Ei mitään vikaa

Eipä tosiaan ollut paljon mitään vikaa tuossa Teuvon Ocussa. 14tkm ajettu ja vikalista on kuin vanhassa 120:ssa. "Huoletonta" kesää vain kaikille Ocu kuskeille. Työmääräys löytyy muuten Teuvon romuauto sivuilta.
41422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin, ja Teuvon auto on meidän kaikkien octaviestien automme...

Äänestä

Olisi hauska kuulla, mikä takuuhuolto on joutunut näin visaisen ongelman eteen. Pelkään pahoin, että se jääkin kuulematta, ja että isoin vika onkin kirjoittajan päässä. Tosin vian ei tarvi olla iso, jos se on pahassa paikassa! Itsellä tosin vain 12.000 km, mutta ei ainoatakaan vikaa. Voihan olla, että alkaa ilmetä, mutta mitä sitten, vaihdan auton uuteen, ehkä sitten toiseen merkkiin. Ja, jos tulee takkiin, niin tulee vaan, mikä on tullakseen!

Äänestä
  • Teukan antamassa linkissä, en viitti sitä tässä nimeltä mainita. Eli totta se on, mutta silti uskomatonta. Yhteen autoon paljon sattumuksia...

    Äänestä

Teuvolla on auton kanssa ongelmia, ok. Meikäläisen Ocu II tdi:ssä ei ole, hyvä hyvä. Jos maanantaikappaleita esiintyy niin minusta on mukavaa, että ne tulevat muille kuin itselle. Kop kop.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Aprillia kirjoitti:

Eipä tosiaan ollut paljon mitään vikaa tuossa Teuvon Ocussa. 14tkm ajettu ja vikalista on kuin vanhassa 120:ssa. "Huoletonta" kesää vain kaikille Ocu kuskeille. Työmääräys löytyy muuten Teuvon romuauto sivuilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu