Ulkoilijat

Nyt on koirien kiinnipitoaika, eipä siis laiteta irrallisia koiria toisten ihmisten pihoihin tekemään tarpeitaan kun talon väki on poissa.
Muutenkin sivistyneet ihmiset eivät kyyläile toisten pihoja
15615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Entäs kissa joka juoksentelee kaupunkialueella yöt ja päivätkin ja pissailee lasten hiekkalaatikolla?

Äänestä
  • Jos kyse omakotitalosta niin suosittelen hommaamaan kannen hiekkalaatikkoon! Kätevä peli. Meillä siis oli aikoinaan omakotitalossa asuessa sellainen koska oma kissamme olisi tykännyt käydä hiekkalaatikolla kaapimassa, vaan olipa kätevä sitten laittaa kansi päälle. Enemmän ärsyttää jos vieraat kissat tulevat kusemaan terassi kalusteille, koska se kissan kusen haju ei niin vaan lähde kankaista

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Jos kyse omakotitalosta niin suosittelen hommaamaan kannen hiekkalaatikkoon! Kätevä peli. Meillä siis oli aikoinaan omakotitalossa asuessa sellainen koska oma kissamme olisi tykännyt käydä hiekkalaatikolla kaapimassa, vaan olipa kätevä sitten laittaa kansi päälle. Enemmän ärsyttää jos vieraat kissat tulevat kusemaan terassi kalusteille, koska se kissan kusen haju ei niin vaan lähde kankaista

    Kerrostalon hiekkalaatikko jossa ei ikävä kyllä suojaa ei ole.

    Äänestä

  • Sekö antaa sillätavalla luomurokotuksen.

    Äänestä

Kyllä sitä aika automaattisesti tuolla luonnossa kävellessä katselee ihmisten pihoja ja esim ihastelee kukka istutuksia. Asfalttiako pitäisi tuijotella? Kannattaa varmaan hommata aidat jos ahdistaa ohikulkijat?

Äänestä
  • Ainakaan meillä kukkaistutuksia pitää ihan pihapiiriin tulla katsomaan että näkee.
    Siinä vaan jää käynnistä tunnistettava kuva sekä koirien tarpeilla käynnistä, että kotirauhan rikkomisesta.
    Itse en ilkiäisi tunkeutua toisten pihoihin, ostan Jauhiaiselta kukat ja ihailen niitä omassa pihassani.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ainakaan meillä kukkaistutuksia pitää ihan pihapiiriin tulla katsomaan että näkee.
    Siinä vaan jää käynnistä tunnistettava kuva sekä koirien tarpeilla käynnistä, että kotirauhan rikkomisesta.
    Itse en ilkiäisi tunkeutua toisten pihoihin, ostan Jauhiaiselta kukat ja ihailen niitä omassa pihassani.

    Miljoonakellon mukana tuli miljoona kirvaa 😡

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Miljoonakellon mukana tuli miljoona kirvaa 😡

    Siihen loppui elävien kesäkukkien ostaminen. Nyt parveketta komistaa tekoriippukukat.

    Äänestä

Ja välillä kuset ite niihi kun ei kissat pääse partsille.. 😅

Äänestä
  • Missä kohti piti nauraa?

    Äänestä

  • Säälittävä kommentti, voi sitä tajunnan virtaa.

    Äänestä

  • Älä höpötä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Missä kohti piti nauraa?

    Siinä kohdassa piti hymyillä iloisesti kun se kello keveästi käveli.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Siinä kohdassa piti hymyillä iloisesti kun se kello keveästi käveli.

    Mikä kello käveli? Et taida tietää kukista että ne ei kävele.

    Äänestä

Kyllä mulla on koira aina kiinni talutusnarussa kun koira tekee kökkäreensä rivitalojen pihoille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt on koirien kiinnipitoaika, eipä siis laiteta irrallisia koiria toisten ihmisten pihoihin tekemään tarpeitaan kun talon väki on poissa.
Muutenkin sivistyneet ihmiset eivät kyyläile toisten pihoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu