Ikävä kyllä Sunila suljetaan!

Anonyymi-ap

Eikä akkumateriaalitehtaitakaan tule Kotkaan eikä myöskään Haminaan.
Cursorin katteettomat uutisoinnit ovat vain veronmaksajien pettämistä. Milloin muurataan peruskivi ja milloin kiinalainen rahoittaja on jo löydetty. Yhtä kaikki, Cursorin hankkeista kuoriutuu aina Musta Pekka kotkalaisten veronmaksajien riesoiksi.

10

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Cursorilla taitaa näin ollen olevan petollisia puheita,jos nää paljastuu että ei mene niin kuin on annettu ymmärtää.

      • Anonyymi

        Kysymyshän on vain siitä, että Cursor tarvitsee ns. "hyviä uutisia" aina silloin tällöin, jotta sen toiminnan rahoitusta jatketaan. Hyvät uutiset joudutaan usein tekemällä tekemään ja silloin on vaarana, että veronmaksajien rahoja haaskataan turhiin kunnallisteknisiin töihin jne.


    • Anonyymi

      Koskahan on Millsin vuoro panna lappua luukulle?
      Kiitos Sanna Marinin vihervasemmistolaisen valtakunnan politiikan kurjuutta ja köyhyyttä aletaan nyt jakamaan.

      • Anonyymi

        Millssi investoi. Ei sitä lopeteta. Tulosta tekevä firma.


    • Anonyymi

      Sen oon oppinut ainakin että kalja kusettaa mut Seppo ei

    • Anonyymi

      Kalja jos kusettaa, se on pari desii kirkasta keltasta suhtkoht luomuu, mut jos kiinalaiset kusettaa, se on miljoonat litrat hullua kusta paskoineen meidän kotimestaa pilaamaan, ja se on kuitenkin parasta mitä meillä on. Kiina polkee ison sandaalinsa alle ihan mitä vaan, jos lännessä niiden annetaan hääriä. Ruotsissa joutuvat sentään puhdistamaan jätteitään ennen luontoon kippaamista, täällä vielä katellaan suu auki hapanimelät dollarit silmissä. Voihan sitä pistää vaikka mummonsa myyntiin, jos on oikein ahne, ja sama se on ympäristön kanssa.

      • Anonyymi

        Tähän suhdanteeseen ei taida tulla mitään muuta kuin lisää alasajoilmoituksia. Kaljaan ei nyt ehkä kannata sijoittaa niitä viimeisiään, voi henkilökohtainen budjetointi mennä uusiksi ihan ulkoisistakin syistä.


    • Anonyymi

      Kovaa vittuilua omillaan toimeen tulevalle työmiehelle. Cursor varastaa teidän maksamat verot.

    • Anonyymi

      Tietyl tapaa sääliks käy höhliä ketkä erehtyy rahansa tänne maille tunkemaan mut itehä tietävät. Nii ja tietty riski kuuluu yrittämiseen mut Kotkan kohal se on vähän eri lukemissa köh köh

      • Anonyymi

        Lisääntyykö työttömyys Karhuvuoressa, vai onko se saavuttanut jo maksimiarvon?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      66
      8881
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5574
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      5006
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      13
      3864
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3470
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      38
      2719
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2671
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2613
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1737
    Aihe