tasa- arvo ja yhdenvertaisuus on , kun liike laittaa porttikiellot ihmisille, jotka ovat heidän kanssaan eri mieltä?
Ainakin heidän tasa- arvonsa ja yhdenvertaisuutensa näyttäytyy jo nyt hyvin epäuskottavana ja aggressiivisena .
Ainakin heidän tasa- arvonsa ja yhdenvertaisuutensa näyttäytyy jo nyt hyvin epäuskottavana ja aggressiivisena .
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kukaan ei ole niin suvaitsematon, kuin tasa-arvoa huutava prideporukka.
Olet oikeassa pride jengi jaksaa kiljua tasa-arvoaan ja samaan aikaan se sortaa heteroja ja muita varsinki PerusS laisia ja Kokoomuslaisia mutta ei ota otaa yllättäen kantaa esimerkiksi rkp läisten sortopolitiikkaan onhan siellä henrikosin vauhdissa kumppaneineen
Kielikouluun. Sivistyskin olisi eduksi.
Taas yksi nyrjähtäneen persun kyrvähtänyt mielipide.
PS tietenkin. Kokoomus ja Keskusta ovat Priden tulilinjalla, koska osa noissa puolueissa äänesti priden mielestä väärin eduskunnassa. Kuvitelkaa.
Pride rankaisi heti, diktaattorin ottein, portikiellolla molemmat puolueet.
Rakkaudesta pride puhuu, mutta teot ovat torjunta, eristäminen ja leimaaminen.
Sinutko on torjuttu? Kannattaa kokeilla vaihtaa deodorantti, vika voi olla siinä tai huuhdella suu ennen tapaamista.
Kokoomus ja Keskusta torjuttiin, koska osa heistä äänesti priden mukaan " väärin".
Siitä on dokumentit, ei se näsäviisastelulla siitä miksikään muutu.
Hyvin sanottu.
Joo miehiä on tarjolla niin paljon, ettei krapulaiset kaksimielisyyksiä viljelevät juuri kiinnosta.
Totta ketään ei kiinnosta vanha juoppo eikö 80 luvun vitsit.
Poika olepa vaiti siellä
Pride on poliittinen liike, sanoo Räsänen
Niinhän koronakin on poliittinen liike, sitten seuraavaksi abortti ja alkoholismi myös on joko sairaus tai sitten peruStila.
Niin miksei saa vittuilla ja aukoa päätä rauhassa saati vihjailla kansanmurhista ja tappamisesta? Mikä siinä on? Kun en ole koskaan käyttäytymistapoja oppinut niin on vähän vaikea ymmärtää. Selittäkää nyt!!
Minusta jo leikittely noilla natsijutuilla pitäisi kieltää. Eu voisi tehdä siitä rangaistavan koko EU:n alueella.
Kaksi pride-eukkoa oli televisiossa haastateltavana. Asenne molemmilla hyvin oli ärtynyt ja tympeä. Mitä he oikein haluavat?? Jalustalle nostoa, hurraahuutoja? Alkaa vaikuttaa, että kun heitä ei huomioida, niin se kiukuttaa.
Miksi heidän pitäisi hyväksyä sellaiset ihmiset, jotka pyrkivät edistämään kaltaistensa ihmisten vihaa esimerkiksi seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjä kohtaan, taikka vaan ihan eri kansallisuuksisia kohtaan. Jos se on mielestänne rasismia, niin sitten se varmaan on niin.
Kaikkien kanssa on yhteiskunnassa tultava toimeen, vaikka mielipiteet eroavat.
Olla eri mieltä, ei ole sama asia kuin vihata.
Joka niin luulee, elää vainoharhassa.
Kyllä siellä paljon on niitäkin, jotka ihan oikeasti vihaavat. Kimppuun on käyty pelkästään sen takia, että kuuluu seksuaali- tai sukupuoliväähemmistöön tai vaikkapa sen takia, että omaa afrikkalaisen geeniperimän. Mielestäni se on vihaa, eikä vainoharhaa.
Noin mullekin töissä sanottiin kun toin esiin juopon ongelmat ja ettei puoluepolitiikan ajaminen työaikana ehkä niin kuulu hyvinvointialueen arvoihin ja toimenkuvaan.
Missä ja mitä porttikieltoja?
Puolueet, jotka priden mukaan ovat eduskunnassa äänestäneet " väärin" on suljettu pridestä pois niinsanottuina yhteistyökumppaneina.
