Pieni ja kova patti emättimessä

Anonyymi-ap

Hei,
Pelkään, että minulla on syöpä. :(
Löysin emättimen seinämästä, noin 6 cm syvyydeltä, pienen ja kovan patin. Patti on noin nuppineulanpään kokoinen.

Ensi viikolla lääkäriaika, mutta pelkään, että se on syöpää. Onko kenelläkään muulla ollut ko. löydästä ja ettei se olisi ollutkaan syöpää?

Kiitos jo etukäteen vastauksista :)

7

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nosto

    • Anonyymi

      Usein on ainoastaan kohdun laskeuma syynä näihin patteihin. Sitten voi olla ihan tavallinen patti joita aina silloin sun tällöin ilmenee , joten älä pelkää suotta, 99% kaikista peloista on turhia.
      Samalla ymmärrän että olet huolestunut, niinhän me kaikki ollaan jos jotain epätavallista kehossa, mutta tavallisesti nämäkin vaivat ovat ihan harmittomia juttuja. Samalla hyvä kun menet lääkäriin niin pääset pelostasi

      • Anonyymi

        Kiitos tsempistä. :) yritän pitää positiivisen mielen yllä, mutta väistämättä tulee huonot ajatukset mieleen. Minulla oli alunperin varattuna aika lääkärille ensi viikon torstaille (ensimmäinen vapaa aika), mutta en pysty elämään normaalisti tämän pelon kanssa, niin ajan jo maanantaina 300 km päähän eri paikkakunnalle yksityiselle lääkärille.


    • Anonyymi

      voisko olla kyseessä kohdunnapukka?

      • Anonyymi

        Ei ole kohdunnapukka :(.


    • Anonyymi

      Noita nuppineulanpään kokoisia patteja on jokaisella joskus. Häviävät itsestään. Harva kaivelee emätintään, joten yleensä jäävät huomiotta.

      Mutta kuinka lääkärissä kävi?

    • Anonyymi

      Että ei ois vauvan pää?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      89
      2132
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2091
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      40
      1733
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1517
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      212
      1448
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1349
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      29
      1266
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1131
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      996
    10. Aivottomat

      Illalla yritin nukkua vuokratalossa. Klo 22.30 - 24.00 välillä 5 autoa ajoi rapun eteen, nuoria kuskaten. Eikö tule mie
      Kuhmo
      23
      867
    Aihe