Olen aikeissa ostaa digiboksin siinä pitäisi olla 2 SCARTtia. http://www.schneider-fin.fi/www/popupcard.php?id=36
Olen miettinyt tuota Medion MDC 9220 onko kellään tuosta kokemusta?
Suositelkaa muita merkkejä.
Olen miettinyt tuota Medion MDC 9220 onko kellään tuosta kokemusta?
Suositelkaa muita merkkejä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo otsikossa mainitsemani boksi on ainakin varmatoiminen ja valmistajakin on pohjoismaalainen, joten ongelmien syntyessä ei tarvitse kutsua insinööriä Koreasta ratkomaan pulmia. ;) Laitepäivitykset tulee kaapelisignaalin kautta.
Ominaisuudethan ovat paperilla kutakuinkin samat kuin tuossa Medionissa. Forcen teksti-tv on toki reilusti parempi.
http://www.hedoy.fi/force
Suosittelisin Tobbya (Topfield 5100/ProCaster 5101C) (sama laite, eri kuosissa)
Tosin valinnan ratkasee millasta laitetta ominaisuuksien puolesta etsit, tarvitkos kahta viritintä tallentavaa jne...
Tarviin perusboksin kuhan siinä on 2 SCARTtia, nopea teksti-tv ja nopea kanavanvaihto. Liitäntätöjä mitä enemmä sen parempi.
Tobbyssä liitentöjä on vaikka millämitalla (taitaa olla parhaimmat liitennät mitä bokseissa on), ja muutenkin se täyttäisi noi vaatimukset, mutta on vain enemmän kuin perus boksi, hinta/laatusuhteeltaan on todella hyvä, siinä ~500€
Perus boksiksi kannattaa katsella tuota medionia tai forcea, tosin jos niiden hinta alkaa olemaan lähellä Tobbya niin kannattaa harkita pientä lisäsijoitusta, sen verta mainio laite on kyseessä.