada kapinaa aikaiseksi jne koska luuli että vasemmisto voittaa. Se on paitsi typerää mutta myös osoittaa ettet tajua politiikasta mitään ja et kunnioita demokratiaa eli sinunlaistesi ei pitäisi olla missään tekemisissä politiikan kanssa eikä sellaisten puolueiden kuten vasemmiston pitäisi olla eduskunnassa joka ei kunnioita demokratiaa.
Edellisen hallituksen aikaan olisi kapina ollut paikallaan mutta kunnioitimme demokratiaa. Silti kukaan teistä ei ollut suoraselkäinen ja eronnut kuten tämä natsiksi väitetty teki. Natsi oli siis demokratian kannattaja enemmän kuin te.
saa olkla ja m,ennä. Soini on OUT
on sanottu...valta on pahempaa huumetta kuin...heroeiini..siitä ei voi vieroutua..voi timo
Tarvitaan varmaan neliveto traktori kun iso maha on ja matka pitkä.
espoosta Kempeleeseen
Nappi otsaan
saa mennä vitt***n
Hallitus kaatuu ja persut heivataan ulos. Tällöin Saarikon keskusta nousee tilalle. Kepuun loikannut Soini nousee tällöin eduskunnan ulkopuolelta kepun ministeriksi.
Timo Soini ei uskalla lähteä mihinkään vaaleihin minkään puolueen tai ryhmittymän ehdokkaaksi - kyllä hän sen verran ymmärtää, että kannatusta ei tule ja hän ei halua mittauttaa sitä niin että tämä kannatuksen puute konkretisoituu numeroiksi.
Kannatuksen puute on pysyvää ja lopullista koska kansa ei unohda sitä minkä Timo Soini teki omalle porukalleen kesällä 2017 Jyväskylän puoluekokouksessa ja sen jälkeen. Petturi on petturi eikä se siitä muutu!
Soini on laisensa. Kunnioitan inhimillisyyttään. Kärnä puhui aikoinaan keskitysleirien naisvartijoista bersuihin viitaten. Herratunaika missä ajassa met elämä?
peilikuvaansa rakastava valtaan äärimmäisen kovasti ikävöivä katkera narsisti.
Soini nostaa keskustan suurpuolueeksi ja itsensä pääministeriksi.
SuurSoini kunniaan.
Soini voi jäädä vaille valituksi tulemiseen tarvittavaa äänimäärää vaikka olisi Kepun riveissä.
Soini ei sietänyt läpitunkevaa natsipaskan hajua. Sitä hän pakeni kesällä 2017.
Eiköhän Soini ole vain helpottunut siittä, että pääsi peruSS-nazeja pakoon 2017?
Koijarihan Soinikin on, mutta ei sentään nazikoijari kuten nämä nykyiset persut ovat, eiks´ jeh?