Mies kertoo olevansa varovaisen kiinnostunut jostain naisesta?
Mitä tarkoittaa jos
Anonyymi-ap
21530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
No mitä itse oot jos oot varovaisen kiinnostunu??
Eikös se tarkota ettei oo ihastunu, mutta kiinnostat.
Varovainen eli ei innostu, haluu ottaa rauhassa ja vielä luottamaton ja epäilevä sinusta ja tunteistaan sinuun.
Eli ei ihastunut. Vaikutat kiinnostavalta. Henkilöltä johon hän voisi ehkä ihastua jos tutustuu paremmin
No itse joko olen kiinnostunut tai en ole. Ei ole mitään välimuotoa. Siksi varovaisuus sanana tuo mieleen, että toinen pelkää jotain
Kiinnostunut ei ole sama kuin ihastunut. Muista se!
Kun joku kiiinnostaa se tarkottaa että on herättänyt huomion ja haluaa tutustua lisää
No mikä ero kiinnostuneella ja ihastuneella on?
Ihastuneella on jo tunteita sua kohtaan
No se selittääkin
Herääkö miehen tunteet vasta s**sin jälkeen? Vai voiko ihastua ennen fyysistä? Noin niin kun tavallisesti
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17910446h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Haluaa tutustua kiireettä.
Eikö tuo anna mielikuvan että pitää ovet auki muille? Miksi jarrutella jos on kiinnostunut jostakin
Koska jotkut haluaa ottaa hitaasti yksi kerrallaan. Itse tutustun yhteen naiseen kerralla vaan ja jos ei toimi niin katson tulevaisuudessa uudestaan että kuka alkaa kiinnostamaan edes hieman.
No mua kiinnostaa urheiluauto, mutta sitten kun koeajan sitä huomaan että se kuluttaa liikaa bensaa. Kaupunkiolosuhteissa vaikea kun pohja osuu maahan. Istuin on epämukava ja polkimet liian lähellä.
Eli kiinnostunut voi tutustuessa kokee ettet kiinnostakaan.
Se ei ole ihastumista vielä
Sillä on toinen vielä kiikarissa, mutta ottaa yhteyttä, jos ei saa sitä toista.
Jos siis mies jarruttelee tai haluaa edetä varovaisen hitaasti, pitää ovia auki muualle
Ja toinen nainen on ykkönen ja itse kakkonen tai mikä lie. Siksi tuo on mielestäni 🚩
Ei tarkoita muuta kuin siinä on, ei tarkoita muita, ei tarkoita ihastumista, ei tarkoita heti sänkyyn vaan tutustumista mahdollisesti
jos toinen ei ole mikään outo tms. eli varovaisuus liittyy siihen ettei tunne eikä ole tutustunut vielä kunnolla eli aivan normaalia alkuvaiheen kanssakäymistä mahdollisesti jos toinen on vapaa ja kiinnostunut tutustumaan.
Mikä outo?
Mikä kellekin olisi outoa kun se oma kupla aina aika tavalla rajaa, mut vaikka että ois puoliso, kolme lasta, viis exää ja kaks koiraa ja täällä kuitenkin huutelisi tuuleen - oli siis mies tai nainen, ni olishan toi outoa. Ja vielä akvaario tai terraario. Tai outo tapa pukeutua, puhua, whatever.
Se konteksti
Ehkä haluaa ensin selvittää, onko tämä vihervassari.
Kiinnostaa , vaan faktojen puuttuessa ei edes luultavasti tiedä saako olla oikeasti kiinnostunut vai ei? Tuonsuuntaista jotain...kaipaa mahdollisesti jotain selkeää signaalia