Eli käynnistyy hyvin, mutta kulkee saman mitä 4 heppanenkin. Viime kesänä kulki 40km/h eikä mitään ongelmaa.
Vaikka kääntää kaasun täysille, niin kiertää, mutta röpeltää eikä vauhti nouse yhtään. Sitten saattaa tussahtaa ja sammua. Käynnistyy kyllä uudelleen. Mikähän tässä nyt on käynyt talven aikana?
20hv 2-tahti evinrude -81 ei kulje
7
445
Vastaukset
- Anonyymi
Avautuuko kaasuläppä kurkussa vaakasuoraan. Jos, niin sitten kaasuttimen suuttimet on tukossa. Tarkista myös, että kumpikin tulppa antaa kipinät. Käykö se kummallakin pytyllä.
Laita kaasutin cleaneria tankkiin ja anna käydä tyhjäkäyntiä. - Anonyymi
Nyt on kaasutin putsattu, oli roskaa pääsuuttimessa ja nyt kyllä kulkee, mutta puolella kaasulla moottori tärisee oudosti, kuitenkin kaasua tässä kohtaa lisätessä rauhallisesti nousee komeasti plaaniin ja ei enää tärise, ja käy nätisti.
Voiko potkuri aiheuttaa tärinän, sitä tapahtuu vain noin puolella kaasulla ajaessa juuri kun veneen keula alkaa nousta korkealle.
Tai jos tuossa tärinän kohdalla lyö heti kaasun pohjaan, niin kierrokset nousee ja vauhti putoaa, moottori huutaa, kunnes laskee kaasua pienemmäksi.- Anonyymi
Vaikuttaa potkurin keskiön kumi luistavan. Tuleeko siinä pakokaasut potkurin läpi vai onko vanhempaa sokka mallia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikuttaa potkurin keskiön kumi luistavan. Tuleeko siinä pakokaasut potkurin läpi vai onko vanhempaa sokka mallia.
Sokka
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sokka
Jos siihen saa uuden potkurin, jostakin, niin onko se vain sokka irti, vanha ropelli pois uusi paikalleen, vai onko siellä jotakin muuta mitä pitäisi lisäksi vaihtaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos siihen saa uuden potkurin, jostakin, niin onko se vain sokka irti, vanha ropelli pois uusi paikalleen, vai onko siellä jotakin muuta mitä pitäisi lisäksi vaihtaa?
Sen suipponapaisenkin potkurin navassa on kumivaimennin, joten katoppa sen kunto. Sokat on tarkoitettu vaihdettavaksi. Jos kumikeskiö on topolina, vaatii ehkä potkurin vaihdon. Ainahan kannattaa olla varapotkuri ja avaimet mukana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.17210442- 552843
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822578- 862422
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1492152Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2441988- 451431
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131415Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211225Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34883