Eilen kansanedustaja mielipidekirjoituksensa takia palautettiin pois Provinsdirock -tapahtumasta.
Lapsellisuuden puolelle ja jopa koomisiksi menee kyllä nyt priden toimintatavat !Vai ihanko todella he haluavat totalitaarisen yhteiskunnan, jossa ei suvaita erilaisia mielipiteitä?
No sitä saa mitä tilaa. Eduskunta äänesti että ensi vuonna saa olla mies ja seuraavana taas nainen. Saa ja voi vaihtaa sukupuolta kuten haluaa. Miehet kävelee kohta hameissa. Se on ihan normaalia. Karvaset sääret . Vau! Olkaa h........I MITÄ OOTTE mutta miksi pitää tuputtaa jatkuvalla syötöllä tuota sontaa. Tässähän kohta itse myös alkaa uskoa että tämä on oikein. Lapsia viedään ihan vanhempien puolelta saatolle ja oppimaan kaikkia paskaa. Jättäisivät nyt edes lapsensa kotia jotka saisivat valita sen oman maailmansa kun se päivä koittaa. Tuputetaan roskaa jo lasten vaunuihin.
Pride on vihonviimeistä vihapuhetta, kuten se trans -Jadekin todisti. Samaa jargonia toistavat jostain yhdenvertaisuudesta. Kauheaa heterofobiaa ja tekopyhyyttä. Enemmistö ihmisistä ei välitä heidän jauhamastaan paskasta. Rakastakoot niin maan vimmatusti, mutta marssikoot pellet muualla, naisetkin on isomahaisia siilitukkia, phyi.
Niinhän pride olikin järkyttävä vihaa uhkuva mellakka, kun ihmiset kokoontuivat selvinä ja iloisina yhteen. Oletko vähän kateellinen ja katkera ja pihalla kaikesta, kun tuollaista väität?
Sateenkaari eli pride muka ylpeys liike joka ajaa tasa-arvoisuutta poisti rock festivaaleilta tärkeän poliittisen henkilön tosin se aiheutti sateenkaari liikkeen sisäistä kuohuntaa eikä se olekaan mikään ihme
Mä en myöskään ymmärrä että on mitään sääntöjä. Että ei saa sanoa ihan mitä vaan ihan miten vaan.
Että jos oisin vaikka esimiesasemassa niin käyttäytyisin sen mukaan enkä kuulis kaikkea kaksimielisesti tai kuvailus ihmisten kurpia.
Tai että miksi ei saa tulla alkoholin vaikutuksen alaisena töihin tai ajaa autolla sitten siellä töissä tai niin järkyttävässä kankkusessa että vapisee ja ulosteet karkaa. Hoitotieteen ammattilaisena tietysti näen seurauksia jatkuvasti ha olen niistä itsekin hyvin traumatisoitunut, mutta eihän ne mua koske. Ne on ne sivulliset jotka kärsii, kun ne on niin vihervassareita ja huumorintajuttomia.
Mulle on ihan sama miten ihmiset haluaa olla ja elää elämäänsä, mutta nyt on menty tietyn rajan yli ja tästä on tullut jo vihaa.
Eräs some vaikuttaja (toisen polven somali) huusi Helsingissä, että mustia on sorrettu ja mustat ovat rakentaneet Helsingin.
Ja nythän ei kukaan uskalla sanoa mitään ettei joku imuroi hernepussia pöydältä omiin sieraimiinsa.
Mutta nythän on ratkaisu! Aina voit syyttää valkoista lihaa syövää heteromiestä.
Lihansyöjäheterot on ihan hyviä, kyllä ne on tehny paljon töitä.
Demokratiaa lähinnä https://youtu.be/LHcP4MWABGY
Eksytys on väkevää.
Prode liikkeen ajama tasa-arvo ja yhdenvertaisuus höpinä on heille ainoastaan keino saada julkisuutta,eiväthän nämä pride=ylpeys marssijat ymmärrä oikeasti mitä heidä pride nimensä merkitsee,Se mitä rock tapahtumassa tapahtui syö kyseisen pride liikkeen kannatusta pitkäksi aikaa eifätkä kaikki pride liikkeen jäsenet olekaan julkisuudessa olleet tämän rock tapahtuma transun kannalla eivät ole halunneet olla hänen kanssaan missään tekemisissä.